DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@simlidinazor hiçbir sorun oluşturmaz, merak etmeyin.

• Arkadaşlar selamlar. Önceden sorulmuş olabilir kusura bakmayın, aramada bulamadım. Ankara Büyükelçiliği sayfasında, “Abd’ye göçmen olarak gidecek kişilere Amerikan Vatandaşı veya artık göçmen statüsünde olan birisinin sponsor olması gerektiği” ile ilgili yazı okudum.

Oradaki yazılar İngilizceden çeviri olduğu için yanlış anlamış olabilirim, teyit etmek istedim. Sponsor bulmamız gerekiyor mu gerçekten de?

Bir de, Ankara Büyükelçiliği’nin çok yavaş işlediğini, güvenmemek gerektiğini bir çok yerde okudum, kafam karışık açıkçası, dv2025 kazananıyım, sıra numaram 5 binlerde, ds-260 formunu 8 mayısta yolladım, sizce dosyamızı taşımamıza gerek var mı, bu sıra no ile rezil olur muyuz?

• Arkadaşlar selamlar forumu baştan sona taradım ama turkmenıstan da mülakata giren bırıne rastlayamadım. Sadece oraya gitmenin çok zor olduğunu okudum tüm yorumlarda.ama benim oradan davetıye alıp gitme durumum var fakat bir harf hatasıyla konsolosluğun eledıgı bırı olmuş diye okudum. Bu doğrumu yoksa şehir efsanesi mi bilen duyan var mıdır?

• Merhabalar,2025 talihlisi olup Kanada'da mülakata girmeyi planlayanlar var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@antonio ilgili konuyu okuduğunuz linki paylaşır mısınız, çünkü hangi vize türü için bunu dediği önemli. malum onlarca göçmen vizesi var..

genel olarak kural şudur, konsolosluk abd'ye göç edebilecek maddi birikiminiz olmaması durumunda sizden bir sponsor bulmanızı talep eder. bu durumda ya yasal göçmen statüsü olan ya da abd vatandaşı olan birinin size sponsor olması gerekir.

ikinci sorunuz için de, alacağınız aksiyonları zaman gösterir.
    takip edip kararı sizin vermeniz gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevketklkn neden forumda okuduğunuz konuların şehir efsanesi olduğunu düşünüyorsunuz?

sizce burada yazılanlar insanların boş zamanlarında uydurduğu gerçeküstü deneyimlerden mi oluşmakta?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senem-Yukselen excel listesini incelediniz mi?

• @gucarslan çünkü bir harften elenen kişi bu grupta yok aradım bulamadım

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

• merhabalar ben ds260 doldurup gönderdim. ama ben doğum yerimin değişmesi için mahkemeye başvuru yapmışdım bu yakında kararı geldi değişmesi için onay vermişler ben ds 260a eski doğum yerini yazdım yani şimdi elimde olan belgede ne yazıyorsa onu yazdım. yakın zamanda gidip doğum belgesini yeniliyicem mulakatda mahkeme kararını bide eski ve yeni doğum belgesini gösterirsem sorun olmaz di mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevketklkn çünkü grupta değil. her tecrübenin forumda olmasını bekleyemezsiniz. zaten talihli olan herkes foruma üye değil, olamaz da..

ayrıca red alan kişilerin deneyimlerini pek bulamazsınız forumda, insanlar yazmıyor bu tür konuları.

• @gucarslan anladım hocam teşekkür ederim biz turkmenıstanı B planı olarak tutalım ozaman.

• @Wefan-Maharramova Bununla alakalı herkesin söylediği şey DS260 formunu mülakat tarihi almadan bir değişiklik talebinde bulunmaman. İstersen mülakat tarihini aldıktan hemen sonra değişikliğini yap mülakata gittiğinde ise evraklarını yanında götür her ihtimale karşın. Şahsen benimde medeni durumum değişecek 20 gün sonra ben öyle yapacağım.

• @evrentnrkl teşekkürlür cevabın için mülakat tarihi aldıktan sonra yalnız konsoloslukta ds 260 açtıra biliyormuşuz doğru mu? bana öyle dediler de

• @Wefan-Maharramova Doğrudur mülakat maili aldıktan sonra dosya numaran gibi bir takım bilgileri yazıyorsun örnekleri vardır mutlaka forumda, peşine konuyla ilgili isteğini düzeltmeden bahseden bir yazı ile mail atıyorsun. Tarihini aldığında bekletme direkt olarak mailini at.

• @Wefan-Maharramova Merhaba. Mülakat mailinizi aldıktan sonra şu linkten "I want to update my DS260" seçeneğini seçip, kısaca durumunuzu anlatıp, ek kısmına mahkeme kararınızı ekleyerek büyükelçiliği bilgilendirebilirsiniz.

Mülakata giderken mahkeme kararınızı yanınızda götürmelisiniz. Geçmişteki bazı mülakatlarda bu kararın yeminli tercümanlı çevirisi istenmiş. İngilizce'sini de götürmeniz yararınıza olacaktır.

• @sevdemimi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Biliyorum erken ama ais kaydı için hangisi seçilmeli

Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım

İkisi de göçmen vizesi oluyor .hangisi seçilmeli

Formu doldurup gönderdikten sonra herhangi bir mail gelmiyor diyorlardı.Gelip gelmemesi neye bağlı ?

• @pnarr DS260 formundan bahsediyorsanız, formu doldurduktan sonra bir mail gelmiyor

• Merhabalar. Formda ABD'deki adres kısmına orada yaşayan bir arkadaşımın adresini yazdım ancak kendisi J1 ile gidip daha sonra F1 statü değişikliği ve iltica talebinde bulunmuş birisi. Green card'ımın gideceği adres olarak bu kişiyi yazmamda bir sıkıntı olur mu? Dosyamı açtırmalı mıyım? Şu an yasalara uygun olarak ABD'de ikamet ediyor yaklaşık 3-4 yıldır orada.

• @ugurbocegi
    Yasalara uygun yerleşim sağlıyorsa ve arkadaşınıza güveniyorsanız neden sorun olacağımı düşünüyorsunuz? İltica etmiş olması sizin mailinizin o adrese ulaşmasına engel değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |