Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ben 10 yaşında isviçreye gitmiştim.1 ay kaldım . ds 260 a da yurt dışına çıkmadım işaretledim . orda konsolosluk bana yurtdışına çıktın mı derse ne diyim ? gittim desem ds260 da gitmedin yazıyor . gitmedim dersem geçmişte isviçre girişi gözüküyor mu acaba

• Hazır evlilik cüzdanı konusu konuşuluyor iken benim de bir sorum olacak. Eşimin doğum yeri zamanında yazılırken hatalı yazılmış. Yani "ichen......" ile başlayan kelime "khen......" şeklinde. Biz bu hatayı kimlik ve pasaportta düzelttik. Fakat evlilik cüzdanında hala eskisi gibi. Nüfüs müdürlüğündeki kişiye sorduğumuzda elle düzeltebileceğini söyledi. Acaba ne yapalım. Elle düzeltilmesi sorun olurmu yoksa öylece bırakalım mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta yurtdisina gitmedim diye isaretledim dediginiz, 16 yasindan sonra yasadiginiz adresler sorusu mu?

Konsolos oyle bir soru sormuyor genelde ama sorarlarsa 10 yasinda gittiginizi soylersiniz bir problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett yanlis olan yazi el yazisi ile mi yazilmis, yoksa basma harflerle (bilgisayar/daktilo) mi yazilmis?

• Bizimki okuması bile zor olan bir el yazısı ile yazılmıştı. Büyük olasılıkla TR genelinde böyledir.

• @crazycells El yazısı ile yazılı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett o halde nufus mudurlugundeki gorevlinin dedigi gibi yapilabilir sanirim. Fakat siz duzeltmek yerine, goturup kendilerine duzelttirin.

• @crazycells tamam, teşekkürler. Dediğiniz gibi yapacağım.

• değerli yesilkartforum üyeleri,
    başvuru için dvlottery sitesindeki phototool sekmesini kullanamıyorum.Tıkladıktan sonra FIG cropper diye bir program indiriyor.Fakat program kullanılmıyor.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım bu konuda yardmcı olabilir misiniz veya bilginiz varmıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srrsytrk evet, Internet Explorer uzerinde calisirken, pek cok diger web browser'da calismiyor, onun yerine bilgisayara iniyor. Fakat o programi bilgisayariniza indikten sonra da kullanabilirsiniz yahut su siteyi de kullanabilirsiniz: www.idphoto4you.com

su video'nun 17. dakikasindan sonra nasil yapacaginizi anlatiyor:

• @crazycells teşekkür ederim hocam 🙂

• @crazycells yok hocam ds260 da hani soruyorlar ya daha önce hiç yurt dışına gittiniz mi diye . ben ona hayır demiştim . öyle bir soru yokmuydu yoksa 😃

• Gecerli bir abd vizesi bulunuyorsa gormek istiyorlar anladigim kadariyla. (Ornegin turist vizesi).

Peki mulakatta bu vize ile alakali nasil bir islem oluyor ? Kontrol mu ediyor konsolos bu vizeyi yoksa klasik pasaport ilk sayfasindan kimlik tespiti mi ? (Turist vizesinin uzerindeki fotografim cekilise basvururken kullandigim fotograf ve turist vizesinin verilme tarihi 2015 senesi. Dolayisiyla eski fotograf mevzusuna takilmaktan tirsiyorum :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta daha once ABD'ye gittiniz mi sorusu var? Bir de adres bilgileri var?... Isterseniz hangi sorudan bahsettiginizi soyleyin, ona gore cevaplayayim 🙂

• @crazycells vala ben daha önce yurt dışına çıktınız mı diye soru var diye aklımda kalmış 🙂 öyle bir soru yoksa sıkıntı yok yanlış hatirliyorum demektir

• Merhabalar ;
    Sormak istediğim soru şu. Dv 2018 talihlisiyim ve mülakatımız 8 Kasım'da. Ben Türkiye dışında herhangi bir ülkede yaşamadım daha önce. Ama eşim 2 yıl kadar Abd'de yaşamış. Bu sebepten Abd'de kaldığı süre için de polis belgesi alması gerekli midir ? Gerekli ise nasıl alabiliriz? Şimdiden teşekkürler.

• @crknms DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhabalar ;
    Sormak istediğim soru şu. Dv 2018 talihlisiyim ve mülakatımız 8 Kasım'da. Ben Türkiye dışında herhangi bir ülkede yaşamadım daha önce. Ama eşim 2 yıl kadar Abd'de yaşamış. Bu sebepten Abd'de kaldığı süre için de polis belgesi alması gerekli midir ? Gerekli ise nasıl alabiliriz? Şimdiden teşekkürler.

Eşinizin yaşadığı ülke Amerika olduğu için sabıka kaydına gerek yok konsolosluk kendi arşivinden bu bilgilere ulaşabiliyor

• @filth_grinder DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Gecerli bir abd vizesi bulunuyorsa gormek istiyorlar anladigim kadariyla. (Ornegin turist vizesi).

Peki mulakatta bu vize ile alakali nasil bir islem oluyor ? Kontrol mu ediyor konsolos bu vizeyi yoksa klasik pasaport ilk sayfasindan kimlik tespiti mi ? (Turist vizesinin uzerindeki fotografim cekilise basvururken kullandigim fotograf ve turist vizesinin verilme tarihi 2015 senesi. Dolayisiyla eski fotograf mevzusuna takilmaktan tirsiyorum :))

Soru kaynamasın. Up 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder hayir bu nedenle istemiyorlar. Eger gocmen olmayan vizelerin sureleri devam ediyorsa, onlar iptal ediliyor. O nedenle istiyorlar.

• Salam.Babamin dogum ayi yalnış yazilmiş.Değisiklik yapmam gerekmi? Mulakat beli oldukdan sonra?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.3k

| | | |