DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @orkunktt Merhabalar, düzenledim ben. Ayrıca sorduğunuz soru cevaplanmış olarak görüyorum, sürecinizde başarılar.

• @İlayda-Helvacı
    Merhabalar, sorunuz net anlaşılmıyor, Azerbeycan ile bir bağınız var mı? Eğer oturum vatandaşlık gibi bir ilişiğiniz varsa, dosyanızı submit etmediyseniz formunuzu Gürcistan konsolosluğunu seçerek ilerleyebilirsiniz. Eğer formunuzu Ankara olarak submit ettiyseniz, KCC aracılığıyla gerekli kanıtlarla beraber transfer talebinde bulunabilirsiniz. Güncel Ankara performansına göre eğer şartlarınız uygunsa sizin için en uygun seçenek Gürcistan olacaktır. Forumun geçmiş sene deneyimleri ve aşamaları başlıklarını okuyabilirsiniz. Bol şanslar.

• @ATS16 Teşekkür ederim elimde olmayan okuldan kaynaklı sınavlar yüzünden beklemek zorunda kaldım inşallah problem çıkmaz 3 gün hakkım var

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @orkunktt rötar olmasın diye tütsüler yakın 🙂
    şimdiden iyi yolculuklar dilerim

• merhabalar,

numaramiz 26k'nin sonlarina yakin. 1 Haziran Cumartesi gunu dugunumuz var, kafamizi karistiran bir kac soru var, bilgisi olan var ise cevaplamasi bize yardimci olur ve mutlu eder;

1. Dugunden sonra mulakat tasima maili atip ayni zamanda es icin DS formu da doldursak sorun olusturur mu? Current olunan ay'dan biraz sonra mevcut mulakat verilen numaralardan daha dusuk numaraya sahip olmak sureci sikintiya sokar mi? Mesela numarasi 15k olup Turkiye'de suan randevu alamamis birisi hala tasitma islemi yapabilir mi?
    2. Esim Ukrayna vatandasi oldugu icin buradaki nikah isleminden sonra benim ve kendisinin soyadini kullanacak, Ukrayna'ya gidip pasaport ve diger belgelerini soyadi degisikligine gore degistirmeye calisacak, bu surec isi 1 ay daha uzatir ise sorun olur mu? Cunku evlilik islemlerinden sonra mevcut pasaportu gecersiz olacak, Ukrayna yeni pasaport verdiginde eski pasaportu vermiyormus, bu durum bir sorun yaratir mi?
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 

• Arkadaslar merak ettigim bir soru var https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY24.html sitesinde veriler ne kadar surede bir guncelleniyor kendi surecim icin gunluk olarak takip edip veri olusturmaya calisiyorum ama yaklasik 1 haftadir bir degisme gozlemleyemedim beni aydinlatacak varsa cok memnun olurum

• @darkhidden slmlar
    Evlenir evlenmez ds260 i actirin bence mulakat maili gelmeden.pasaport degisikligi de benim de soyadim degismisti cok eski bir pasaportum vardi tarihi gecmesine de 1 yil vardi vizemin.konsolloslukta evrak isteyen beyfendi yaninizda mi diye sordu bende degil dedim evet ds formuna onun kodunu girmistim ama yenisiyle geldim dedim.beyfendi sorun olabilir dedi ve not aldi.ama gorusme sirasinda bu konu hic gundeme gelmedi.ama sizin durum farkli ve karisik geldi bana.daha tecrubeli olanlar yardimci olur umarim.

• @Emirhan-Baydur date var grafik altında haftalık yükleniyor

• @gucarslan Bey merhaba, dosya taşıma maillerimden birine
    "Your case has been updated, please log back into your account to view the details." diye bir mail geldi. Nasıl hareket etmeliyim? nereden kontrol etmeliyim? desteklerinizi rica ederim.

• @segulay76 https://dvprogram.state.gov/ESC/CheckStatus.aspx

log in olarak, bilgilerinizi buraya girerek çıkan sayfada ne yazıyor?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• Merhabalar, dv2024 tablosuna erişimim kaldırılmış ama destek olabilir misiniz?

Teşekkürler.

image.png

• @Emirhan-Baydur sorularınızı 2025 başlığında sormalısınız

• @ATS16 greencardın postayla gelmesi ne kadar sürdü acaba

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M MMT 

• Bu ileti silindi!

• @Hope-Breaker ceac statüsü nasıl kontrol ediliyor hangi sayfadan bakıyoruz?

• @turanturan ilgili başlığı inceleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@darkhidden, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar,

numaramiz 26k'nin sonlarina yakin. 1 Haziran Cumartesi gunu dugunumuz var, kafamizi karistiran bir kac soru var, bilgisi olan var ise cevaplamasi bize yardimci olur ve mutlu eder;

1. Dugunden sonra mulakat tasima maili atip ayni zamanda es icin DS formu da doldursak sorun olusturur mu? Current olunan ay'dan biraz sonra mevcut mulakat verilen numaralardan daha dusuk numaraya sahip olmak sureci sikintiya sokar mi? Mesela numarasi 15k olup Turkiye'de suan randevu alamamis birisi hala tasitma islemi yapabilir mi?
    2. Esim Ukrayna vatandasi oldugu icin buradaki nikah isleminden sonra benim ve kendisinin soyadini kullanacak, Ukrayna'ya gidip pasaport ve diger belgelerini soyadi degisikligine gore degistirmeye calisacak, bu surec isi 1 ay daha uzatir ise sorun olur mu? Cunku evlilik islemlerinden sonra mevcut pasaportu gecersiz olacak, Ukrayna yeni pasaport verdiginde eski pasaportu vermiyormus, bu durum bir sorun yaratir mi?

1- Dosyanızı mümkün olduğunca erken taşıtın. Evlilik falan bunlar için beklemenize gerek yok. Koşulları sağlayan ve konsolosluğun kabul ettiği herkes taşıma işlemi yapabilir.

2- Şu an nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Türkiye olarak cevap vereceğim. Pasaportu Türkiye’deki Ukrayna konsolosluğundan alamıyor musunuz? Türkiye’de işlemler biraz daha hızlı olabilir diye düşünüyorum.
    Türkiye’de 1 kişinin 2 pasaportu olabiliyor. Ukrayna bu konuda nasıl bir yol izliyor? Pasaport değiştirmek yerine 2 aktif pasaporta sahip olamıyor musunuz?
    Ayrıca eski pasaportu geri almaları bana biraz saçma geldi çünkü pasaport eski olsa da içerinde hala kullanılan vizeler olabiliyor. Eskisini geri aldıklarına emin misiniz?

Dosyanızı taşıtın.
    Bu süreçte evlenip resmi işleri (pasaport kimlik yenileme vs.) halledin.
    Evlendikten sonra kendiniz için ds260 formu oluşturup doldurun.
    Mülakatınız planlandıktan sonra eşinizin bilgilerini güncellemek için ds260 formunu açtırın ve düzenleyin.

• @adem123 case numaranızda sanırım hata var

• Bu ileti silindi!

• @adem123

imzanızdaki CN 2023EU15xxx olarak gözüküyor, siz 2023 kazananı mısınız 2024 mü kazananı mı? 15XXX ile hangi konsolosluktan mülakat tarihi aldınız? Mülakat öncesi hangi şehirde sağlık kontrolüne girerek TB için test istediler sizden?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.5k

| | | |