Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,

Öncelikle şunu söyleyeyim, 2. 3. şahıs olmaması için BABAM adına konuşuyorum. Yani burada ben diye bahsettiğim durumlar sayın babam için.
    Ayriyeten, daha önceki bahsettiklerimin karışıklığa yol açabileceğini düşündüğüm için olayın aslını açıklıyorum. Normalde 2013 ten beri halı yıkama firmamızı işletip yönetiyoruz. Ancak bilirsiniz işyeri sahibi bağkur ödeyerek emekli olabiliyor. Biz de bağkur olmaması için son 4 yılda sgk dan prim ödemesi yaptık, muhasebecimizin yanında sigortalı gösterdik. Babamın lise diploması yok, halı yıkamadan da gidemeyeceğiz gibi. Tek umudumuz var o da bu muhasebe elemanı olma durumu. Son 5 yılın içindeki son 4 yılda MUHASEBE MESLEK ELEMANI olarak gözüküyor.

Babam 2024 green card talihlisi. Son 4 yıldır 4311.07 kodlu MUHASEBE MESLEK ELEMANI olarak çalışıyor. Kendisi lise mezunu değil, bu yüzden meslek ile gitmeye çalışıyor. Ancak bir sorunumuz var. Türkiyede 4311.07 olan meslek kodu onetonline da gözükmüyor. Bu mesleğin onetonline da geçerli olup olmadığına bakabilecek birisi var mı acaba?

Muhasebe meslek elemanı işkurun sitesinde böyle gözüküyor.
    Meslek Kodu : 4311.07
    Meslek Adı : Muhasebe Meslek Elemanı

Grup Bilgileri
    Meslek Ana Grubu : Büro Hizmetlerinde Çalışan Elemanlar
    Meslek Alt Ana Grubu : Sayısal İşlemler Yapan Ve Malzeme Kayıtları Tutan Büro Elemanları
    Meslek Grubu : Sayısal İşlemler Yapan Büro Elemanları
    Meslek Birim Grubu : Muhasebe Kayıtları Ve Defter Tutan Büro Elemanları

***bu arada ds260 formunu halâ yollamadık 😢

Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler

@crazycells @yapay-zeka @Oktay-İbiş @Serapp @lumos

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Riethian Riethian 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• MERHABALAR BEN ACIK ÖĞRETİM LİSEDEN MEVZUN OLDUM. BENİM SORUNUM ŞU.

GREEN CARD BAŞVURUSU YAPARKEN HIGH SCHOOL DEGREE YAPACAĞIMA HIGH SCHOOL NO DEGREE OLARAK İŞARETLEMİŞİM YANİ LİSE MEVZUNUYUM İŞARETLEYECEĞİME LİSEDEN TERK OLARAK İŞARETLEMİŞİM BU OLAYI DÜZETLME ŞANSIMIZ VEYA ELENME GİBİ BİR OLAY OLABİLİR Mİ ? YADA DİYELİM ÇEKİLİŞTEN CIKTI BUNU DS260 FORMU DOLDURURKEN LİSE MEVZUNU OLDUĞUMUZU BEYAN ETSEK Bİ SORUN OLUR MU ? LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

• ⭐⭐

@Ratcan Lutfen mesajlarinizda tumuyle buyuk harfler kullanmayin!
    Eger kazanirsaniz form (DS-260) doldururken mezuniyetinjzi yazarsiniz, diplomanizla gidersiniz mulakata. Buyuk ihtimalle sorun olmayacaktir bu hataniz Ankara icin.

• Teşekkür ederim bilginiz için. kusura bakmayın yazım için dikkat edeceğim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @burhankaya55 Hayırlı uğurlu olsun tekrardan 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |