Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gtx295 eğer çok etkilenmiyorsan silme lütfen. Muhabbetinden keyif duyduğum insanlardansın 🙂

• @celica, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Neredeyse 2 hafta arkadaşlar 🙂 İnşallah kararsızlara değil Türkiye'den toz olup gitme isteği eşiğindeki kişilere çıkar.

Her sene kararsız kalanlara da çıkıyor. Tanıdıklara aslında gc başvurusu yapmasak bu böyle olmazdı 😃

• @Witch-Lilith, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Atlantis00 muhteşemsin 😊 icon ✨✨ Slay girllll ✨✨

Sen ölmemişmiydin

• ⭐⭐

Herkese iyi akşamlar… Şu üç günlük dünyada birbirimizi kırıp dökmeden yaşayalım bugün varız yarın yokuz 🌸

• ⭐⭐

@brownanchor İşin garip yanı o mekanlar ağzına kadar dolu oluyor tüm gün

Halk ekmek kuyruğundan uzun mesela taksimdeki starbucks kuyruğu, İnşallah bizde konsolosluk karşısındaki starbucksta aynı kuyruğa gireriz 😁

Gelir dengesi alt üst oldu yada millet kredi kartlarına takla attırıp duruyor

• @Darko hayırmcanım neden öleyim ? Nerden cıktı bu ?

• @newbie97 Özellikle o ''konsolosluk karşısındaki starbucksta aynı kuyruğa gireriz'' dediğiniz kısım beni benden aldı İnşallah bu yıl konsolosluktan vize alındıktan sonra oradan alınan kahve ve kurabiyeyle kutlanır. 😃

• Vermiş olduğum rahatsızlık için özür dilerim, kendi sürecime bakıp bir daha bu sayfayı meşgul etmeyeceğim

• ⭐⭐

@brownanchor Vize öncesi kahve, vize sonrası keyif çayı makbuldür 😁

• ⭐⭐⭐

5 sayfa birikmiş. Ortam en son hafiften geriliyor gibiydi. O yüzden saçımı tarayıp okumadan yatacağım.

O rota yapılacak der üzerine de iyi geceler diler giderim. 🥰

Santa Monica, California

436266311_768481538752040_5594977333668420655_n.jpg

📸: [instagram /robs_mac]

• @newbie97 ikisi de önce ve sonra olarak ayrı bir keyifle içilir açıkçası, herkesin şansı bol olsun iyi geceler dilerim herkese 😊

• @Witch-Lilith biri şaka yaptı herhalde, valla ben inanmıştım

• kendi çektiğim fotoğraf ile iyi geceler Amerika, iyi geceler forum. (anadolu kavağına giderken çekildi yada dönerken, hatırlayamadım şimdi)

Ekran görüntüsü 2024-04-17 234700.png

• Amerika'daki en güzel kasabalar.

1. Carmel-by-the-Sea, Kaliforniya
    santa-cruz-carmel.jpg
    Özellikler: Sahil kenarında yer alan bu kasaba, sanat galerileri, çakıl taşı plajları ve tarihi misyon evi ile ünlüdür. Kasaba ayrıca, Clint Eastwood gibi ünlüler tarafından yönetilen bir yer olmasıyla da bilinir.
    Görülmeye Değer Yerler: Carmel Beach, Mission San Carlos Borromeo de Carmelo.

2. Aspen, Colorado
    aspen-colorado-lead-ASPENTG0122-3bd432152d1f4758b1b89fd8a3a231cc.jpg
    Özellikler: Kış sporları için bir cennet olan Aspen, aynı zamanda sanat festivalleri ve hoş mimarisi ile de dikkat çeker. Lüks alışveriş merkezleri ve gourmet restoranları ile ünlüdür.
    Görülmeye Değer Yerler: Aspen Mountain, John Denver Sanctuary.

3. Charleston, Güney Karolina
    19-001-2.jpg
    Özellikler: Tarih ve mimariyi bir arada sunan Charleston, Güney Amerika'nın özgün yemeklerini tatmak için de ideal bir yerdir. Tarihi eski evler, taş döşeli sokaklar ve sıcakkanlı insanları ile bilinir.
    Görülmeye Değer Yerler: Charleston Tarihi Bölgesi, Fort Sumter National Monument.

4. Savannah, Güney Karolina
    savannah.jpg
    Özellikler: Antebellum mimarisinin en güzel örneklerini barındıran Savannah, büyüleyici parkları ve tarihi meydanları ile ünlüdür.
    Görülmeye Değer Yerler: Forsyth Park, Savannah Tarihi Bölgesi.

5. Sedona, Arizona
    view_from_airport_mesa_at_sunrise__medium.jpg
    Özellikler: Kızıl kayalıkların ve yeşil manzaraların muhteşem uyumuyla Sedona, doğa yürüyüşleri ve manevi arayışlar için popüler bir destinasyondur.
    Görülmeye Değer Yerler: Bell Rock, Chapel of the Holy Cross.

6. Telluride, Colorado
    telluride_shutterstock_2074692298.jpg
    Özellikler: Kayak, dağ bisikleti ve festival aktiviteleri ile ünlü Telluride, yıl boyunca ziyaretçilere açık bir doğa harikasıdır.
    Görülmeye Değer Yerler: Telluride Ski Resort, Bridal Veil Falls.

7. Key West, Florida
    home-photo-3.jpg
    Özellikler: Tropikal iklimi, canlı sokak sanatı, Ernest Hemingway gibi yazarların evleri ile ünlü bir ada kasabasıdır.
    Görülmeye Değer Yerler: Hemingway Evi ve Müzesi, Key West Butterfly and Nature Conservatory.

• Bilgisayarıma virüs girdiği için format atmak zorunda kaldım. Bu yüzden bilgisayarımdaki bütün dosyalar ve arasındaki başvuru resmimde olduğu gibi patladı, ben green card başvuru kodunu tekrardan nasıl alabilirim?

• @Mustafa-Çınar-0 Bu kod çok önemli, tavsiyem kendinize kodu mail atmanız böylece mailinizden arayarak bulabilirsiniz.

Fakat iş işten geçmiş olduğu için aşağıdaki bilgiler işinizi görebilir.

1. Kodu Yeniden Kurtarma
      DV çekilişi için kullanılan resmi internet sitesi üzerinde genellikle bir "Forgot Confirmation Number" ya da benzeri bir seçenek bulunur. Bu seçeneği kullanarak teyit numaranızı yeniden alabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

Resmi DV Lottery Giriş Sayfasına Gitmek: DV Program Entry üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.
    Kod Kurtarma Seçeneğini Seçmek: Genellikle "Check Status" veya "Forgot Confirmation Number" linkine tıklayarak ilerleyin.
    Gerekli Bilgileri Girmek: Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, ve başvuru sırasında kullandığınız e-posta adresi gibi bilgileri girmeniz gerekecektir.

• Maalesef ki dv2025'e başvurmamış birisi olarak çok pişmanım. Her yıl başvurduğum halde küskünlük oldu. Umarım gerçekten isteyen birilerine çıkar. Kaçak gideceğim herhalde

• @Eski-Kullanıcı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hsn-kartal, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 yahu hayat zaten bu ,hayatın ta kendisini yaşıyorsun bakma kimse mutlu değil çok zengini de ,fakiri de hep bir arayış, arayışıni, umudunu kaybetme sen ,sağlıklı olmaya bak

Bilmiyorum inanin kafam o kadar karışık ki.. Hiçbir şeye sevinemiyorum artik sevincimi bile kaybettim. İnsan birşeyde kaybeder birşeyde kazanir dimi? Ben hepsinde kaybettim. Kendime neyi yanliş yapiyorum diye söylüyorum ama bulamiyorum cevabini. Ne için yaşamam gerek? Neden yaşamaliyim. Ya keşke sorunum para olsa bakiyorum herkes geçim sıkıntısı dan dolayi sorunlar yaşiyor ama bende o sorun yok. Mutlu hissetmiyorum ama mutlu olmak istiyorum olamiyorum...

Merhaba dostum yaşını bilmiyorum neler yaşadın bilmiyorum nacizane yaziyorum. Lutfen beni sana ders veren akil hocasi gibi algilama. Sadece üzüldüm ve bir nebzede olsa derdine derman olursa diye yaziyorum. Herkesin kayıpları oldu herkesin yaşadığı kötü deneyimler var. Çok insan tanıyorum kuyudan tepelere tırmanmis çok insan tanıyorum tepelerden kuyulara düşmüş. İnan bunların bir çoğu mutsuz. Mutlugun bana göre bir kaç formülü var. Bakma bana bende de intihar düşüncesi gelip gidiyor. Birincisi eğer bir yaradana inanıyorsan bunu adına ister Allah de ister Tanrı fark etmez. Hayatını senin icin zaten yönlendiriyor eğer birseyleri yapıp yapıp kaybediyorsan o istedigi için kaybediyorsun sana mesaj veriyor bu yoldan gitme diye senin her denemende de tekrar kaybettiriyor bu yanlis yol diye sen gör diye. Sen güç istersen sana zorluk verecek ki güçlen diye sen başarı istersen sana sorun verecek coz basar diye. Eğer inanıyorsan rahatla ve kollarına bırak kendini. Canın ne isterse onu yap nereye gitmek istiyorsan oraya git ne almak istersen onu al. İntihar edeceğine bunuda bir intihar gibi düşün. Hayatını kaybetmeyi göze almışsın zaten daha değerli kaybedecek birseyin yok ki. Istedigini yap ve sonuçlarını gör zaten yapmazsanda sonucu aynı olacak. Fazla düşünmeyi bırak bunun tek yoluda seni yaradana güvenmek.

• @mbasoguz bana cvp vermişsin sanırım benim öyle bir niyetim yok sanırım karışıklık oldu

• Kafalar çok karışık 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |