DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells selam tüberküloz veya sitelerinde belirtilen bir hastalığa sahip değilim hiç geçirmedim hiç başıma da gelmedi hepatit b tedavisi görüyorum ve bitti antikor oluşumu bekliyorum soruma birisi sorun olmaz dedi ilaçlarımı ve testlerimi götürücem yanımda geçirdiğim operasyonu ve onaylı yazılı doktor kağıdımı da götürecegim yanımda

• ⭐⭐

@gurkankucukvar dosya numaranizi kontrol ettiginiz yer size beklediginiz gibi bir detay vermeyebilir. Oncelikle sizin siranizin Current olmasi gerekir. Ornegin dosya numaraniz 10 binin ustunde ise Ocak ayina kadar o rakamlara sira gelmez.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells evet 26 yaşından küçük ve erkeğim nasıl halledebilirim danışmanlık yapan birisi 30 dolar istiyor bunu halletmek için benden

kesinlikle 30 dolar vermeyin.

26 yasindan kucuk erkeklerin ABD'ye girdikten sonra SSS askerlik kaydini yaptirmasi gerekiyor. Bu konuya dair bir bilgilendirme yazisi cikiyor, o formu indirdiginiz anda sorun cozulecek...

Screen Shot 2023-05-10 at 15.25.18.png

Oncelikle ad blocker ya da pop-up blocker varsa bunlari kapatin, sonra devam etmek istediginizde ilgili DS-1810 formunun linkini iceren bir kutucuk cikacak, bu linke tiklayip formu indirin ve sonrasinda DS-260 formunu gonderin. Ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bilalunalan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@atalardankalanbirben bende de ayni sorun oldu ad blockerlari kapattim bir de kirmizi kutu icerisinde bir pdf linki var o sayfayi acip pdfi indirin hic olmuyorsa baska bir tarayici veya bilgisayardan yaparsaniz sorununuz cozulecektir ben de cok korkmustum dun.. 🙂

aynen oyle, daha sonra forumdaki ilgili basligi incelemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells selam tüberküloz veya sitelerinde belirtilen bir hastalığa sahip değilim hiç geçirmedim hiç başıma da gelmedi hepatit b tedavisi görüyorum ve bitti antikor oluşumu bekliyorum soruma birisi sorun olmaz dedi ilaçlarımı ve testlerimi götürücem yanımda geçirdiğim operasyonu ve onaylı yazılı doktor kağıdımı da götürecegim yanımda

gecmis olsun tekrardan, ben yazdiginiz cevaptan oyle anladim, o nedenle bu sekilde cevapladim 👍

onemli olan hastaligin siz vize alirken bulasici olmamasi, buna bakiyorlar.

• @crazycells cevap için teşekkür ederim tekrardan detaylıca bir arama yaptım hepatit b hakkında ucsis ve usa health Ministry üzerinden greencard almaya engel değilmiş aktif olsa bile ki zaten yakın bir zamanda doktoruma danisicam konuyu da ama geçmiş konılarda alanlar olmuş sanırım engel değilmiş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells cevap için teşekkür ederim tekrardan detaylıca bir arama yaptım hepatit b hakkında ucsis ve usa health Ministry üzerinden greencard almaya engel değilmiş aktif olsa bile ki zaten yakın bir zamanda doktoruma danisicam konuyu da ama geçmiş konılarda alanlar olmuş sanırım engel değilmiş

evet, hepatit b, hiv gibi pek cok hastalik eskiden sorun olurken artik kontrol altina alindigi icin sorun olmuyor. siz tum rapor ve bilgileri doktora goturun, zaten size bilgi vereceklerdir. gocmenlik surecinizde bol sanslar ve tekrardan gecmis olsun.

• Merhabalar, suan işsizim freelancer projeler yapıyorum ne yazmam gerekiyor.

• Merhaba DV-260 formunu doldurmaya başladım 940f7280-9443-4d4b-b385-31a86f7b4742-image.png sekmede takıldım sizlere sorularım şunlar:
    1- Ben Üniversite okumaktayım Seçeneklerde Highschool Diploma ve University No Degree seçenekleri var hangisini seçmem daha uygun olur?
    2- Mezun olduğum lisenin ismi değişmiş mevcut ismini mi yoksa mezun olduğumdaki ismini mi belirtmeliyim?

• 3 "Course of Study" ve "Degree, Diploma or Certificate Recived" kısımlarını nasıl doldurmalıyım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sensey, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, suan işsizim freelancer projeler yapıyorum ne yazmam gerekiyor.

self-employed ya da direkt freelancer olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basar, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba DV-260 formunu doldurmaya başladım sekmede takıldım sizlere sorularım şunlar:
    1- Ben Üniversite okumaktayım Seçeneklerde Highschool Diploma ve University No Degree seçenekleri var hangisini seçmem daha uygun olur?
    2- Mezun olduğum lisenin ismi değişmiş mevcut ismini mi yoksa mezun olduğumdaki ismini mi belirtmeliyim?

1. Ikisi de uygundur. University no degree olarak seciyorsaniz, universitenin de bilgilerini yazin ve bitis tarihini dunun tarihi olarak gosterip, diploma kismina "not yet" yazin.

2. Eski halini yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

3 "Course of Study" ve "Degree, Diploma or Certificate Recived" kısımlarını nasıl doldurmalıyım

imzamdaki linkteki DS-260 paketini indirmenizi tavsiye ederim.

• Cevap: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben 17 mayısta doldursam (bazı sebeplerden dolayı)
    Çok geç kalmış olurmuyum. Sıra numaram 16k

• Merhabalar öncelikle birkaç sorum olucak yardımcı olabilcek var mı acaba

Daha önce çalıştığım iş bilgilerini girerken bazi yerler kapanmış yada bilgileri hatırlamıyorum sistem Boş bırakmamaya da izin vermiyor bu durumda ne yapmayalım
    Ve okul bilgisinde lise mezunuyum ve önlisans bitmedi daha son senemdeydim o kısmı nasıl doldurmayalim yardımcı Olabilcek arkdas varmi acaba

• Merhaba, foruma ilk mesajımı attığım gün ilk iş formu dolduracağım demiştim ama bugüne nasipmiş. Nacizhane DS-260 formunu doldururken sol taraftaki menulerden adım adım geçerken her geçtiğim adımda "SAVE" tuşuna bastım. Dolayısıyla olası yaşanacak problemleri elemiş oldum. ancak 2 kere başıma şu geldi. Örneğin; İş deneyimlerimi yazarken bir süre sonra küçük bir pop-up pencere açılıp, yanlış hatırlamıyorsam 5 dk.'dır işlem yapmıyorsun sayfayı yenile gibi bir şey çıktı ve mecburen basmak zorunda kaldım ve girdiğim bazı bilgilerin silinerek aynı adıma geldiğimi gördüm. Dolayısıyla önerim Örneğin; 1. İş deneyimizi yazdınız, 2.sini eklemeden sayfayı kaydetmeniz olacaktır. Bu arada Microsoft Edge kullanıyorum, Chrome da varmıydı hatırlamıyorum yada forumun bir özelliğidir. yukarıda silindi dediğim bilgiler otomatik doldurma gibi karşıma çıktı. Ancak iş detayında belirttiğim durumlar geri gelmedi. Özetle yine uzattım sabırla okuyanlardan özür diler, her bir adımda "SAVE" yapmaktan çekinmeyin.

• @mrt-gkce Kapanan iş yerleri için "Google" baktım, varsa bir web sitesi ona göre karşıma çıkan adres ve bilgileri yazdım. En azından E-devlet üzerinden uzun dönemli hizmet dökümü alıp başlangıç - işten çıkış tarihleri gibi bilgileri girebilirsin diye düşünüyorum.

Okul bilgisinde ise son mezun olduğun okul olan "LİSE DİPLOMA" seçebilirsiniz. iyi geceler.

• @Redbeard merhabalar cevabınız için teşekkür ederim işe giriş çıkış bilgisi mevcut ama ades vs bulamıyorum 2008 yılında çalıştığım yer mesela hiç bi bilgi yok giriş çıkış harici başka bu sorunla karşılaşan olmuşsa yazar umarım

• ⭐⭐⭐

@mrt-gkce kimse o adresi sorgulamayacak o iş deneyimini yazmanıza gerek yok

• @crazycells, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba DV-260 formunu doldurmaya başladım sekmede takıldım sizlere sorularım şunlar:

1. Ikisi de uygundur. University no degree olarak seciyorsaniz, universitenin de bilgilerini yazin ve bitis tarihini dunun tarihi olarak gosterip, diploma kismina "not yet" yazin.

2. Eski halini yazin.

@mrt-gkce burayı oku lütfen. Daha kapsamlı bir cevap gelmiş. Ben yeniyim dolayısıyla @crazycells yanıtı bana daha mantıklı geldi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

176

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |