DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@yck06 elbette mevcut. Hatta herkesin aynı konsolosluğa yığılma yaptığını düşünürseniz mülakat almada gecikme olayıda olası olabilir. Konsoloslukların ne şekilde davranış sergileyeceğini süreç içinde göreceğiz

• @mnamiz Şu anda en sonra 5400'ler mülakat aldı. Ankara'dan bahsediyorsak, dönem bitene kadar 7000'lere gelir mi bilemiyoruz. Sizin döneminizde nasıl olur onu görecek herkes tabii. Ocak'a kadar süreç ve sayılar belli olur.

Konsoloslukların performansı ve süreçte aldıkları inisiyatif değişkenlik gösteriyor elbette. Yine de takip etmenizde fayda var

• Bu ileti silindi!

• Dosyamı kcc aracılığıyla current olmadan viyanaya taşımayı planlıyorum ankaranın performansına güvenmediğim için, olur da mucize olursa ankara dv2025 te iyi bir performans sergilerse dosyamı geri ankaraya taşıyabilir miyim? Ayrica kcc araciligi ile viyanaya tasimak icin oturum izni gerekiyor mu? Yoksa legal olarak ülkeye girebilmemiz yeterli mi? Forumda simdiden kcc ile viyanaya tasiyanlari gördüm ben de kcc ye mail atip simdiden tasimayi planliyorum. Oturumumun olmamasi sorun yasatir mi?

• @Vildan-0
    Dedik ve green card alarak amerikada yaşamak için canla başla çabalamaya devam ettik…
    bu da paradoks oldu:)

Bu konular derin mevzular. Ancak, defalarca kuşatmamıza rağmen alamadığımız, osmanlının yıkılmasının başlangıcına neden olan viyana aynı zamanda.
    Övünmelerine diyecek lafım yok maalesef. Bu heykeli de ilk defa gördüm bu arada.

O zaman sizin için şöyle düzelteyim, viyana abd konsolosluğu Türk dostudur:)

• @onuru Baya hizli olmus ben bir mesai atlattim sizin is cozulmus hayirlisi olsun 🙂 sureci paylasalim

• 2025 yılı için hangi konsoloslukların oturma izni istediğine bakabilirim? Ayrıca dosya tasidiktan sonra vize mulakatinda memurun asıl muhatabbi olan kisi cekilisteki asil talihli mi? (3 kisiyiz) Asil talihli ingilizce bilmiyorsa diger kisiler onun yerine cevaplayabilir mi? Aksi takdirde galiba çevirmen kiralamamız gerekecek.

• Bu arada kcc ye mail atarken dikkat ememis gereken birsey varmidir.mail nasil olmali vs bilgisi olan 🙏🙏🙏

• Arkadaşlar benim sorum, şu anda KCC aracılığıyla mülakat yerini herhangi bir yere taşıttıktan sonra, o mülakat yerine gittiğimizde sorunsuz bir şekilde o mülakata girebilecek miyim? Geri çevirirler mi senin oturumun yok şu yok bu yok diye?

• @cttl Burada bir çelişki yok.

• @cttl Eğer yanlış bakmadıysam şimdiye kadar viyana 82 dosyaya bakmış ve 157 vize vermiş. Yani 50-100 ciddi bir rakam bence öncelik kendi vatandaşlarında olacaktır. Tabi boşluk olursa kabul edebilirler.

• @Emre-Kurtulmuş Evet bende farkındayım bu durumun sadece demek istediğim KCC ile şu an sorgusuz taşıma yapma imkanı varken bunu kullanmak. Current olduktan sonra belki hiç bir müdahele yapmadan mülakat mailimizi alabiliriz yada mail gelmese bile en azında o ülkeye gidip vize, ülkeye giriş mührü vs. gibi belgelerle mail atıp ben burdayım dosyamda sizde mülakat planlarmısınız diyebiliriz. Aslında kısacası current olduktan sonra dosya taşıtmak yerine mülakat almak için uğraşmak bana göre daha avantajlı geliyor. Tabi bu sadece benim düşüncem. Sizin gibi tecrübeliler daha hakimler bu durumlara.

• @Vildan-0 , çok teşekkür ederim bilginiz için. Yanı 2025 Ocakta o gune olan performansa baghlı olarak dosya tasımak ve ya tasımamak kararını vermem daha dogru olur?

• @Vildan-0

Size cevap verirken şaka yaptığınızı düşünerek naif bir şekilde cevap vermeye çalıştım, ancak niyetinizin farklı olduğunu anlıyorum.

Öncelikle insanlara milliyetçilik vb. konularda ders vermek veya laf sokmak haddinize değil bunu belirtmek isterim.

Burası yeşil kart forum. Avusturya'yı kötüleyip ABD'ye göçmek istemeniz paradoksun kralı bu arada. Bu apayrı bir konu.

Ortada siyasi bir konu yokken, ki olamaz da; ortada kalmış ve belirsizlik içinde olan muhtemelen Ankara'dan hiç randevu alamayacak olan DV dosyalarını kabul edip, hepsine onay veren Avusturya Abd Konsolosluğuna Türk dostu demişim.
    Burada ne var?
    Bu laf nasıl alakasız çarpıtılır diye sorulsa, sizin mesajınızı gösteririm herhalde.

Bu tatsız konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum ve green card harici hiç bir girdiye cevap vermeyeceğim, ancak yaptığınız şeyin çok yersiz ve alakasız olduğunu bilmenizi isterim.
    (Bilmeseniz de benim için çok önemli değil bu arada)

• @cttl gereksiz tartışma canınızı sıkmayın çok gerilimli günler yaşıyoruz morale çok ihtiyacımız var

• ⭐⭐⭐

@yck06, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cttl Eğer yanlış bakmadıysam şimdiye kadar viyana 82 dosyaya bakmış ve 157 vize vermiş. Yani 50-100 ciddi bir rakam bence öncelik kendi vatandaşlarında olacaktır. Tabi boşluk olursa kabul edebilirler.

Ama şöyle bir şey var. Her ay hangi sayıda vermiş? Bir ay 3 verirken bir ay 50 verdiği olmuş mu mesela? Her ay düzenli olarak 15 vize vermemiştir.

İlk aylarda bülten düşük olduğu için kapasiteleri olsa da mülakat verebilecekleri 3 kişi varsa gidip 50 kişiye mülakat veremiyorlar ki. Dosya taşımayı da genelde ilk aylarda yapmıyor kimse. Hatta oturumu olmayanlar mecburen current olmayı bekliyordu. Şu an bu olay değiştiği için mülakat verecekleri dosyalarda yığılma olmayacak, aylara dağılmış olacak.

• @EzgiLera
    ve muhtemelen kapasite en başta kcc ile taşıyanlardan dolayı dolacağından, bu sene viyana konsolosluğu kendi taşıma yapmayabilir gibi bir varsayım yapabiliriz sanki değil mi?
    tabi eğer kapasitelerini artırmak istemiyorlarsa.

• ⭐⭐⭐

@cttl, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera
    ve muhtemelen kapasite en başta kcc ile taşıyanlardan dolayı dolacağından, bu sene viyana konsolosluğu kendi taşıma yapmayabilir gibi bir sonuca varabiliriz sanki değil mi?
    tabi eğer kapasitelerini artırmak istemiyorlarsa.

Kapasite derken yıllık bir kapasiteden bahsediyorsanız öyle bir şey olmadığını düşünüyorum. Ay bazında bakmalısınız.

Ama ben de size katılıyorum, eğer özellikle son aylarda ellerinde hali hazırda mülakat verecekleri yeteri sayıda dosya varsa son aylarda konsoloslukluk aracılığı ile taşıma yapmak isteyenleri geri çevirebilirler.

İlk aylarda da dosyasını taşıyanlar olduğu ve onlarla mülakat yapacakları için çok aşırı bir yığılma olacağını sanmıyorum. Konsolosluklardaki ilk 6 ay genelde daha rahat daha boş geçiyor. Bülten hızlanmaya başladıkça yoğunluk oluyor.

• Arkadaşlar merhaba yurtdışında çalışmaktayım mülakata Türkiye’de gireceğim burdan hangi evrakları talep ederler bilgisi olan yazabilir mi norveçteyim suan norveçten adli sicil kaydı ile ikametgah adresimi çıkardım ekstra Norveç’te bulunduğum için hangi evrakları isteyebilirler ?

• Mailimiz nasil duzenlemeliyiz onem arz edermi? Konu vs buralara neler yazmaliyim kcc dosya tasima talebi icin ,bunlari nasil ogrenebilirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |