DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@iremmakayy diplomanız olduktan sonra farketmez.

• @lumos Cevaplarınız çok teşekkür ederim.

• Merhaba,

Bir sorum olacak, CN current olduktan sonra önemli olanın DS260 formunun gönderilme sırası olduğunu okumuştum, ancak Ankara birkaç yıldır maksimum 10klara mülakat vermiş, buradaki matematik tam olarak nasıl işliyor anlamadım, örneğin en son 10kya mülakat verilmiş olsun ama numarası 17k olan birisi current olduktan sonra DS260'ı diğerlerinden önce doldurduysa Ankara'dan mülakat alabiliyor mu? Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• @gucarslan 10 gündür forumun nerdeyse her satırını okudum ilk defa moralimi bozdun abi 😕

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   O OzzieOzzy8 

• @gucarslan cutoff olayı nedir ? gönderdiğim aydan sonraki aydan mı bahsediyorsunuz ?

• Biliyorum erken ama ais kaydı için hangisi seçilmeli

Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım

İkisi de göçmen vizesi oluyor .hangisi seçilmeli

• @Iricss merhabalar bu başlığın 3 numaralı iletisinde detaylı bi şekilde anlatılmış incelerseniz bi çıkarım yapabilirsiniz.

• @sevdemimi siz de yazmissiniz, biraz erken bir soru olmus 🙂

Ikinciyi sececeksiniz mulakat atanip, ais kaydi yapmaniz istendigi zaman.

Bu soru cokca var forumda, sureciniz baslayana kadar forumda butun sorularinizin cevaplarini arama butonu yardimiyla bulabilirsiniz.

• Arkadaşlar abu Dhabi konsolosluğuyla ilgili bilgisi olan var mı aramızda acaba?

• ⭐⭐⭐

@stevefox77 Ankara'dan alamiyor. CN her zaman onceliklidir (bultene de bagli), fakat 2022 de tam tersi kucuk CN ler alamadi mulakat, form teslim tarihine gore atlananlar oldu (o sirada sistem degisti, evrak gonderme iptal oldu, pandemi sonrasi kafa karisikliklari....) ama ya bu tekrar ederse diye herkese bu formu hizli iletmelerini onlem olarak soyluyoruz. First in First Out konusunu forumdan okuyabilirsiniz, detayli bilgi icin.

• arkadaşlar green card sürecinde staj ya da uzun süreli eğitim için vize başvurularında yine sorun. yaşıyor muyuz? kabul almamız bir abd üniversitesinden bu süreci etkiler mi ?

• ⭐⭐⭐

@macracanta Aramiza hos geldiniz, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• Arkadaşlar selamlar bu sitede https://ais.usvisa-info.com/en-us/countries_list/iv Polonyayı bulamadım ama başka yerden mi yapılıyor bu pasaportun gönderilceği adresi seçmek

• Forma annemizin soyadını girerken sadece kızlık soyadını mı girmemiz gerekiyor yoksa kimlikte görüldüğü soyadını mı girmemiz gerekiyor?

• @stevefox77
    DS-260 formunu erken gönderip avantaj elde etme durumu DV22 süreci boyunca ve DV23 sürecinin bir kısmını kapsadı.
    Bu uygulamaya FCFS(First Come First Serve) adı altında zorlama bir kurala göre DV22’de kimsenin haberi yokken başladılar! Formunu erken gönderen yüksek CN sahip kazananlar bültende cut off oldukça mülakat aldılar. Formunu geç gönderen düşük CN kazananların bir kısmı mülakat aldı bir kısmını da maalesef alamadı.
    Bu durumun DV25 ve gelecek senelerde tekrar edip etmeyeceği meçhul!
    Diğer yandan sizin sıra numaranız 1k ve ilk bültende cut off olduğunuzu varsayalım, siz formunuzu sonuçlanlar açıklandığı ilk gün submit ettiğiniz zaman KCC dosyanızı işelemeyi tamamlayıp ülkenize göre ilk fırsatta mülakat almak için hazır olacaksınız. Öte yandan bülten ilerledikçe sizinle aynı 1k CN sahip kazandığını sonradan öğrenen ve geç submit eden bir diğer kişi ise haliyle dosya işleme süreci ve bültenin ilerlemesinden dolayı mülakatı biraz daha geç planlanmış olacak.
    Size naçizane tavsiyem bu işin matematiğini Ankara üzerinden yapmamanız olacaktır!
    Şöyle ki DV24 için ilk açıkladıkları bülten ~4-5k civarıyken şu an DV24 için son 2 mülakat ayı kalmışken henüz ~4-5k civarına anca mülakat planladılar! Koca bir saçmalık!
    DV25 için ne olacağı belirsiz ancak böylesine büyük bir riskin farkına varan yüksek CN kişilerin, alternatif planlarının olması gerekir!

• iyi günler ds260 formunu şimdi dolduracağım ama abd deki adres kısmına abimin amazon yaptığı depoyu göstericez herhangi bir sıkıntı çıkarmı sizce ev gibi biyer değil ya sonuçta şimdiden teşekkürler

• @rasitcenngiz
    kardeşim senin bu sorularının cevabını alacağın en iyi yer 2024 talihlileri ve geçmiş talihliler bence bu soruları orda sor belki yapan eden deneyimi olan biri sana yardımcı olur.

• @berkeesezerr
    currentin ne olduğu anladım ilgili sıralama içindeysen bültendeki current oluyorsun ama bu cutoff u pek anlamadım. ne olduğunu açıklar mısnız?

• @gucarslan DOS dediğiniz kurum hangisi oluyor açılımı nedir

• @serserotek
    Sorularınıza kişilerden cevap almak yerine hali hazırda bu konular hakkında var olan detaylı başlıkları okuyabilirsiniz.
    Lütfen forumun arama özelliğini kullanınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/7210/sayılarla-dv2025/2?_=1715802089683

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |