DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@K-Ran yaklaşık 10 çeşit vize var amerikaya hangi vize ile gidiyorsunuz. Taze meyve sebze götüremezsiniz. Sorular derken nerede soru soracaklar. Hiçbir şey anlaşılmıyor. Biraz daha açık yazabilir misiniz.

• @ayvalik10 Taze meyve/sebzeye ek olarak, hayvansal ürünleri de getirmemek tavsiye edilir. CBP'ye ek olarak FDA da işin içine girebiliyor. Burada her şey pahalı da olsa bulunabiliyor, riske girmeye gerek yok bence.

• @ayvalik10 öncelikle cvp için tşklr…Atlantaya indiğimizde pasaport kontrol memurunun sorularından söz ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@K-Ran telefonundan translate kullanırsın bu kadar kendinizi zorla strese sıkıntıya sokmayın.

• Merhabalar benim 15 gün sonra randevum var.ds 160 numaram var fakat maillerimin tamamı silinmiş.forma nasıl ulaşırım.numara ile giriş yapıyorum fakat formun tamamını görüntülemiyorum. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

• @Haluk-Bahadır Öncelikle yanlış başlığa iletinizi girmişsiniz. Eğer bilgileri güncelleyecekseniz yeni ds-160 formu doldurmanız daha sağlıklı olur. Daha sonra da ais üzerinden yeni ds-160 formununuzun numarası ile güncellersiniz. Forumda detaylı anlatımı mevcuttur.

• Abd’ye ilk girişim olacak. Ds 160 forumunda belirtilen eyaletten farklı bir eyalete girmemde ve kalmamda sıkıntı olur mu? Doğal olarak kalacağım yeri de farklı göstereceğim girişte sıkıntı yaşar mıyım?

• @serj4n Hayır olmaz, herkes için geçerli olan koşullar sizin için de geçerli olacaktır.

• Ds 160 formunda floridada arkadaşımda kalacak şekilde gösterip vize aldım. Texasa gidip airbnb ile ev tutmayı düsünüyorum. Girişte polis tarafından sıkıntı çıkmaz diyorsunuz dimi hocam doğru anladım.

• @serj4n Schengen vizesinden farklı olarak beyan ettiğiniz yerden giriş yapmak zorunda değilsiniz; ancak son zamanlardaki göçmenlik olaylarını göz önüne alarak Florida'dan veya New York'tan girmenizi tavsiye ederim.

• Merhaba , öğretmenim yazın turist olarak 2 ay Amerika'da kalmayı planlıyorum, 10 yıllık turist vizem var, ilk defa Amerika'ya gidecem, ilk gideceğim yere bir kaç günlük rezervasyon yapmayi sonrasında gittiğim yere göre kalacağım yerleri planlayacağım, bu girişte pasaport kontrolünde problem olur mu, yada nasıl bir yol izlemeliyim kalacak yer konusunda sorun yaşamamak için? Vize görüşmesinde 2 hafta kalacam dedim, bunla ilgili bir sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tgr selam 6 aya kadar süreniz var. Ayrıca vizen olduğu zaman sizin nerede kaldığınız nereye gideceğiniz kimse size zorluk çıkarmaz.

• Merhaba,

Yazın eşim ve çocuklarımla birlikte b1/b2 vizemizle Florida'ya gideceğiz. İleriye yönelik olarak e2 statüsüne geçip kalmayı değerlendiriyoruz. Bununla ilgili birkaç sorum olacak:

1. Pasaport kontrolünde sorun olmaması adına gidiş dönüş bileti birlikte almamız mı gerekiyor? eğer öyleyse sadece dönüş biletini yakmadan iptal edebilmek mümkün oluyor mu THY ile?
    2. dönüş biletini de alırsak pasaport kontrolünde görevliler "madem 2 hafta kalacaksınız, o zaman 1 aylık damga basalım" diyip 6 ay yerine 1 ay olarak basabilirler mi?
    3. dönüşş bileti olmadan gelirsek sorun oluyor mu?

Teşekkürler

• @srsmdm, içinde söyledi: ABD'ye girişte gerekenler

Merhaba,

Yazın eşim ve çocuklarımla birlikte b1/b2 vizemizle Florida'ya gideceğiz. İleriye yönelik olarak e2 statüsüne geçip kalmayı değerlendiriyoruz. Bununla ilgili birkaç sorum olacak:

1. Pasaport kontrolünde sorun olmaması adına gidiş dönüş bileti birlikte almamız mı gerekiyor? eğer öyleyse sadece dönüş biletini yakmadan iptal edebilmek mümkün oluyor mu THY ile?
    2. dönüş biletini de alırsak pasaport kontrolünde görevliler "madem 2 hafta kalacaksınız, o zaman 1 aylık damga basalım" diyip 6 ay yerine 1 ay olarak basabilirler mi?
    3. dönüşş bileti olmadan gelirsek sorun oluyor mu?

Teşekkürler

1. Thy de bilet alırken esnek seçenekler var bilet fiyatı artıyor ama bu dediğiniz mümkün
    2. Böyle bir şey olacağını sanmıyorum ve forumda da denk gelmedim.
    3. Dönüş biletsiz girişte sorun yaşarsınız. Biz girerken özellikle sordular. Hatta benim biletimin çıktısı otel rezervasyonlarının arasına karışmış ilk başta bulamadı. Eşim ve kızımınkini gösterip ısrarla benden bileti göstermemi istedi. Bende mailden göstermeye çalışırken çıktıyı buldu tamam buldum dedi.

• @srsmdm 1-) THY gidiş biletini esnek olmayan dönüşü esnek alırsanız dönüş biletinizi iade etmiyor. Bu konuda ben dahil bir çok davaya konu oldular.

2-) Çok nadiren de olsa bir şey diyebilirler, hakları var; ama bu durum ancak sizi ikinci teftişe aldıkları zaman mümkün olur.

3-) Dönüş biletiniz yoksa çok yüksek ihtimal içeri girişiniz reddedilir, sizin dönüş biletinize ait bilgiler CBP ile paylaşılıyor. Eğer ABD'de bulunacağınız süre siz oradayken ucu açık olarak gerçekleşecek bir etkinlik, toplantı vs gibi bir şeye bağlıysa ve dönüş biletini alabilecek maddi durumunuzla beraber ülkeye döneceğinizi kesin bir şekilde ispat edebiliyorsanız dönüş bileti olmadan girmeyi deneyebilirsiniz; ama bu yöntem asla tavsiye edilmez.

• Merhabalar 1.5 yılın sonun nasip olursa nisan sonunda eşim oğlum ve ben miamiden giriş yapacağız gidiş dönüş biletlerimi aldım ilk olarak kalacak yer olarak 3 günlük bir yer için bilet aldım bana girişte diğer 5 gün nerede kalacaksın die sorarlarmı yada yakın zamanda miamiden giriş yapan oldumu girişte neler sordular ne bilgiler istediler tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

• @nofearbrk Son zamanlarda Miami'de ciddi bir sorgulama yaşayan duymadım. Dün kardeşim beni ziyarete geldi, kendisinin 5 yıldır vizesi ve daha önce 2 kez ABD'ye gelmişliği var, pasaport kontrolünde senin burada bir akraban mı var diye sormuşlar, o da abim yeni yerleşti demiş. Bu kadar, ne otel sorgusu ne eşya kontrolü yapılmamış. 180 gün kalış izni verip uğurlamışlar.

• @EasternStar Buna bir ekleme yapayım: ABD uçağına binerken yapılan güvenlik sorgusunda nerede kalacağını sormuşlar o da benim adresimi beyan etmiş; CBP görevlisi de ev adresini görünce otomatikman akraban var mı diye sormuş. Otel adı ve adresi yazılsaydı o soru da sorulmayacaktı.

• @EasternStar yorumlarınız için teşşekkür ederim fakat korkum şu ben 3 günlük bir konaklama ayarlayacağım ilk etapta daha sonra tennessee/nashville geçeceğim bana der mi ki senin dönüş biletin 8 i konaklaman 3 gün diğer 5 gün diye sorar mı? kusura bakmayın biraz açıkcası telaş yapıyorum bu konuda

• @nofearbrk Booking den iptal seçenekli konaklama rezervasyon yapın, rezervasyon çıktısını alın, sonra iptal edin, her ihtimale karşı içiniz rahat olur.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 5
  • 5
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.7k

| | | |