DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Arkadaşlar böyle ortaya da yazabilirsiniz forumlarda, haberiniz olsun.
    Akli aydınlık olanın yolu da açık olsun. 🫶

• @Kocatepe_bha iletilerinize baktım, geçen yıl green card almış ve New York’a gitmişsiniz gibi anladım. Öncelikle hayırlı olsun. Bir sonraki çekilişte de kardeşinizin green card kazanması büyük bir şans gerçekten, ailecek şanslı olmalısınız.

Ben admin değilim, lakin forumu kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki, imza olayı adminlerimizin en hassas olduğu konu, bunun bir çok gerekçesi olabilir. Kardeşiniz için soru soruyor olsanız bile kendi imzanızı/bilgilerinizi oraya eklemeniz zor olmasa gerek.

• @hsn-kartal merhaba umudunuzu kaybetmeyin, fakat bir yandan da dosya taşıma konusunda 10bin üzeri kişilerin araştırma içerisinde olması her ihtimali değerlendirmek açısından naçizane tavsiyedir

• @reaves umut her zaman için var fakat belirli bir standart ilerleyiş mevcut olmadığından dosya taşıma seçeneği de değerlendirilmeli

• @sevgilisena olumlu mesajınız için teşekkür ederim şuan sadece ne zaman current olacağımı merak ediyorum

• @nephi oturum iznine gerek yok. Schengen vizesi ile sürecinizi ilerletebilirsiniz.

• Yasaklı

Arkadaşlar amerikaya giris yaptigimizda sosyal güvenlik numarasi ile her işlemi yapabiliyor muyuz?amerikada banka hesabi acabilmek icin greencardin gelmesini mi beklemek gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@nephi Resmi olarak dosya taşıma oturum ve vatandaşlık ile dosya taşıma yapılır. Burada yaptığımız ve çok ender olan, rutin olmayan konsolosluklardan rica edip dosyayı kural dışı olarak taşımaktır. Tekrar altını çizeyim, adresiniz olmayan bir ülkenin ABD konsolosluğuna dosyanızı transfer etmek rutin değildir, kolay hiç değildir. Talep etmek serbest o başka. Önceki senelerin deneyimlerini mutlaka okuyun, bol şanslar.

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@sevgilisena Merhaba, oturuma gerek yok demek çok yanıltıcı olur, rica ile dosya taşımak bir rutin değil nitekim. Hatta bulundukları ülkenin vize işlemlerine bile karismazlar (örneğin Avusturya) başka ülkedeki ABD konslololuklari. Tamamen insani sebeplerden bu tip taşımalar son bir kaç senedir mümkün oldu, bir rutin değildir ve garantisi yoktur. Lütfen bu kadar kesin ifade etmeyelim. Yasal olarak oturum/vatandaşlık yani yasal adres olmadan dosya taşınmaz zira…

• Arkadaşlar herkese merhaba, daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama bir sorum olacaktı. Avrupa Mayıs ayı için 18000 cut off verdi ve numarama hala biraz var. Afrika'da ise 51000e geldi sıra, biz Avrupa'da olmamıza rağmen orada numaramız current olduysa (sıram 21000 oradaki cut off 51000) yine de dosyamızı taşıyabilir miyiz ?
    Teşekkür ederim

• @drhalilyilmaz siz EU sunuz yanı Avrupa onlar Afrika bölgesi cutoff u yanı alakamız yok onlarla. Yerinizde olsam ki zamanında yerinizdeydim dosya tasımayı denerdim ki denedim 🙂 baska ülkelere çok geçmeden gidebilme şansınız var ise.

• @baran-bozdogan Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatma-Yılmazoğlu, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar amerikaya giris yaptigimizda sosyal güvenlik numarasi ile her işlemi yapabiliyor muyuz?amerikada banka hesabi acabilmek icin greencardin gelmesini mi beklemek gerekiyor?

deffeatle sürecinizi imzanıza taşıyın dememe rağmen ısrarla bunu yapmadınız.
    vizenizi bu forum sayesinde aldınız ama abd'deki süresiniz için bu forum size destek olmayacak.
    sizi forumdan süresiz olarak uzaklaştırıyorum.
    kurallara uymayı abd'de öğrenemeniz dileğiyle..

• Mail dağıtımları daha olmadı değil mi bu ay?

• Merhaba arkadaşlar, pandemi döneminde eşim hamile olduğu için covid aşısı yaptıramamıştı. Şimdi de aksilik olmaması ve bu hızla devam etmesi durumunda Haziran ayına vize mülakatı gelmesi muhtemel bu yüzden covid aşısı yaptırmak istiyoruz ancak sanıyorum eskisi kadar yaygın değil artık. Sizden ricam bu konuda beni yönlendirebilir misiniz? Unganlara gitmeden hemen önce ikinci dozunu yaptıran bir arkadaşımız varsa bilgi verebilir mi? Bir de Sinovac ya da Biontech fark eder mi? Bildiğin kadarıyla Sinovac her yerde kabul görmüyor ABD için durum nedir?

• @asdwqq https://www.doctorun.com/tr/covid-19
    Dünya sağlık örgütünün onayladığı bir aşı türünden olabilirsiniz. Bende yeni sinovac oldum. Konuyu araştırdım edindiğim bilgileri sizinlede paylaşmak istedim.

• Merhaba dosya taşımayla ilgili bilgisi olan, kendi dosyasını da taşıyabilmiş olan varsa bana da yardımcı olabilir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Merve-4 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sonra da lütfen bu başlıkta yazılanları inceleyin. burada bütün deneyimler paylaşılıyor.
    forumda kişiye özel hizmet verilememekte olup, talihlililerin süreçleri tamamen kendi sorumluluklarındadır.

• Herkese selamlar , bugün dosyamı viyana taşımak için mail attım ama sanırım dosyam bültende aktif olmadığı için olumlu olmadı anladığım kadarıyla otomatik mesaj sanırım. Deneyimli arkadaşlarımdan bilgi alabilirsem mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Bana gelen mail

Dear Applicant,

Thank you for contacting the U.S. Visa Service Desk Austria

We understand the potential Immigrant visa/DV case transfer related inquiry.

Please be informed that the U.S. Visa Service Desk can assist you only with general visa application related questions.

Depending on how you far you are with your US Immigrant visa application process, several authorities may be involved with regards to the processing of your case, within the certain phases.

Please see https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate.html for information on the process, and within the 'Who's Involved' column you find contact information to the respective authorities.

If you already have a case number, you can check the status of your application any time at this website: https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx

May only the US Consular Section Vienna and KCC confirm on your case transfer related inquiry.

For the respective contact, access https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1.html and (https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/kentucky-consular-center-information.html)

After reading the information available on the provided web links, further case-specific inquiries you may only address over https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvbvNKXukAfvOPl-Pts76De6A0bGkkjMNmX_Xy1qo1T9g_Ow/viewform, at your responsibility.

For complete information on U.S. visa operations in Austria, please access ustraveldocs.com/at/en

Please visit https://www.surveymonkey.com/s/gss_austria to share feedback on the services we provide.

Have a pleasant day!
    U.S. Visa Service Desk

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |