DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ulaştım bende biraz beklememiz gerekiyormuş. Hepimizin yolu açık olsun inşallah

• @yusufalak Mart ayı bizim için uğurlu geçer ve güzel bir 2NL yağmuruna tutuluruz umarım. Yoksa işimiz yaş gibi görünüyor

• Merhaba mülakat maili aldım şu an eşimin eklenmesi için mail aldığım konsolosluğa mı dönüş yapmam gerekli yoksa sistem üzerinden mi bildirmem gerekli acaba bilgisi olan var mıdır?

• Excelden düzenleyebildiğim kadarıyla, 2024 mali yılındaki aylara göre verilen mülakat dağıtım aralıkları ve cn numaralarını düzenlemeye çalıştım. Son 3 aydır 700 Cn atlayarak gidiyorlar. Geçtiğimiz yıl son aylarda 2.500 cn atlayarak mülakat verildiğini görmüştüm, bu haliyle çok düşük gidiyor.

Capture.JPG

• Ek olarak, dönem başından beri sadece ekim ayı mülakatlarında ay içinde tek bir tarihe mülakat verilmişti. Sonraki aylarda, Nisan ayına gelene kadar ay içinde iki ayrı tarihe randevular veriliyordu. Nisan ayında diğer aylara benzer bir cn atlayarak tek bir tarihe randevu verildiğini düşünürsek eğer ay bitmeden ikinci bir tarih verilebilir mi diye düşünmeden edemiyor insan. Diğer seçenekler tabii ki tek bir tarihte kalması, Başka vize türlerine yoğunlaşılması, As veya Af ükelerinden gelenlere yoğunlaşılması diyeceğim ama as cn çok az arttı, orayı açıklanan cn e çekseler bile boşluk kalacaktır diye düşünüyorum. Umarım Nisan ayı için ikinci bir tarih verilir.

• Belki pazartesi akşamına başka bir dağıtım olabilir diye düşünmüyor değilim ama ankara konsolosluğu bu, çok da ihtimal vermemek gerekiyor.

• Mülakat dağıtırken malum konsolosluk

image.png

• Doğan bebeğimizin bilgilerini kendi ds formlarımıza eklemek için dosyamızı açtırmamız gerekiyor. Forum'daki aramız kısmından 'bebek doğum' ve 'dosya açtırma' diye arattım. İletilere baktım, sayfalarca ilerledim ama mail'de yazmam gerekiyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Bebeğe pasaport çıkardıktan sonra onun da ds formunu eklemiştim listeye. Ama kendi bilgilerimize eklememiştik.

• Merak eden arkadaşlar için söylemiş olayım dvcharts her cumartesi güncelleniyor. Şu anda tüm EU dosyalarında 4-6k aralığındaki dosyalardan birçoğu "In Transit" gözüktüğü için oradaki veriden tam olarak Ankara kaç cn'ye kadar mülakat vermiş kestirmek güç. Tahmin yapmak gerekirse ya 4700'lere ya da 4950'lere kadar mülakat vermiş gibi duruyor. Yine toplam 45-50 dosya kadar. Birkaç gün içinde netleşmiş olur. Her ayki rutin bozulmadı gibi.

• Bizden daha yüksek dosya numaralı kazananlara mail gelmiş. Dosya numaramız 459X, mail gelmedi. Bizimle aynı durumda olan başka arkadaş var mı?

• Yasaklı

Mail alan arkadaşlara başarılar diliyorum süreçlerinde eşim ve ben süreç hakkında bilgilendirmesi amaçlı video çektik ve youtube kanalımıza yükledik faydalanmak isteyen arkadaşlar izleyebilir umarım yararlı olur iyi forumlar ✋🏼

*ilgili link forum kuralları gereği kaldırılmıştır.

• Arkadaşlar herkese merhabalar. Mülakat alan arkadaşları tebrik ediyorum. Geçen senenin istatistiklerine baktığımda haziran ayından itibaren Amerikan konsolosluğunun mülakat verme hızları artmış. Örneğin geçen yıl sanırsam mart ve nisan ayında konsolosluk kimseye mülakat vermemiş, Mayıs ayında cse number 5900 civarına kadar mülakat vermiş, Haziran ayında 6900 civarına kadar mülkat vermişler, daha sonra temmuz ayında ise 10200 civarına kadar mülakat dağıtmışlar. Ben bu senede benzer bir süreç olacağını ümit ediyorum. Umarım haziran, temmuz ve ağustos arasında bol bol mülakat dağıtılır ve herkes mutlu birmşekilde mülakatlarını alır.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semihistanbul tebrikler, güzel bir ömür diliyorum.

o zaman yapacağınız ilk şey, DS260 doldurduğunuz siteye girip "add applicant" seçeneğinden bebeğiniz için bir DS260 formu doldurmak. bebek için form doldurup submit edin ve öylece bırakın.

eğer bu seçenek sistemde aktif değilse endişe etmeyin. mülakat aldığınızda, [email protected] adresine bebeğinizin pasaportunu tarayıp mail atın ve formuzu re-open yapmalarını talep edin. bunu yaptıklarında sizin ve eşinizin formuna bebeğnizi ekleyip kendi formlarınızı submit edin ve mülakata öyle gidin.

kısaca,
    1- bebeğe DS260 formu doldurun
    2- mülakat alınca mail atıp formunuzu açtırıp bebeğinizi kendi formunuza girin
    3- bütün formları tekrar submit edin ve kapatın

bol şans.

*bu işlemler DS submit tarihinizi değiştirmez.

Tekrardan merhaba. Yine başınızı şişireceğim ama eşim ve benim DS formlarımızı açtırmak adına şöyle bir metin hazırladım. Sizce yanlış mı, eksik mi?

Mailde talihlinin adı, mülakat tarihi ve case no'yu da ekledim başına.

"DV çekişini kazandıktan sonra Temmuz ayında kızımız dünyaya geldi. Bebeğimizin pasaportunu çıkardıktan sonra DS260 formunu doldurduk ve submit ettik.

Mülakat maili 16 Şubat 2024'te geldi. Ancak eşim ve kendi DS formlarımıza henüz kızımızın bilgilerini ekleyemedik. Sizden, eksik bilgilerimizi (çocuğumuzun olduğunu ekleyeceğiz) düzeltmek için formumuzu açmanızı talep ediyoruz.

Bebeğimizin pasaportu ve doğum belgesi ekteki dosyalarda scan edilmişti.

Teşekkürler.

• Mülakat maili alan arkadaşlara hayırlı olsun. Bizim dosya numaramız 459X olmasına rağmen mail almadık. Dosya numarası daha yüksek olup mail alan arkadaşlar var. Bizim durumumuzda olan başka kazanan var mı acaba?

• @harunpursali Harun Bey merhaba, mail aldınız mı? Sıranızı anlayabilmemiz adına 4'ten sonra bir rakam daha ekler misiniz imzanıza?

• @asper benim gördüğüm charts ankara için hala güncellenmemiş. Frankfurt için 16 şubatta dağıtılan mülakatların sayısı var ancak Ankara için yok.

• @Hope-Breaker dosyalar dvcharts verileri çektiği anda in transit durumda oldukları için, yani diğer bir deyişle ANK olarak gözükmedikleri için, sizin baktığınız tablolara henüz işlenmemiş durumdalar. o tablolara işlenmeleri sonraki cumartesi olacak. dolayısıyla şu an bilgi edinebilmek için yapılabilecek tek şey dvchartsa yüklenen ham verileri excel'de açarak in-transit dosyalar üzerinden bir yorum yapmak (benim yaptığım da bu).

eğer önümüzdeki hafta içi in transit statüsündeki dosyalar ANK olurlarsa o zaman cumartesi günü verilerin güncellenip tablolara işlenmesini beklemeden ceac sitesinden dvcharts ham verilerinde in-transit gözüken dosya numaralarını tek tek el ile girerek ANK olup olmadıklarına bakarak da kaça kadar mülakat dağıtılmış öğrenilebilir.

• Bu ileti silindi!

• Dosyamızı açtırmak için [email protected] adresine mail attık ancak aşağıda yazdığım otomatik bir mesaj geldi. umarım doğru bir adım izlemişizdir 😕

"Sayın Başvuru Sahibi,

Bu e-posta adresine gönderilen soruların takip edilmeyeceğini veya doğrudan yanıtlanmayacağını lütfen dikkate alınız. Sorunuza yanıt bulmak için Göçmen Vize Kılavuzunu ziyaret etmeniz gerekir. Sorunuza cevap bulamazsanız Göçmen Vize Kılavuzu aracılığıyla gönderebilirsiniz ve bu sorunuza bir yanıt verilecektir. Sorunuz Göçmen Vize Kılavuzunda yanıtlanıyorsa ek bir yanıt almayacağınızı bilmenizi isteriz.

Daha fazla bilgi için lütfen göçmen vize sayfamızı ziyaret ediniz. Başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen Görüşme Rehberini gözden geçiriniz.

Not: E-posta ile sizden herhangi bir bilgi/belge talep edildiyse, e-postanızı aldıktan sonra dosyanız için gerekli işlemleri yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla,

Göçmen Vize Bölümü"

• Yasaklı

@semihistanbul Hocam daha yeni mail aldınız dosya açtırmak için erken mail atmışsınız dosyalar daha Ankara Konsolosluğuna gelmemiştir sanıyorum konsolosluktan gelen cevabı bekleyin ve size tavsiyem eğer dosyalarınız gelmediyse mart ayı içerisinde tekrar mail atın KCC den dosyaların Ankaraya intikal etmesi biraz zaman alıyor. İyi forumlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |