DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan hocam selamlar eşimin adı çıktı evet ama herhangi bi işleme hiç başlamadık yanlış bişey yapmayalım diye kendi bilgilerimi bitirdikten sonra eşimin bilgilerini gireceğiz sanırım

• Merhaba, green card başvurusu yaparkenki adresim ile şu anki adresim farklı hangisini yazmam gerekiyor ds-260 doldururken. Şu an bulunduğum adresi yazdığımda hata alıyorum

• Merhaba,
    Current olmadan KCC İle dosya taşıma talebinde bulunabilir miyim? başka bir ülkede oturum sahibi değilim.

• Pasaport ile ilgili yanıtlarınız için teşekkürler. Formu dolduruyorum şu an bir sorum oluştu. Eşim (asıl hak sahibi) Lise öğreniminde Lise1 de başladığı okulda yalnızca 1 dönem kaldı ve 2. dönem itibari ile başka bir okula geçti ve lise eğitiminin kalan 3.5 senesini diğer lisede tamamladı, Lise bilgilerinin girildiği menüde bu iki liseyi başlangıç ve bitiş tarihleri ile birilkte ayrı ayrı ve doğru bir şekilde mi ekleyelim mi yoksa son gittiği lise 3.5 sene(veya4) olarak mı yazmalıyız?

• Herkese selamlar Case number 40XX ekim ayında başlayacak süreç için tahmini ankarada mülakata hangi tarihlerde mülakat alabilirim ya da alabilir miyim ? Cevap için şimdiden teşekkürler 🙏

• Arkadaşlar ds260 formunda ki abd yasalarına uygun olarak aşı olduğunuzu kanıtlayabilir misiniz sorusuna corona aşı olduğunu düşündüğüm için evet seçeneğiyle kayıt yaptım bu durum problem olur mu benim için yardımcı olur musunuz

• DV2025 esime cikti ve 2 çocuklu aileyiz. Case number ise 63XX

1 - Vize mülakatı icin doğal olarak ANKARA'yı onayladık ancak, ailecek YEŞİL PASAPORT sahibi olmanın avantajindan (150 civarı ülkeye vizesiz giriş hakkı sunuyor) faydalanarak başka bir ülkede mülakat arayışında olmalı mıyım?

2 - Çocukların (10 ve 2 yaş) ds260 formu sonundaki "formu doldururken yardım aldınız mi" kısmına aile dışından, yani avukat vs ima edildiğini düşündüğümüzden ebeveynleri olarak "no" deyip tamamladik. Bu bir sorun yaratır mi?

3 - Eşim ev hanımı, banka hesabı geçmişi ve üzerine mülk yok. Ancak benim üzerime tescilli daire ve otomobil mevcut. Tapu ve araç tescil belgesini vize gorusmesindeki dosyaya koysak dahi bunların DV2025 TALİHLİSİ EŞİMİN ADINA KAYITLI OLMAYIŞI vize mülakatında sorun yaratır mi?

• merhaba, gucarslan çok teşekkür ederim cevaplar için. merak etmeyiniz sokak hayvanlarını unutmuyorum:) eğitim kısmında lise, lisans, yüksek lisans bilgilerimi girdim hali hazırda hukuk öğrencisiyim onu girdiğimde bitiş tarihini bugün, yarın, iki yıl sonrasını girdim ama kabul etmedi. Ne yapabilirim? yada bu bilgiyi girmemin mülakat açısından bana bir katkısı olur mu? teşekkürler.

• Current Spouse kısmını doldururken eşimin evlendikten sonraki soyismini mi yoksa evlenmeden önceki soy ismini mi girmeliyiz acaba ?

• @ahmet24
    Güncel olan adresinizi belirtmelisiniz. Hata almanızın sebebi kullandığınız türkçe karakterler olabilir. Klavyenize ingilizce klavye ekleyerek, capslock açık şekilde formunuzu doldurmayı deneyiniz. Bu işlemler işe yaramazsa, internet tarayıcınızı değiştirerek tekrar deneyiniz.

• @Aylin-Artu
    Bulunabilirsiniz tabii ki ancak oturum izniniz olmadığı için hiçbir anlam ifade etmeyecektir. KCC yerine mülakata girme ihtimalinizin olan konsolosluklardan, süreciniz başladığında talep edebilirsiniz.

• @mymuyi yukarıdaki forum arama bölümünden Kanada, Montreal, mülakat vb anahtar kelimeleri girerek geçmiş tecrübeleri okuyarak sürecinize yardımcı olabilirsiniz. Bol şans

• @eda77726 01.10.24 tarihinde başlayacak DV2025 mali yılını bekleyeceksiniz. Bu süreçte de sahip olduğunuz CN nedeniyle DV2024 ve DV2023 Greencard aşamaları ve mülakat deneyimlerini okuyarak süreciniz ile ilgili bilgi sahibi olmanız sürecinize yardımcı olacaktır. Evrak yükleme son yıllarda talep edilmiyor KCC’nin iş yükünün artmaması için, farklı bir durum olursa bu başlıkta bilgi paylaşılacaktır. Bol şans 🍀

• @Persink bu konu başlığının 1. gönderisinde (1.sayfa) geçmiş yıllara ait excel takip listeleri var her yıla ayrı ait, o listeleri inceleyerek çıkarım yapabilirsiniz sorunuz ile ilgili. Bol şans

• @Aylin-Artu Current olmadan KCC İle dosya taşıma talebinde bulunabilirsiniz, takdir taşıma talebinizi gönderdiğiniz konsolosluğun. Ama bu gönderim için DV2024 talihlerinin sürecinin biteceği ve DV2025 sürecinin başlayacağı 01.10.24 tarihini beklemeniz ve ilk 1-2 ay süreci (Ankara mülakat dağıtım hızını) gözlemlemeniz faydalı olacaktır. Bol şans

• @okiti her bir okul için ayrı, gittiği tarihlere göre doğru beyan ederek doldurmanız gerekiyor. Sistem sizden yaşadığınız süreci en az hata ile doldurmanızı bekliyor. Bol şans

• @Ysfuncu bu konu başlığının 1. gönderisinde (1.sayfa) geçmiş yıllara ait excel takip listeleri var her yıla ayrı ait, o listeleri inceleyerek sizin CN numaranıza denk gelen numaraların geçmiş yıllarda hangi tarihte mülakat aldığı hususunda çıkarım yapabilirsiniz.

Her yılın dinamiğinin farklı olduğunu da unutmamanız gerekir, şimdiden kesinlikle hayatınızı değiştirecek kesin bir planlama içerisine girmenenizi tavsiye ederim.

Tahmin edilen süreç ile sürecinizin uyuşmaması halinde hayal kırıklığına uğrayan, düzenlerini bozan, huzuru kaçan talihlilerin olduğunu göreceksinizdir geçmiş deneyimleri okuduğunuzda. Bol şans

• @Selim-Benek
    Selamlar, hala aktif olarak öğrenciyseniz formunuza mezun tarihiniz olarak submit edeceğiniz tarihten bir gün öncesini yazmanız yeterlidir.

• @kayaomerrrr hayır, bizde böyle düşünerek evet demiştik ve bir sorun yaşamadık.

• @olafque sıra numaram 300 lerde mülakaat tarihi sizce erken mi gelir ve sağlık raporu için randevuyu kaç gün önceden almamı tavsiye edersiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |