Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sdgluk evet, yurtdisinda girecek arkadaslar var 🙂

Northern Ireland kuraya dahil ve oradaki kazananlar Londra'da mulakata giriyorlar, hatta Britanya ve bir parcasi olan Ingiltere'de gocmen vizelerin yani green card vizelerinin tamami sadece Londra ABD Konsoloslugunda veriliyor. Yani, merak etmeyin 🙂 onlar green card dosyalari bakimindan Avrupa'nin en yogun konsolosluklarindan biri 🙂

Daha once cagrilma ihtimali olmaz, ama eger konsoloslukla gorusup nedeninizi soylerseniz eminim anlayisla karsilayacaklardir ve erteleyeceklerdir. Bu arada kosullari zorlu bir vizeymis, bu bahsettiginiz
    6 aylik surec ne zaman baslayacak? Numaraniz bahardan once aktif olmayacaktir, o zamana kadar bitmis olur mu? Bu arada meraktan soruyorum, misal bu pasaport sizde degilken yurtdisina cikmaniz gerekirse TC konsoloslugundan travel document mi aliyorsunuz?

• 6 aylık süreç 4 Nisan 2018 de başlayacak. 4 Nisan 2018 den sonra 6 ay boyunca elimizde pasaport olmayacak demek bu. Çevremizde boyle bir şey yapan görmedik ama, acil durumlarda travel document alınabildiği şeklinde bir bilgi dolaşıyor ortalıkta. Bu arada bir kişi bilgi verdi forum haricinden. Kırgızistandan başvurmuş 2014 yılında. Numarası 30000 ustu Ocak ayında çağırmışlar. Kendisi Mart ayına ertelettirmiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sdgluk evet ama sizin Nisan'dan sonra beklemeniz cok mumkun degil. Cunku 9. ayin sonunda surec bitiyor. Islemleri kesip , pasaportu geri alip Turkiye'ye donup mulakata girmeyi dusundunuz mu hic?

• @sdgluk

Ayni durum su an bende mevcut o yuzeen turkeye gidip ikiz pasaport cikarttim( iki adet gecerli Pasaport) su an bi Pasaportum icerde ikinci Pasaportum ile de dv mulakat gitmeyi düşünüyorum.

Bende cok dusundum ve en akilci yol bu su anda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 sayin pilot23 neden olarak ne soylediniz acaba?

• selamlar. Bir süredir ceac.state.gov adresinden status check yapmaya çalıştığımda "invalid immigrant visa case no". hatası alıyorum. DS260 ı mayıs ayında submit etmiştim. Nedeni ne olabilir ? (sıfırları silerekte deniyorum girişi aynı sonuç)

• Arkadaşlar merhaba, ds 260 ı submit ettim. Fakat ds-260a New York eyaletindeki bir otelin adresini yazmıştım. Şimdi de Virginia eyaletinden bir arkadaşımın arkadaşının ev adresini buldum. Fakat formu açtırmak istemiyorum Çünkü case numaram çok yüksek. Mülakat günü geldiğinde, green card mülakatı yapan görevliye Virginia adresini verirsem olur mu acaba? Yoksa formu açtırmak zorunda mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder o siteden status check yapamazsiniz. dvlottery sayfanizdan yapmalisiniz.

ama hala hesabiniza girebiliyor olmaniz lazim. tum bilgileri dogru yazdiginiza emin misiniz? Belki bir harf hatasi ya da tarih hatasi yapiyorsunuzdur? o giriste 0'lari yazarak giriyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@boss hemen mulakat oncesi yada mulakat gunu degisiklik yapabilirsiniz, su an bir guncelleme yapmaniza gerek yok.

• Benim formlarda 3 kişi içinde tamamlandı yazıyor. Mail beklemek için ekstradan bişey yapmama gerek yok değil mi?

• @crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@filth_grinder o siteden status check yapamazsiniz. dvlottery sayfanizdan yapmalisiniz.

ama hala hesabiniza girebiliyor olmaniz lazim. tum bilgileri dogru yazdiginiza emin misiniz? Belki bir harf hatasi ya da tarih hatasi yapiyorsunuzdur? o giriste 0'lari yazarak giriyorsunuz.

immigrant visa(IV)
    case nr
    code as shown

sırasıyla girdiğim bilgiler. az önce ingilizce bir forumda, ds260 formunun işlenirken bu sayfada log-in hataları alınabileceğini okudum. belki de doğruluk payı vardır ??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder mumkundur, eger birkac kere oyle olduysa daha sonra deneyin. Siz bir suredir dediniz ilk sorunuzda, ne kadar suredir boyle bir hata aliyorsunuz?

• @crazycells

Herhnagi bi neden gerekmiyor basit dilekce harc ucreti ve basvuru icin yolluyorsunuz

Hepsi bu kadar.

• @crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@filth_grinder mumkundur, eger birkac kere oyle olduysa daha sonra deneyin. Siz bir suredir dediniz ilk sorunuzda, ne kadar suredir boyle bir hata aliyorsunuz?

Yani bir hafta on gün önce yine denemiştim sanırım... Bir kaç gün sonra tekrar bir deneyeyim bakalım. Login yapıp DS260 formlarının completed olarak yer aldığı sayfaya giriş yaptım bu arada. Ancak "visa status check" dersem yine invalid case no hatası. İlginç...

• @filth_grinder Öncelikle mülakata girip sonuçlanması gerekiyor. Daha sonra orada kontrol yapyorsunuz. Şu an zaten sizin CN 18xxx olduğu için, size dair bir veri yok visa status check bölümünde.

• ds260'ın en son hali print ediebilir hali değil mi? üzerinde case nr 'sı olan . Değiştirmek için başka birşey yapmak gerekiyor ds260'ı. Kendimiz değiştiremiyoruz öyle istedğimiz gibi değil mi? mail falan atmamız gerekiyor?

• @ozan54 Evet, istedğiniz zaman KCC'ye mail atmak gerekiyor. Ya da bekleyeceksiniz mülakat tarihiniz belli olunca Ankara'ya mail atacaksınız açacaklar ve değişikliği yapacaksınız.

• @iskenderp çok teşekkürler.

• @crazycells benim işlemler tamam mıdır?

Ac önce yukarıdaki seçeneklerdeki IV APPLICATION aktifti bastım sonra düzenleme ekranına geldi sonra attı siteden en başa geldi.

alt metni
    alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozan54 sizin mulakat tarihiniz belli oldugu icin suradan konsoloslukla iletisime gecip formunuzu actirabilirsiniz:

Formu sadece onemli degisiklikler icin actirin, is, adres vs. konularinda bilgi guncellemesi icin formu actirmaniza gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |