DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kubra-me, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kubra-me eğer diplomanız varsa isteseniz anaokulu seçin sorun olmaz.

Umarım sizi yormuyorumdur, verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler. Demek istediğim yüksekokul bilgilerini girdim eksiksiz. Lise bilgilerini girmedim, atlamışım. Bu bize sorun yaratır mı? Mülakat alabilirsek, red almaya neden olmaz değil mi?

sorun yok, simdilik bu sekilde kalabilir. Mulakat tarihi aldiktan sonra formu actirip bu bilgileri guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efe3535, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan selam hocam ds260ı doldurduktan sonra vize randevu tarihini alındıktan sonra ds260ı tekrar güncellmek için giriş yapa biliyor muyuz

Randevu tarihiniz belli olduktan 10 gun sonra su linkteki formu dolduracaksiniz ve "I want to update my DS-260 form" diye secip konsolosluga aciklama yapacaksiniz. Onlar da formu actiklarinda size bilgi verecekler.

• @fucho2

e-devlet uzerinden "T.C. Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı, Pasaport ve Sürücü Belgesi Sorgulama" ile pasaport bilgilerinize ulasabilirsiniz.

Sn @gucarslan 'in da paylastigi gibi DS-260 formunuzu "other travel documents" secerek tamamlayip gonderebilirsiniz, pasaport bilgilerinizi bekleyip gecikmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rıdvankaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar Greencard çekişili sonucunda hak kazandım ve konuya dair desteğe ihtiyacım var bu konuda ulaşabileceğim güvenilir birilerini önerebilir misiniz ?

Sorularinizi bu baslik altinda sorabilirsiniz.

• @crazycells ceac'taki dosya durumu kontrolden bahsetmiştim evet cevaplamışsınız Ocaktan sonra demişsiniz sağ olun. Peki bir soru daha sormak istiyorum. Benim ocağa kadar dosya durumumu takip edebileceğim bir yer yok ve sadece bekleyeceğim değil mi ? Onlara bana mail üzerinden ulaşacaklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@devrim-astan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba ben 6 mayısta green card çekilişini kazandım fakkat amerika da bir adres istiyor ne yapmalıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Su asamada adres vermeniz sart degil, ama Green Card alabilmek icin mulakat tarihine kadar bir adres bulmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurkankucukvar, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells ceac'taki dosya durumu kontrolden bahsetmiştim evet cevaplamışsınız Ocaktan sonra demişsiniz sağ olun. Peki bir soru daha sormak istiyorum. Benim ocağa kadar dosya durumumu takip edebileceğim bir yer yok ve sadece bekleyeceğim değil mi ? Onlara bana mail üzerinden ulaşacaklar.

hayir yok, sadece bekleyeceksiniz. 👍

• Merhaba arkadaşlar. Gc için ds-260 formunu doldurucam ama case number ve confirmation numberi yazdığımda bana bilgileriniz eşleşmiyor hatası veriyor. Çözümü nedir acaba bilginiz var mı. (Bu arada case number'dan 0'ları silip girmeye çalıştım ayrıca farklı browserlarda kullandım aynı hatayı veriyor.)

• Merhabalar, dv 2024 talihlisiyim ds 260 formunu buradaki talimatlara göre doldurdum öncelikle emekleriniz için çok teşekkürler. kararsız kaldığım konular var cevap verirseniz sevinirim.

1- Lise ve üniversite bilgilerini girdim ama sonrasında 6 aylık Polis meslek eğitimi aldım bunuda eklemelimiyim.
    2- Adres, malesef yaştan ötürü çok fazla 1996 ya kadar gitmemiz gerekiyor edevlette 2007 yılına kadar var universitede hem yurt hem evde kaldım ama tarihler ne yıl ne ayda net değil ortalama bir değer girebilir miyim.
    3- 3 tane çocugumuz var telefon ve mail iletişim bilgilerine kendimzinkini yazabilir miyiz oglumun ve kızımın youtube kanalı var onlar özelindemi belirtmeliyim.
    4- aynı şekilde iş tecrubesinde çok fazla deneyim var hatırlamayabiliyoruz. e devletten görebildiklerimiğiz kadarı ile aynı yerde giriş çıkışlar olmuş çocuk izninden dolayı bunları ilk giriş ve son çıkış olarak tek yazabilir miyim.
    5-iletişim telefonnlarımızı eşimle birbirimiz yedekli girebilir miyiz.
    6-iş yeri bilgilerinde detay isteniyor ve telefon zorunlu bazılarında kapanmış telefon bilgisi bulamıyorum ne yapmalıyız. ayrıca meslek en az 2 yıllık eğitim yada deneyim istiyormu sorusuna evet diyoruz sonrasında mesela hemşire olan kişi hemşire prosedurleri diye genel yazabilir mi.

karışık uzun oldu ama cevaplarsanız çok sevinirim.

• @atalardankalanbirben bende de ayni sorun oldu ad blockerlari kapattim bir de kirmizi kutu icerisinde bir pdf linki var o sayfayi acip pdfi indirin hic olmuyorsa baska bir tarayici veya bilgisayardan yaparsaniz sorununuz cozulecektir ben de cok korkmustum dun.. 🙂

• Merhabalar, dv 2024 talihlisiyim ds 260 formunu buradaki talimatlara göre doldurdum öncelikle emekleriniz için çok teşekkürler. kararsız kaldığım konular var cevap verirseniz sevinirim.

1- Lise ve üniversite bilgilerini girdim ama sonrasında 6 aylık Polis meslek eğitimi aldım bunuda eklemelimiyim.
    2- Adres, malesef yaştan ötürü çok fazla 1996 ya kadar gitmemiz gerekiyor edevlette 2007 yılına kadar var universitede hem yurt hem evde kaldım ama tarihler ne yıl ne ayda net değil ortalama bir değer girebilir miyim.
    3- 3 tane çocugumuz var telefon ve mail iletişim bilgilerine kendimzinkini yazabilir miyiz oglumun ve kızımın youtube kanalı var onlar özelindemi belirtmeliyim.
    4- aynı şekilde iş tecrubesinde çok fazla deneyim var hatırlamayabiliyoruz. e devletten görebildiklerimiğiz kadarı ile aynı yerde giriş çıkışlar olmuş çocuk izninden dolayı bunları ilk giriş ve son çıkış olarak tek yazabilir miyim.
    6-iş yeri bilgilerinde detay isteniyor ve telefon zorunlu bazılarında kapanmış telefon bilgisi bulamıyorum ne yapmalıyız. ayrıca meslek en az 2 yıllık eğitim yada deneyim istiyormu sorusuna evet diyoruz sonrasında mesela hemşire olan kişi hemşire prosedurleri diye genel yazabilir mi.

• @crazycells evet 26 yaşından küçük ve erkeğim nasıl halledebilirim danışmanlık yapan birisi 30 dolar istiyor bunu halletmek için benden

• @bzbsr ilk doldururken sıfırları silmeden yazacaksınız en son formu doldurduktan sonra sıfırları silerek yazscskdınız

• @ahuramazda o şekilde de yazdım aynı hatayı aldım 😞

• ⭐⭐⭐

@sensey, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, dv 2024 talihlisiyim ds 260 formunu buradaki talimatlara göre doldurdum öncelikle emekleriniz için çok teşekkürler. kararsız kaldığım konular var cevap verirseniz sevinirim.

1- hayır gerek yok
    2- ortalama adresleri girin formun formalite kısmı
    3- kendi mail adresinizi verin sosyal medya kısmıda formalite kısım eklemenize gerek yok
    4- hatırladığınız en uzun çalıştığınız kısımları yazın
    5- girebilirsiniz sorun olmaz
    6- kimse o numaraları aramayacak dert etmeyin 🙂

• Merhabalar,
    Daha önce sormuştum ama tekrardan teyit etmek istiyorum.
    Süresi geçmiş pasaport ile DS-260 formunu doldurmalı mıyım? Pasaportun süresi dolduğu için other documents olarak doldursam sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bzbsr, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar. Gc için ds-260 formunu doldurucam ama case number ve confirmation numberi yazdığımda bana bilgileriniz eşleşmiyor hatası veriyor. Çözümü nedir acaba bilginiz var mı. (Bu arada case number'dan 0'ları silip girmeye çalıştım ayrıca farklı browserlarda kullandım aynı hatayı veriyor.)

ilk giriste dosya numaranizin tam halini yazmaniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@Jengaver, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Daha önce sormuştum ama tekrardan teyit etmek istiyorum.
    Süresi geçmiş pasaport ile DS-260 formunu doldurmalı mıyım? Pasaportun süresi dolduğu için other documents olarak doldursam sorun olur mu?

Other travel document diyipte doldurabilirsiniz mülakata kadar pasaportunuzu almanızı öneririm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bzbsr, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahuramazda o şekilde de yazdım aynı hatayı aldım 😞

yazdiginiz diger bilgilerde hata olabilir, yaninizda baska biri varsa o kisinin girmesini isteyebilirsiniz.

mumkunse browser'daki ceviri eklentisini kapatin, genelde hata cikmasina neden oluyor.

• ⭐⭐

@Jengaver other documents olarak doldurun. Mülakat aldıktan sonra yeni pasaport bilgilerinizi girersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |