Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@RTW, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Öncelikle herkese bol şans. Ben pasaport için fotoğraf çektirmeye gideceğim ve bildiğim kadarıyla pasaporttaki fotoğraf ile green carddaki fotoğraf farklı olmak zorunda. Fotoğrafçıya gittiğimde 2 farklı kıyafet götürsem ve ikisiyle aynı gün fotoğraf çektirsem olur mu? Fotoğrafçıya 2 kere gitmek yerine hem pasaport hem de greencard fotoğrafını tek seferde halledebilir miyim?

ayni fotograf olabilir. Foto guncel olduktan sonra sorun yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CptKaan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar, bugün green card için fotoğraf çektirdim. Fotoğrafçı yüzümdeki sivilce, sivilce izleri ve alnımdaki çok ufak belli belirsiz olan 2 beni silmiş. Yüzüm olduğundan çok daha pürüzsüz duruyor. Bir çok yorumu okudum ve her hangi bir sorun teşkil etmediğini öğrendim ama benim asıl kafama takılan şey şu: Bu fotoğraf başvuru esnasında yapay zeka tarafından mı kontrol edilip eleniyor, başvurduktan sonra teker teker inceleyip mi eliyorlar yoksa çekilişi kazandıktan sonra mülakat esnasında mı reddedilip eleniyor.

Fotograflari mulakat sirasinda konsolos gorevlisi degerlendiriyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yahya-Öztürk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

selamlar, iyi akşamlar. Turist vizesi randevusu almak için en yakın tarihe net olarak ulaşamıyorum. Paylaşılan bir konu linki veya bilgisi olan var mı?

Su basligin son sayfalarini inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/

• ⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@RTW pasaportla aynı fotoğrafı kullanabilirsiniz. bahsedildiği gibi ölçüleri farklı sadece. gc başvurusu için son 6 ayda çekilmiş fotoğraf isteniyor o sebepten pasaporttan farklı olmalıymış gibi bir düşünce oluşuyor. fakat sizin pasaport tarihiniz de yeni olacağı için fotoğrafınızın da doğal olarak yeni olduğu anlaşılır.

Nasıl yani? Fotoğrafçıda biyometrik fotoğraf çektirdikten sonra fotoğrafın işlenmemiş (raw) halini bana mail atmasını istesem onu kullanabilirim o zaman? Eğer öyleyse fotoğrafçıya bir kaç örnek götürüp arkaplanda ve yüzümde golge kalmamasını söyleyeyim. Çektikten sonra düzeltme yaptıkları için çok dikkat etmiyorlar çünkü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzaysan
    ham halini aşağıdaki linkten ayarları yapıyorsun green kart için 10 saniyede ayarlıyor indirmesi 88 saniye bu kadar basit

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan
    ham halini aşağıdaki linkten ayarları yapıyorsun green kart için 10 saniyede ayarlıyor indirmesi 88 saniye bu kadar basit

Teşekkür ederim.

• Selamlar herkese

Dv 2022 kazananı olarak ilk başta danışmanla anlaşacaktım. Araştırmalarım sonucu buna gerek olmadığını gördüm doğru mudur ? Dv sürecimizi kendimiz de yürütebilirmişiz sanırsam. Bi yerden de danışman olmadan olmaz diye duymuştum. Açıkçası ne yapmalıyım size sorayım.

İnternette araştırırken forumunuza denkgeldim.

Forumu çok beğendim bu yüzden de

Greencard çekilişi kazananı olarak forumunuza katılmış bulunmaktayım.

Memnun oldum arkadaşlar

• @ahmetaydin bizde yeni pasaport için başvuru yaptık. Eskisini sordular ama oradaki kişinin söylediğine göre 2010 öncesi pasaport ları almıyorlarmış. Benimki 1993 yılında alınmıştı. Aynen geri verdiler ve herhangi bir işlem yapmadılar. Delme zımbalama gibi.

• Öncelikle herkese selamlar.Bu sene greencard başvurusuna ilk defa katılacağım.Ekim-Kasım dönemi oluyor başvurular ve benim şöyle bir durumum var ben Kasım sonu üniversiteden mezun oluyorum.Yani başvuru yaptığım zaman üniversite mezunu seçsem bu durum sıkıntı yaratır mı? Veya üniversite mezunu değil de lise mezunu seçsem bu sefer de başvurudan 1-2 hafta sonra üniversite mezunu olmuş oluyorum.Başvururken üniversite mezunu seçmeyi düşünüyorum fakat bu durum sıkıntı yaratır mı bilgisi olan yardımcı olabilir mi.Şimdiden çok teşekkürler.

• Screenshot_20210925-144003_Google.jpg

• başvurular ekimde başlamıyor mu buraya yazanlar nasıl yaptı

• başvurular ne zaman alınmaya başlayacak arkadaşlar geçen sene ekimdeydi bu seneki tarih belli oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!

• @ayvalik10 Evet forumdayım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!

• @Yahya-Öztürk Şu anda Temmuz 2023 veriyor başlangıç olarak ama siz sureklı takıp ederek daha erkene çekebilirsiniz randevunuzu

• Merhaba aranıza yeni katılan bir üye olarak forumdaki tüm üyelere yeni başvuru döneminde bol şanslar dilerim umarım herkes hayallerine kavuşma fırsatı bulur.

• Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve okuyorum başvuru ile ilgili aklıma takılan bir soru mevcut cevabını bulamadım gucaslan ve diğer yöneticiler ile bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim.ben Almanya doğumluyum kimlik ve pasaport ta doğum yeri olarak yalnızca ülke yazıyor şehir yazmıyor başvuru formunu doldururken şehir kısmını boş mu bırakmalı yım yoksa yazmalı mıyım yazıp yazmamak bir sorun teşkil eder mi .kafam çok karıştı kimi yaz zaten doğum belgesini göndereceksin diyor kimi boş bırak diyor doğrusu nedir yanlış yapmak istemiyorum ilk başvurum olduğu için bilgisizlik mevcut. Teşekkür ederim.

• Ben de sürekli "başvuru tarihi ne zaman?" diye sorulunca erkene alınıyor diye biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam sonuçlar açıklancağı zaman da aynı süreç işliyor, "sonuçlar ne zaman açıklanacak?" sorusu belirli bir sayıda sorulduğu için sonuçlar 5 gün erken açıklanmıştı.

İğrenç şakam bir yana sıkılmadan, yorulmadan aynı sorulara cevap veren arkadaşlara kendi adıma teşekkürlerimi sunarım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |