DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Forumda aradim ancak bulamadigim icin soruyorum,

Greencard talihlisi dosyasini farkli bir ulkeye transfer edip orada gorusmeye girse, esi ve cocuklari Turkiye de gorusmeye girebiliyor mu? (follow to join) yapabiliyormuyuz ? Biraz internette arastirdim ancak follow to join yapan tecrube etmis bilgi sahibi arkadaslar varsa tesekkurler.

• @Eagle2015 merhaba. Öncelikle tebrik ederim. Birinci sorunuzun cevabı için bu başlığın ilk iletisinin üçüncü maddesini inceleyebilirsiniz. İkinci sorunuzun kesin bir cevabı yok. Finansal kaynaklarınızı sunmanızı talep ediyorlar ama herhangi bir alt limit yok. Forumdaki genel tavsiye bekar bir kişi için 10-15 bin dolar gösterilmesi yönünde ama daha düşük miktarlarla vize alanlar oldu, mesela ben. İlerleyen zamanlarda sorularınıza cevap alabilmek için sürecinizi imzanıza taşımalısınız. Yönerge için tıklayınız. Kolay gelsin.

• @VIRTUE Kısa ve öz yazdıysanız. En geç yarın olumlu cevap alırsınız merak etmeyin. 🙂

• @yck06 2025 yılı içerisinde ben ve ailemin bazı dönemler Viyana'da bulunacağını, dosyamızın Viyana'ya taşınması'nın bizler için daha uygun olacağını belirttim. ☺

• Merhaba 2025 talihlisiyim case numaram 21k dosya taşımayı düşünüyorum numaramın current olmasını beklersem zaman kaybı mi yaşarım? Bir kaç kişi current olmadan dosya taşımayı riskli görüyor nasıl yapılmalı sizce. Bir de schgen vizesi ve yeşil pasaportun öneminden bahseder misiniz neden herkes schgen vizesini altı çiziliyor

• ⭐⭐⭐

@sılassingec-12, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba 2025 talihlisiyim case numaram 21k dosya taşımayı düşünüyorum numaramın current olmasını beklersem zaman kaybı mi yaşarım? Bir kaç kişi current olmadan dosya taşımayı riskli görüyor nasıl yapılmalı sizce. Bir de schgen vizesi ve yeşil pasaportun öneminden bahseder misiniz neden herkes schgen vizesini altı çiziliyor

Sorularınıza cevap almak için bu başlığa yazmanız gerektiği söylendiğinde bir de imzanızı ayarlamanız gerektiği söylenmişti. Başlık doğru ama hala imzanızı ayarlamamışsınız. Sorularınıza cevap almak için imzanızı ayarlamalısınız.

• ⭐⭐⭐

@SEYMENOGLU, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Forumda aradim ancak bulamadigim icin soruyorum,

Greencard talihlisi dosyasini farkli bir ulkeye transfer edip orada gorusmeye girse, esi ve cocuklari Turkiye de gorusmeye girebiliyor mu? (follow to join) yapabiliyormuyuz ? Biraz internette arastirdim ancak follow to join yapan tecrube etmis bilgi sahibi arkadaslar varsa tesekkurler.

Evet teoride yapabilirsiniz bunu. Ancak Ankara onlara mülakat vermek “zorunda” değil. Asıl talihliye mülakat vermediği gibi onlara da mülakat vermeyebilir. O yüzden ailecek vizenizi almanız sizin için daha az stresli ve pratik olacaktır.

Aileniz Almanya’da siz İtalya’da yaşıyor olsanız, siz İtalya’da vizenizi aldıktan sonra aileniz de Almanya’da alabilir mesela. Yani denklemden Ankara’yı çıkarttığınızda hiçbir sorun yok.

• @VIRTUE İyi yapmışsınız. Bu sene yönetmelik değişikliğinden galiba çoğu talebi olumlu karşıladılar.

• @EzgiLera @ugursway @gouryella hepinize yanıtlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Ben verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yüksek lisansa başvurmayı tercih ettim, umarım kazanırım. Tekrardan teşekkürler.

• Foruma yeni üye olduğum için öğrenme aşamasındayım imza konusu da yapmaya çalıştım umarım olmuştur uyardiginiz için sağ olun . Eğer yapmış olduğum imza doğruysa sormuş olduğum sorular hakkında bilginiz var ise cevaplarsanız mutlu olurum teşekkürler şimdiden

• @sılassingec-12 merhaba. Evet, imzanızı doğru bir şekilde oluşturmuşsunuz. Dosya taşımaya kendiniz karar vermelisiniz ama mevcut durumda göründüğü kadarıyla sizin sıranızda birinin Ankara’dan mülakat alması çok zor. Ayrıca yeni yasayla current olmadan dosya taşıma işlemi çok kolaylaştı. Bu durumda özellikle sizinki gibi yüksek dosya numarası olanların current olmadan taşıma işlemi yapmaları mantıklı görünüyor. Şartları değerlendirip karar vermek sizin sorumluluğunuzda. İkinci sorunuza gelirsek, taşıma işlemini başarıyla gerçekleştirdiğiniz durumda mülakatınızın olduğu yerde bulunabilmeniz sizin sorumluluğunuzda olduğu için geçerli bir vizeye veya vize muafiyetine sahip olmanız gerekecek. Dosyasını taşıtıp Schengen vizesi alamadığı için mülakata giremeyenler de oldu maalesef. Bol şanslar.

• @sılassingec-12, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba 2025 talihlisiyim case numaram 21k dosya taşımayı düşünüyorum numaramın current olmasını beklersem zaman kaybı mi yaşarım? Bir kaç kişi current olmadan dosya taşımayı riskli görüyor nasıl yapılmalı sizce. Bir de schgen vizesi ve yeşil pasaportun öneminden bahseder misiniz neden herkes schgen vizesini altı çiziliyor

Merhabalar, bende sizin gibi dv25 talihlisiyim ve dosyami gecen hafta kcc araciligiyla hk ya tasittim. Bana soracak olursaniz, dosyanizi tasitmayi deneyin. Numaraniz yuksek ankaradan mulakat almaniz zor gorunuyor. Eger yesil pasaportunuz var ise, avrupa ulkelerine vizesiz seyahat edebiliyorsunuz(belirli bir sure boyunca 90 gun diye hatirliyorum ama kontrol etmek lazim)Eger schengen vizeniz varsa, birden fazla seceneginiz oluyor dosya tasitmak icin.

• Grencard 2024 ... 4 Mayısta sonuclar açıklandıı. Sıram 21 binlerde dosya numarası hangi ay gelir acaba bilgisi olanlar )))

• Merhaba adres eklerken üniversite yaşadığım yeri eklemeyi unutmuşum çok fazla adres değiştirdiğim için yasal olarak gözüktüğüm yerleri yazayım dedim ve formu biraz hızlı gönderdiğim için eklemedim 2025 talihlisiyim dosyamı 2025 mali yılı geldiğinde mi taşıyabiliyorum yoksa şuan bile kcc aracılığıyla dosyamı başka bir konsolosluğa taşıyabilir miyim ?

• KCC ye cuma günü case transferi için mail atmıştım bugün şöyle bir mail göndermişler

Thank you for your inquiry.

For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

• Teşekkür ederim cevabınız için ben bu green card konusunda bilgim yok denecek kadar az arastiyorum fakat yeşil pasaport olsa schgen vizesine gerek var mı yoksa ikisi mi olması gerek ayrıca numaranın current olmasını beklemeden dosya taşımak riskli diyorlar bilmiyorum ve konulara ve terimlere hakim olmak istiyorum araştırana kadar current ne onu bile bilmiyordum. Current olmayı mı beklemezsek bir problem olur mu teşekkürler

• Merhaba eşim dv2025 mülakatında hamile olursa nasıl bir süreç olur vize onaylandıkdan sonra çocuk doğduğunda

• @rezanclz sizin transfer mailiniz anlamamış olabilirler mi ? Deneyimli arkadaşlar bilebilir.

• @onuru @EzgiLera
    HK ya attigim dosya tasima mailine bu sekilde donus oldu .
    ANCAK bu bolumu anlamadim ne demek istediler .bu maile geri donus yapmam bekleniyormu suan yoksa current olmayimi bekleyecegim
    When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification

Thank you for your inquiry.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara, Turkey to Hong Kong. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected].

• @Cansu-mer verdiğiniz bilgiler doğrultusunda dosyanıza taşımışlar. Numaranız Current olup mülakat verdiklerinde size bilgi gelecek girip kontrol etmenizi bir yanlışlık varsa kendilerine dönüş yapmanızı istemişler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.0k

| | | |