DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Göçmenlik için yine eş üzerinden gitmem lazım ama avrupa kadar yaygın yok bölümü onun. Ama yine de araştıracağım, artık İrlanda'ya falan bakıyorduk en son. Burada durmamızın bir anlamı kalmadı. Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz maalesef.

• @Cycraft Ben de ilk defa başvurdum. Dediğiniz gibi ilk başvurunun heyecanı var. Çünkü çoğu kişiye ilk seferde çıktığı için insan ister istemez heyecanlanıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HitMachine bu sene deneme yapıldı acaba işlemler daha hızlı mı ilerliyor diye ekim - kasım gibi sonuçları açıklayacaklardı ancak daha haber yok evet direk sen götürüyorsun.

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@kendinifavlayan Hocam amaç yüksek lisans diploması değil orada oturum izni almak olduğu için zaten eşinizin yüksek lisans yapması daha sağlıklı olur. Çünkü siz okula başlarsanız kampüs dışında 40 saat çalışma izniniz oluyor. Kampüs içinde sınırsız ama malum kampüs içi saatlik ücret dışarısıyla hemen hemen yarı fiyat verir. Sizin dışarıda sınırsız çalışıp, eşinizin okula kayıt olması daha mantıklı. Naçizane tavsiye sadece 🙂

Yakında ABD de puanlama sistemine geçerse şaşırmam. Mesela bir arkadaş demiş ki çekiliş belli kriterlere göre ayırıp o şekilde yapılıyor, yaş bilgisi ve eğitim durumu girdiğimiz için, ilkte çıkmayınca uzun yıllar çıkmama ihtimali çok yüksek demiş. Bana mantıklı geldi, kategorilere ayırıp kendi denklerimizle çekilişe dahil oluyoruz sanırım

• Yaş ve eğitim kategorilerine ayrılıp kendi içimizde seçiliyor bencede ki böylesi daha adil gözüküyor en azından her eğitim ve yaş grubundan kişi kazanmış oluyor fakat kötü olan sistem her zaman kategorimizde ki yeni başvurulara öncelik veriyormuş ki ilk başvuruda çıkanların sayısına bakarsanız gerçekten öyle demektir

• @JesusLord böyle bir sisteme geçilirse hiç şansım kalmaz ki. Kanada gibi ülkelerde de puan sistemi var ve benim gibi engellileri eliyorlar bildiğim kadarıyla. Ve açıkçası elenmekten, küçümsenmekten bunaldım. Umarım ABD bana aradığım şansı sunar da hayallerimi gerçekleştirip çevreme örnek olabilirim.

• ⭐⭐

@JesusLord ben de kesinlikle arka tarafta bir eleme mekanizmasının çalıştığına inanıyorum. Tamam bu bi loto olarak geçiyor ama koskoca Amerika kapitalist düzenin başkenti tabii ki kendi işine yarayacak, ona değer katacak kişileri seçmek ister. Ha 1000 kişi de 10 tane de vasıfsız eleman kazanıyor olabilir ama kesinlikle arka planda başka bir eleme mekanizması vardır.

• Bunu öğrenmenin bir yolu var ama kendi ayağımıza da sıkmış oluruz 🙂

• @sytahmt cekilis tamamen sans hic bir ayirma yok. Her yerde boyle yaziyor.oylede olmasi lazim cunku sans olmasa ayrimciliga girer.kazandiktan sonra ozgecmis arastirmasi yapmalari olabilir.yapsalar bile konsoloslukda zaten sicil kaydinizi sunuyorsunuzdur.sicilin temizse seni niye almasin

• @animehime94, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord böyle bir sisteme geçilirse hiç şansım kalmaz ki. Kanada gibi ülkelerde de puan sistemi var ve benim gibi engellileri eliyorlar bildiğim kadarıyla. Ve açıkçası elenmekten, küçümsenmekten bunaldım. Umarım ABD bana aradığım şansı sunar da hayallerimi gerçekleştirip çevreme örnek olabilirim.

Sizin diğer yazdıklarınızı da okudum ve size çıkmasını gönülden diliyorum 🙂 imkanınız nedir bilmiyorum İngilizce üzerinde durun çalışın inanın ki bir çok kapı açılır o zaman. Arkadaşın dediği gibi gc kartına talip olduğumuzu değil gc kartı çekilişine talip olduğumuzu unutmamalıyız

• ⭐⭐

@animehime94 umarım bu sene sizin seneniz olur canı gönülden size çıkmasını çok isterim.

• @Onur-Akdogan şimdi umut pompalamak gibi olmasın tabi yine düşük bir ihtimal bu çekiliş ancak bu istatistikte başvuru sayısı formu submit eden herkesi ifade ediyorsa ve forumu okudukça anladığım kadarıyla ince noktaları var formun en önemlisi fotoğraf olan. formu gönderen kişilerin toplamda yarısına yakını baştan eleniyor ve çekilişe dahil edilmiyorsa kazanma şansı %2.5-4 aralığına kadar çıkıyor bu da çok da küçümsenmeyecek bir ihtimal.
    göçmenlik ile ilgilenen herkesin çevresinde vardır 20-25 kişi bu çekilişe katılan bu da aşağı yukarı o küçük gruptan 1 kişiye çıkma ihtimalinin kuvvetli olduğunu gösteriyor.
    aynı zamanda eş olarak başvuran iki kişinin de bu grupta olduğunu düşünürsek bu küçük grupta 10-13 kişiden 1 kişiye çıkması demek.
    bunu neden yazdım ‘sayısal loto oynayın’ hayatınızı kurtarmak için gibi söylemler oluyor ancak bu ihtimaller bırakın umutsuzluğu bence hazırlık ve plan yapmak için bile gayet yeterli oranlar.
    yanlışım varsa hesaplarda tecrübeli arkadaşlar uyarırsa yanlış bilgilendirme ve umut pompalama olmaması adına hemen silebilirim bu yazıyı.

• ⭐⭐⭐

@sytahmt Kanada öğrencinin 40 saat çalışmasına izin veriyorsa bu konuda Amerika'dan çok iyi. Amerika'da öğrenciler 20 saat kısıtlı çalışabiliyor. 1 yıl sonra izin alarak kampüs dışında çalışabiliyorsun.

• Sevgili forumdaşlar bir sorum vardı ve kafama çok takıldı green card başvuru sırasında adres ile igili . Sorum şu ; adres bilgimi girerken sokak no mu 34010 gireceğime 34010 Nolu sokak no :12 diye girdim acaba sıkıntı olurmu ????

• @kendinifavlayan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Göçmenlik için yine eş üzerinden gitmem lazım ama avrupa kadar yaygın yok bölümü onun. Ama yine de araştıracağım, artık İrlanda'ya falan bakıyorduk en son. Burada durmamızın bir anlamı kalmadı. Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz maalesef.

İrlandalılar aşırı ırkçıymış bu arada. Bazı Müslüman arkadaşlara siz neden köpek dövüyorsunuz falan bile demişler 😃 Bir çok ayrımcılık yaşamışlar ama ayak uyduranlar da vardır Türklerden tabi. Ben hristiyan Türk olmama rağmen ben bile korktum eminim Türk olduğum için bana da kötü davranırlar, en iyisi kendi ülkemiz de işte kötü yönetiliyor 😞

• ⭐⭐

@Programmer evet bence de gayet iyi saat olarak ve kampüs içinde sınırsız çalışma izniniz var yani bi şekilde ayarlayıp haftanın 5 günü kampüste çalışıp okul sonrası diğer işler için de 40 saat gayet makul bir saat

• @Lossantosdy 27 yaşındayım en büyük hayalim dünyayı gezip ait olabildiğim bir yer bulmak. Ama yürüme engelli olduğum için sürekli önyargıyla karşılaşıyorum ve küçümseniyorum. Ailem bile başarılı olacağıma inanmıyor nasılsa tutunamayıp dönmek zorunda kalacaksın diyorlar. Çünkü pandemiden önce AB bölgesinde iş bulup kalmak istediğimde kimse bana yardım etmek istemedi ve dönmek zorunda kaldım. Ama bu sefer farklı olsun ABD'de yer edineyim istiyorum. Duyduğum kadarıyla engellilik konusunda ayrımcılığı önlemekle ilgili yasaları varmış umarım greencard kazanıp vizemi de alıp iş bulabilirim.

• ⭐⭐

@animehime94 her eyalet ya da her şirket farklı olabilir ancak benim Boston'da yürüme engelli bir tanıdığım çalıştığı şirketin engellilere pozitif ayrımcılık yaptığını ve kısa sürede yönetici pozisyonuna geçtiğini anlatmıştı. Umarım sizin de karşınıza böyle güzel örnekleri olan yerler çıkar. Siz kendinize inandığınız sürece etrafınızın ne dediğini önemsemeyin. Kendi gücünüzün farkına varın.

• @JesusLord Hocam bu tip bilgileri bizler de alıyoruz fakat ne kadarı ne kadar doğru bilemiyoruz. İlla vardır ama her yerinde mi? ya da herkeste mi? Bizim damat polis, arkadaşı İrlanda'ya gitti. İlişik kesmeye bile gelmedi. Rahatım burada gelmeyeceğim diyor. En yakından aldığım bir bilgi bu şekilde. Geri kalan yaşayanların fikirleri, görüşleri hep kulaktan dolma, internetten okuma benim. Avustralya ve İrlanda'ya gitmek kolay, özellikle dil okulu ile gitmek kolay. Ama iş şartları düşünüyoruz biraz sadece. Geniş bir iş ağı olması bizim için çok avantajlı olacak. Avrupa eşim için müthiş bir iş kaynağı. Amerika zaten hepimizin bildiği gibi, çalışan insanın her türlü geçindiği ve/veya kazandığı bir yapısı var.

• ⭐⭐⭐

@Watch-Movies Hayır sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.0k

| | | |