DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nbbyr Vay arkadaş adamların başa çıktığı enflasyon oranına bakar mısın... Sanırım bu oran ile sınanmak en büyük mutluluğumuz olacak gibi.Lol

• ⭐⭐

@kngslyr06 Burada ayakta kalan her yerde kalır 🙂 Ekonomik komandoluk konusunda uzmanlaştım yıllar içinde şahsen :))

• @Riethian önümüzde daha çok uzun bir süre var. Türkiye'de bu şartlar ile ayakta kalmayı başarabilen ve belli mali disiplin uygulayabilen herkes için, güzel bir birikim de yapmayı başardıysa ilk yıllar bile mali anlamda çok sarsıcı olmaz diye düşünüyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu bu ekonomik durumda başarılı aile bütçesi planlaması yapabilen istisnasız herkes Amerika'da bir şekilde rahat edecektir.

• @tufank Sizin lc ne zaman onaylanır tahmininiz var mı?

• @Riethian Bana '' hayat orada da çok zor nasıl yapacaksın ? '' diyenlere tam da bunu söylüyorum.Lol 😃
    Bu ülke de hayatta kalmayı başardıysam orada çok daha iyi hayat yaşayacağıma inanıyorum diyorum.İş ki sürecimiz hızlı olsun,geçen ayın bülteni bizleri oldukça ümitlendirdi umarız böyle devam eder. 🙂

• @kngslyr06 merhaba süreciniz hayırlı olsun. Sizinde durumunuzu takip etmek adına sürecinizi imzanıza taşıyabilir misiniz

• ⭐⭐

@MakeUSAGreatAgain Ortalama 13 ay gibi gidiyor onay süreçleri auditsiz olarak.Audit olursa 14-15 ay olabilir.

• @mesut1905 Teşekkür ederim,aslında bilerek bekletiyorum bugün LC başvurularımız yapılacak sanırım hepsi netleşince eklemek istedim.Hatırlatığınız için teşekkürler.

• ⭐⭐

@kngslyr06 Orada bence asıl problem olabilecek şey psikoloji. İlk bir yıl biraz zorlayıcı olabilir. O yüzden önceki gönderimde aile olarak gidenler kısmen biraz daha şanslı demiştim. Eş çalışması da cabası tabi 🙂

• @Riethian Tek giden kişinin yalnızlıkla ilgili sorun yaşayacağını söylediğinizi düşünürsek,yalnızlık şuan tek ihtiyacım olan şey bana daha iyi gelecek.Ama tam tersini yaşayabilecek arkadaşlara sabır diliyorum.Ailesiyle gidenlere de bol şans. 🙂

• @kngslyr06 anladım hayırlısı olsun. 7 aydır LC girişi mi bekliyorsunuz yani ?

• ⭐⭐

@mesut1905 EB3vize.com üzerindeki ilanlar genelde PWD başlangıcında çıkıyor. Yani BDV gibi LC girişi hazır ilanlar değiller. O yüzden bekleme süresi biraz uzun evet.

• @mesut1905 ( @Riethian ) Durumu özetledi. 🙂

• ⭐⭐⭐

@MakeUSAGreatAgain Audit'e girmezse mevcut DOL işlem sürelerine göre Eylül gibi onaylanır, Selami beyin dediği gibi. Audit'e girerse tabi o zaman üzerine birkaç ay daha eklemek gerekecek. Bakalım beklemedeyiz.

• ⭐⭐⭐

PERM processing tablosu bu ay hızlı şekilde güncellendi.

Mevcut tabloya göre PD'i Haziran 2023 olan LC dosyalarını incelemeye almışlar. Nedense Audit tarihi Aralık 2022'de takıldı kaldı. Ya güncellemeyi unutuyorlar ya da orada bir tıkanıklık mevcut. Aylardır Aralık 2022 tarihli dosyaları gösteriyor çünkü.

Screenshot 2024-07-01 at 23.04.12.png

Ortalama LC değerlendirme süresi 1 gün gerileyerek 388'e gelmiş.
    Ortalama Audit değerlendirme süresi 493'e gerilemiş. Önceki ay bu rakam 478 gündü.

Screenshot 2024-07-01 at 23.05.29.png

• @tufank tabloları hazırlayan arkadaş LC değerlendirme süresini 1 gün gerileterek Semih Saygıner gibi ince görmüş. Tebrik etmek lazım kendisini. Sorsak acaba süreçlerimizin tamamlanma zamanını net bir tarih olarak verebilir mi bize 🙂
    Elinize sağlık Tufan Bey, takipte kalmaya devam ediyoruz.

• ⭐⭐

@tufank Geçen Cuma eb3vize'nin webinarına katıldım. 9089 (LC) için eski usül formlardan 5000 civarı kaldığı ve sonrasında yeni sistem başvurularına geçileceği söylenmişti. Kaynağını duyamadım benim ufaklık yüzünden ama avukatlardan almış sanırım bu bilgiyi Orçun Bey. Bir kaç ay içinde yeni sistem devreye girerse bir hızlanma v.s. görebilir miyiz acaba LC konusunda.

• ⭐⭐⭐

@Riethian 31 Mayıs 2023 te yeni sisteme geçildi ve bu tarihten sonra girilen LC ler online sorgulanabiliyor. Geriye eski tarihli kaç dosya kaldı bilmiyorum ama doğrudur bunlar temizlenince hızlanmasını bekleyebiliriz.

• @tufank herhalde en son onaylana lc basvurularının onay ve basvuru tarıhlerı arasındakı tarıh farkını referans alıyorlar galıba. yoksa oyle mılımetrık ayar cok sacma gelıyor. eskıden 5-6 ayda bıtıyormus bdv nın sıtesınde gordugum orneklerden. amerıkan burokrasısı bızı sevındırırmı acaba? 3-4 ayda 1 ay bıle kısalsa lc surelerı lc basvurusu bızım ıcın 2-3 ay kısalır. ama bu performansla cok olası gorunmuyor.eskı perm surelerı bır sure daha hayal gıbı.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 1
  • 8
  • 39
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |