DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İyi akşamlar benim e devlette 16 yaşından itibaren adreslerim görünmüyor 2007 sonrasi var sorun olur mu teşekkürler

• @Atlantis00 Dostum farkindaysan lottery çiksa bile belirli bir para göstermek durumundasin. Yani hiç birikimi olmayan hiçbirşey gösteremeyen bir insan lottery kazansa bile mülakatta elenecektir.

Ümit edin tabiki çikmasını isteyin gayet dogal birşey. Hayal kurmak çikmasini tabiki dileyin isteyen herkese çıksın bende isterim. fakat burada "ortalama" üstü birisi sadece lottery e katılıp kendilerini heba etmesinler.

Genç arkadaşlar ise birçok yöntem var lütfen sadece Abd olarak düşünmeyin birçok ülke var gidilebilecek birçok vize çeşidi var. Emek veren herkes başarabilecektir. Kendinizi sadece ben Amerikaya gitmeliyim olarak adamayin.

"Benim param yok pasaportumu bile zor alirim" diyerek giriş yaparsanız lottery çıktıgında o fırsatınızı da kaybedersiniz zaten...
    Cebinde metaliksiz birşekilde borç para ile gittin orada kimse sana gel hemen çaliş demiyecek. O yüzden biraz ileriyi de düşünmek lazim. realist olmak gerek.

Hayata sıfırdan başlamak kolay değil. O yüzden cebinizde 7000-8000 dolariniz olsun. Farkli vize türlerinide araştırın. Ben kabul etmiyorum gc dışında başka yol olmadigina...

• ⭐⭐ Yasaklı

@treystoom Abi inanın bende aynı şekilde susuyordum hep. Kaç yıldır forumdayım fakat her sene defalarca aynı muhabbeti duymaktan ağır sıkıldım (sıkıldık) artık. İnşallah en kısa zamanda Allah bize de düşük case number ile kazanmayı nasip etsin 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

@SYTSNGR Tam yerinde bir örnek 🙂

• @Atlantis00 Doğrudur hocam zaten pek kimseyi ikna ettiğim söylenemez 😀 Her zaman şükreden insanları kıskanmışımdır, keşke bende sizler gibi olabilsem. 😞

• @mehmetcan93 Bakın mehmet bey , realist düşünmenize inanılmaz katılıyorum . Çıkacak kişinin kendisinin , ailesinin , hatta kedisi için bile bir birikiminin olmasına sonuna kadar katılıyoruz hepimiz , fakat şuanda bu anın heycanını yaşamalıyız , çıksada çıkmasada , çıkmazsa üzülmeliyiz . Zaten çıkmaz ise başka yollara hayat sizi istemesenizde akıtıyor . Ben amerikaya hep soguktum . Avrupa bana daha ulasılabılır gelıyordu . Almanya işim neredeyse %85 olmustu bile , fakat nazarmı , gözmü , basiretsizlikmi size kalmıs olmadı . ve ben bu olaydan 3 sene sonra greencardı arastırmaya basladım .

yani siz bu ülkeden göçmek istiyor ve bunda kararlıysanız evren size bir sekilde bunu hatırlatıyor .

Para konusu ise emin olun çıktıktan sonra ki teferruat bence , ben gündüz bir şirkette çalışıyorum aynı şekilde eşimde . aksamları haftada 5 gün 5 saat motor kuryelik yapıyorum .

Çıksın yeter ki gerekirse 2 iş daha yaparım . yeter ki çıksın .

• ⭐⭐ Yasaklı

@mehmetcan93 Hocam inanın iyi niyetinizi anlıyorum fakat defalarca yüzlerce kişinin söylediği cümleleri herkes söyleyip duruyor. Benim durumum var elhamdülillah. Burada zaten özellikle forumda aktif olan insanların çoğu gc çıktığında gidebilecek, orada hayat kuracak miktarda birikimi düşünmüştür. Biz bundan bahsetmiyoruz fakat durmadan başka vize çeşitleri var, emek veren başarır tarzı cümleler bir süre sonra sıkıyor. Mesela şimdi size şunu soruyorum bunu dediğiniz kişi ya da kişiler sizce bu dediklerini düşünmüyor mu? Hani adam cebince 10 bin doları olup acaba hangi yöntem ile gitsem diye düşünmüyor ki. GC çıkarsa garanti bir şey için ayırabileceğin para ayrı bir durum. Arkadaşım yasal yol ile abd ye gidebilecekti mesela. Sadece 1000 dolar vermesi gerekiyor firmaya ve vize reddi yerse parası yanacaktı. Mesela başvuramadı neden çünkü parasının yanma ihtimalini göze alamadı. Herkese hayat dersi veriyor herkes fakat kimse kimsenin cebindeki paradan haberi yok. Lütfen '' başka yollar bakın, ihtimal az, birçok vize çeşidi var, emek veren başarır'' vs. gibi tavsiyelerinizi kendinize saklayın çünkü cidden tavsiye verdiğiniz insanlar üzerinde hiçbir işe yaramıyor. Çünkü dediklerinizi ya 100 kere duymuş ya da kendi 100 kere düşünmüş ve imkanı yoktur. Kırdıysam kusura bakmayın tekrar söylüyorum sözüm sadece size değil.

• ⭐⭐ Yasaklı

@korki Allah şükretmenize neden olacak çok güzel haberler aldırsın sevindirsin sizi inşallah 🙂

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Cycraft başvuru esnasında birden fazla başvuru yapmak, lise mezunu olmamak, başvuru fotoğrafına kendinize ait olmayan bir fotoğraf eklemek, başvuru esnasında kişisel bilgilerinizde yanlışlık yapmak (evliyken bekarı seçmek yada tam tersi, çocuğunuz olmasına rağmen yok demek yada tam tersi gibi) en çok rastlanan nedenler bunlar

öyle şeyler yok bende dikkat ettim de şey mesela dediğim,spesifik sebeplerden eleyebilri mi beni konsolosluk mesela ben çıkarsa derim direk eğitim ve askerlik yapacağım diye ikna olmayıp ret verebilir mi gcye

• ⭐⭐

@SYTSNGR Valla şöyle bir düşünüyorum da öyle kazanıp bas bas bağırıp hava atmak isterdim de akrabaya doğru zamanı bekliyorum 🙂

Her zaman yok şunun çocuğu şurayı kazanmış şunun bilmemnesi alamancıyla evlenmiş yok şu şunu yapmış diyerekten ezildim ama inanın gram umursamıyorum olur da çıkarsa benden duymazlar zaten ailemden duyarlar ha duyduklarında kalplerine mi iner yoksa ortadan mı çatlarlar bilemeyeceğim 🙂 Tek emin olduğum konu mülakat bitmeden asla kimseye söylememek

• @Atlantis00 Amin hocam teşekkürler. Bu sefer ilk defa baya baya rahatım ya, eminim çıkacak. İnşallah sizede çıkar ankarada aynı gün mülakata gireriz 😀

• ⭐⭐ Yasaklı

Önümüzdeki 8 gün 20 saat için başkaları söylemesin diye ben söylüyorum arkadaşlar yine defalarca aynı şey söyleneceği için ben yazayım da en azından yazma gereği duymasınlar ''İhtimal çok az heveslenmeyin, çıksa da her şey kazanmakla bitmiyor, umut etmeyin, başka yollar bakın, gerçekten istersen başarırsın, bir ton vize çeşidi var,'' Evet bu bir çekiliş şimdi siz tadını çıkarıyorsunuz, sohbetin muhabbetin güzelliğine kapılmışsınız, birlikte hayal kuruyorsunuz, en kötü çıkmazsa bir süre üzülür sonra geçer ama ben yine de durup durup gelip tekrar tekrar '' ihitmal çok az yahu, gidin başka yollar bakın, ben hayal kırıklığına uğramıştım boşuna heyecanlanmayın, emek verin illa gidersiniz abdye, başka yol bulun'' vs. deyip canını sıkıp aynı tavsiyeleri verip duracağım........

• ⭐⭐ Yasaklı

@korki İnşallah dostum 🙂

• ⭐⭐

@mehmetcan93 Asıl iş vizeyi almaksa düşük miktarla da alınır bence. Birisi tanıdığım var vs derse bence rahat 3-4 bin dolarla da alır vizeyi neticede gidecek birisi olduğunu belirtiyor kira derdi vs yok. Vizeni alırsın o paraya da 2 ay airbnb veya oda tutarsın alırsın vizeni ondan sonra yoluna bakarsın

• @newbie97 Hatta @hasnotben şey demişti , uçak amerikaya inmeden düşer diye yinede söylemeyin , havalimanından cıktıgınızda biz amerikadayız bize greencard çıktı dersiniz demişti 😃

• ⭐⭐

@Atlantis00 Öyle olur mu hemşerim hem çıksa bile cn nin düşük olması lazım... Yoksa hayatta dosya taşıyamazsın, sen taşıdık diyenlere bakma yalan onlar.

Ayrıca bankanda da şöyle 10-15 bin dolar olması lazım yoksa konsolosluk vize felan vermez.

Bak çok hayal kuruyorsun sakın ha kurma, çıkmazsa üzülürsün bak ondan diyorum sakın sakın 😂 😂

• Yasaklı

@Atlantis00 Herkese iyi akşamlar. Son günler maalesef bu tarz cümleleri bol bol duyuyoruz ve maalesef yapacak bir şey yok. Halbuki ben cebimde 2300 euro param ile başka yollar bakıyordum. Sonuçta tonlarca gitme seçeneği var 😃

• Yasaklı

@newbie97 Aahhahahah bu direkt nokta atışı oldu 😃

• Yasaklı

Ewet greencard partisi varmı bu sene
    kazananlarla kutlama partisi olsun

• ⭐⭐

@SYTSNGR Aynen o hesap muhakkak bir şey olur bir şeyler ters gider, gidince de gittim demekle bitmiyor üstüne kurşun döktürmek lazım geride ne varsa çıksın 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

219

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.8k

| | | |