DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @XFatihX resmi sitede express entry sisteminin nasıl oldugunu detaylı açıklayan ve niteliklerine göre otomatik olarak puanını hesaplama bölümü var.

Express entry sisteminin detayları:

Otomatik olarak puanını hesaplama araçı:

Şimdiye kadar açıklanan tüm kategorilerde crs puanları:

• @Yusuf-4 gecerli trv- visitor vizen oldugu surece kanadaya seyahat edebilirsin deniliyor.

• @lorenZo teşekkür ederim

• @Yusuf-4 Rica ederim. Kanada icin beklentilerin yuksek olmasın. Gidenlerin cogu zaten beklentilerini bulamıyor en kotusude pr kalıcı oturum almanın artık çok zorlaşması. Diger negatif yan ise kiraları cok yukselmesi, iş bulma sorunu ve iş bulsan bile geçinmenin kolay olmaması.
    Genelde oda kiralama ile ay sonunu zar zor getiriyorlar.
    Eger finans sorunun yoksa ve çalışmadan geçinebiliyorsan deneyebilirsin. Ama çalışmaya ve gelire ihtiyacın varsa yaşam zor deniliyor.

• ts2023 ile çalışma izni alanların son durumu nedir ? kimseden eskisi gibi durumlarını anlatanı göremiyoruz. İlk zamanlardaki heves yok oldu gitti insanlarda sanki. Gerçekleri yerinde gorduler ve en kotusude calısma izni suresi bitince ne olacagı konusu ? Kalıcı oturum almak çok zorlaştı. Sadece benim bildigim en az 10-15 kişi geri dönduler beklentilerini bulamadılar. Çoğuda pişman bayagı butceleri sıfırlandı orada.

• @lorenZo, içinde söyledi: TS2023 başvurusu ile çalışma izni onayı

ts2023 ile çalışma izni alanların son durumu nedir ? kimseden eskisi gibi durumlarını anlatanı göremiyoruz. İlk zamanlardaki heves yok oldu gitti insanlarda sanki. Gerçekleri yerinde gorduler ve en kotusude calısma izni suresi bitince ne olacagı konusu ? Kalıcı oturum almak çok zorlaştı. Sadece benim bildigim en az 10-15 kişi geri dönduler beklentilerini bulamadılar. Çoğuda pişman bayagı butceleri sıfırlandı orada.

Peki sizin şu anki statünüz yada hedefiniz nedir? Forumda kanada konusunda herkese yardımcı olmaya çalısıyorsunuz. Bravo bu arada

• @XFatihX bende hem 3 yıllık çalışma izni ve ayrıca 8 yıllık trv-visitor vize olmasına ragmen gitmiyorum. Vancouver'da yaklaşık bir ay kaldım ve geri geldim. İş bulsan bile ev kirasını ödeme ve gecinmek aşırı zor. Ancak oda kiralama ile konforsuz bir yaşam olacagını gördum orada. Maaş aralıkları belli ( sistemli iş hayatı alacagın maas rakamı belli ortalama 3-4 bin bandı ) ve kiralar aşırı yuksek. Yani o buyuk konforlu evlerde yasamanız hayal. Zaten pr kalıcı oturum almam imkansıza yakın. Mucadele etmeye asla degmez diye dusunuyorum. Belli metropol şehirlerin dısında kucuk yerlerde cok farklı durum yok. Kiralar her yerde yuksek ve iş bulma cidden sorun. Hadi iş bulsan bile ev kirası ödedikten sonra ay sonunu zar zor getirirsin. Tabi bu konu öznel yani her kişinin bakış açısı, yaşam tarzı ve beklentileri v.b.kriterlere göre değişkenlik gösterir. Belki başkası için bu tarz yaşam uygun olabilir.

• Günaydın arkadaşlar TS2023 icin Kanada da bulunan, Federasyon ve parlamento calismalari icin olusmasini istedigimiz haklar ve talepler icin whatsup grubu kuruldu. Bilgi almak, paylasmak adina yer almak isteyenlere link paylasmak isterim🙏🏻

• Bu ileti silindi!

• @scholarway iş başvuruların nasıl gidiyor ? Gelişmeler var mı ?

• ts2023 ile alınan open work permit ile schengen ulkelerine vize almada kolaylık sağlanıyor mu ?

• @XFatihX Eğer quebec eyaletine giderseniz devletin sundugu ucretsiz fransızca kurslarına katılım yapıp karşılığında finansal yardım alabilirsiniz. Belirtilenlere göre kurs suresi toplam 10 hafta ve haftalık 4 ile 24 saat arasında çeşitlendirmişler.
    Finansal yardım almak için haftada minimum 4 saat kurs katılımı olmalı karşılığında her gun için 28 dolar finans yardımı veriliyor olarak yazılmış.

Detaylara bakın:

• ts2023 ile 3 yıllık çalışma izni neticesinde pr kalıcı oturum almanın zor oldugu söyleniyor. Galiba yavas yavas insanlar anlıyor gerçekleri. Çoğu kişi bunu yeni anlamaya başlamış deniliyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |