Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@birol isleminiz tamam. formun karsisinda "completed" yazmasi yeterli.

• @crazycells Teşekkürler 🙂

• Sevgili @crazycells mülakat mailini aldık csc kaydını yaptık ve kalan belgeleri düzenlemekle meşgulüz. Bunun haricinde başka herhangi bir online kayıt ve Ya herhangi birşey yapmamız gerekiyor mu ?

• @pilot23 Biraz daha konuyu acar mısınız ? Green Card formlarını doldururken hangi pasaportunuzun bilgilerini verdiniz peki ? ikinci çıkarttığınız pasaportun mu ? ECAA2 vizeniz için hangi pasaportunuzu vereceksiniz ?

• @sdgluk

1. Pasaport numarasini.

Ilk Pasaportum su an icerde.

• @pilot23 Sizin numaranız 700 lerde idi sanırım. Size mulakat tarihi bilgisi geldi mi London konsoloslugu için ?

• @crazycells Bunu da dusunduk ama. Son care olarak. Daha oncesinde yapabilecegimiz bir seyler varsa onlari degerlendirmek istiyorum. Ingiltere'deki bugune kadar olan surecimizi de bir cirpida sonlandirmak zor. Çocuklarin burada okullari var. Benim işim var vb.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth hayir gerekmiyor 🙂 belgeleri hazirlamaniz yeterli. su konunun ilk post'unu okudugunuza emin olun 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/73/dv2018-mülakat-deneyimleri

• @sdgluk

Hayir henuz gelmedi.

Beklemedeyim...

Aralik yada ocak olarak tahmin ediyorum.

Lets see👍

• @crazycells csc Kaydını yaptır diyor ilk postta ve biz yaptırdık🤙😊

• @chipmunk bozuk para, saat ve kemer içeri girerken güvenlikte çıkarılıyor. Ama içeri sokmanızda bir sorun yok. Yüzüğü çıkartmaya da gerek yok. İçeri telefon/usb/kamera vs. almıyorlar. Çanta da sokmuyorlar kesinlikle. Bol şans

• Merhabalar, dün başvurumuz resmen onaylandı ama asıl green card için ülkeye giriş yapmak gerekecek. Peki bir soru: Green Card postayla gelinceye kadar ülkede kalmak gerekiyor mu yoksa, hemen girip çıksak oluyor mu? Oradan birisi fedex ile falan sonradan yollasa Green Card'ı biz de o sırada toparlansak falan? Yani green card teslim edilinceye kadar beklemek gerekiyor mu? 1 ay mı sürüyor? Eğer beklemeden dönebiliyorsak verdiğimiz adresteki kişi teslim alabilir mi ve Türkiye'ye gönderebilir mi?

• Hayır GC gelene kadar beklemenize gerek yok.Ortalama 1 ay içinde geldiğini söylüyor arkadaşlar.Tekrar hayırlısı olsun

• @jamesbrain Hayırlı olsun. bu senenin ilk vize alan forumdaşı sizsiniz herhalde.

Hemen giriş çıkış yapabilirsiniz. greencardınızı oradakiler size de gönderebilir. veya siz pasaport ile tekrar giriş yaptığınızda kendiniz Amerikadan arkadaşlarınızdan / verdiğiniz adrestekilerden alabilirsiniz.
    Bazen 1 ay bazen 3 hafta sürebiliyor yoğunluğa göre değişiyor.
    Evet adresten teslim alabilirler. Hatta posta firması posta kutusuna bırakıp gidiyor şeklinde bir bilgide var. Yani kargo şirketi gibi imzalı teslim etmiyor.

• Merhabalar ;
    8 Kasım randevumuz için yavaş yavaş evrakları hazırlayalım dedik. İstenilen evrakları kontrol ettiğimizde, evlilik cüzdanının noter onaylı örneği istenmiş bunu gördük. Evlilik cüzdanının aslını ve fotokopisini almak yeterli değil mi yani bu durumda? Özellikle evli olup süreçten geçmiş arkadaşlar cevaplayabilirse çok sevinirim 🙏🏻 Şimdiden teşekkürler 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crknms noter onayina gerek yok, cuzdanin asli ve fotokopisi yeterli.

• @crazycells Burada benim soru(nu)m yer alsa iyi olur. Bizim evlilik cüzdanına baktık geçenlerde (12 yıl sonra aklımıza geldi bakmak). Ve gördük ki, süper zeka memurumuz nüfusa kayıtlı olduğumuz ilçenin adını bizim soy isimlerin yerine yazmış. Nasıl ama?
    Gidip düzelttirsem en temizi değil mi? Bir de doğan çocukların da işlenmesi gerekiyor diye okumuştum bir yerlerde bununla ilgili bir son durum var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror kesinlikle Turkiye'den ayrilmadan bu belgenizi duzeltmenizi tavsiye ederim 🙂 ilerde de bu konuda hicbir sorun yasamamis olursunuz.

cocuk kismini bilmiyorum maalesef, sanirim teorik olarak eklenmesi lazim ama eklenilmemesi de sorun yaratmiyor.

• @caglaror Çocuklar işlenmiyor sanırım, en azından biz işletmedik, sorun da olmadı. Yanlış yere yazılması sorun olmaz belki çok bakmıyorlar gibi ama fırsatınız varsa düzelttirin tabii

• Belge US içinde de gerekecek ise düzelttirmekte fayda var. TR eski bir anlaşmaya taraf olduğu için evlilik cüzdanı uluslararası geçerli. Zaten cüzdanda 3-4 dilde yazıyor kısımların isimleri. Sanırım Fransa da imzalanan bir anlaşmaya dahiliz. Bizim belediye ters tarafında Ankara'nın. O tarafa doğru gideceğim zaman alıp gideceğim düzelttireceğim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |