Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk90, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba, ds260 formunu tamamen doldurdum kafama takılan yerler için sizlere bir kaç sorum olacak .

1)Daha önceden Fatih üniversitesinde okumaya başlamıştım ancak malum okul 15 temmuz ile beraber khk ile kapatıldı ve bahçeşehir üniversitesine geçiş yaptım hazırlık ve 1. sınıfı fatih üni. de, geri kalan süreyi de bahçeşehirde tamamladım . Okuduğum okullar kısmına fatih üni olarak 2 sene yazmalımıyım yoksa diploma aldığım okulu yazsam yeterli mi ?

1. Kırıkkale üniversitesi meslek yüksek okulunu okumuştum . Okul adını nasıl yazmalıyım . Kırıkkale üniversitesi olarak mı ? Kırıkkale meslek yüksek okulu olarak mı?

3)12 yıl önce work and travel yapmak için pasaport çıkartmıştım ancak hiç bir başvuru yapmadan vazgeçmiştim .Eski pasaportumla hiç yurtdışına çıkmadım ve yeni pasaport aldım . Eski pasaportumu delik açıp geri vermişlerdi . Bir süre sonra kayboldu ve E devlette gözükmüyor . Görüşmeye gittiğimde bununla ilgili bir sıkıntı olur mu ?
    4) Şuan libya da elektrik mühendisi olarak çalışıyorum . Çalıştığım firma 90 günlük seyehat vizesi ile beni buraya getirdi . Kaçak durumuna düşmemek için bu süre dolmadan Türkiye'ye dönüş yapacağım .Sizce riske girip bir kaç daha çalışmaya değer mi ? (Burada kazandığım parayı amerikada yaşam kurmak için kullanacağım.)

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın soruları toplayıp tek seferde sormak istedim . Yardımcı olursanız çok sevinirim . Teşekkürler

1. Tum okullari, adlari ve tarihleriyle yazin. Sadece diplomayi aldiginiz okulun bilgisine diploma aldiginizi ekleyin.

2. Kirikkale University Vocational School olarak yazabilirsiniz.

3. Onemli olan pasaport, cekilise basvuru yaptiginiz pasaport...

4. Libya'daki statunuz ABD gocmenlik surecine direkt etki etmeyecek. Dolayisiyla bu sureci disarda tutarak karar verebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isa-seyhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar ds260 form doldurduktan sonra vaka numarasını giriyorum en son işlemde imzala kısmına gelirken ds180 form ancak hata veriyor yani sol kırmızı işareti veriyor (👈) neden böyle oluyor ds 180 formu imzalamadigim için mi

DS-1810 formunu acip indirin, sonra formu gonderebilirsiniz.

SSS ve DS-1810 konusunda ayrintili bilgi icin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isa-seyhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan kazandığım numarayı giriyorum ordan vaka numarası alıyorum ordan ds260 form doldurmaya başladım öz geçmişimi bitirdikten sonra en son onay için son aşamaya geliyorum bana ds180 form PDF olarak indirmem için link veriyor altında ise KCC vaka numarası ve pasaport numarası istiyor orayı da dolduruyorum ve onayla diyorum hata veriyor acaba ds180 form imzalamadigim için mi böyle oluyor

DS-1810'u imzalayip mulakata gotureceksiniz, online olarak gondermenize gerek yok.

• @crazycells Teşekkürler

• @crazycells Teşekkür ederim .

• @crazycells Hocam şöyle bir ayrıntı var birde. Ben lise 2 den sonra açık öğretime geçtim. Sonradan mesleki açıköğretime geçtim. Bunu da eklemem gerekir mi? Yani toplam 4 okul olarak mi eklemeliyim üniversite dahil yoksa 3 olarak mi?

• Merhaba Arkadaşlar,

DS 260 formumu ailemin bilgileri de dahil olmak üzere doldurdum. Bu noktadan sonra ne yapmam gerekiyor. Bu formun submit edilip gönderilmesi aşamaları kısaca nasıl oluyor değerli bilgilerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Saygılarımla

• Hocam şöyle bir ayrıntı var birde. Ben lise 2 den sonra açık öğretime geçtim. Sonradan mesleki açıköğretime geçtim. Bunu da eklemem gerekir mi? Yani toplam 4 okul olarak mi eklemeliyim üniversite dahil yoksa 3 olarak mi?

• Arkadaşlar ds formunu doldurup gondereli 5 hafta oldu hala mail gelmedi bu normal mi gelirse ne zaman gelir o mail

• @FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Arkadaşlar,

DS 260 formumu ailemin bilgileri de dahil olmak üzere doldurdum. Bu noktadan sonra ne yapmam gerekiyor. Bu formun submit edilip gönderilmesi aşamaları kısaca nasıl oluyor değerli bilgilerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Saygılarımla

Forum tarafından hazırlanan video ve pdf dosyasında bu bilgiler açıkca anlatılıyor. Submit sonrası ilgili belgeleri indirmek/çıktı almak yeterli.

• ⭐⭐⭐

@capri Normal, çünkü evrak talebi dosya numaranızın sırasına göre gelecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capri, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar ds formunu doldurup gondereli 5 hafta oldu hala mail gelmedi bu normal mi gelirse ne zaman gelir o mail

lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Hocam şöyle bir ayrıntı var birde. Ben lise 2 den sonra açık öğretime geçtim. Sonradan mesleki açıköğretime geçtim. Bunu da eklemem gerekir mi? Yani toplam 4 okul olarak mi eklemeliyim üniversite dahil yoksa 3 olarak mi?

4 olarak yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI sonrasinda bu basligin ilk iletisini tekrar gozden gecirmeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@capri, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar ds formunu doldurup gondereli 5 hafta oldu hala mail gelmedi bu normal mi gelirse ne zaman gelir o mail

normal. Zaten emailler gonderilmeye baslandigi zaman bu bilgi foruma da aktarilir, o nedenle telaslanacak bir durum yok.

• Merhaba,
    DS260 formunda eski işlerimizle ilgili tüm işlerimizi yazmalı mıyız ? Ben öğrenciyken geçici işler de yapmıştım. Ama 2010 Şubat'tan beri profesyonel olarak 3 farklı şirkette çalıştım. Daha öncesinde yaptığım sigorta acentasında çalışma, lise öğrencisiyken yaptığım benzin istasyonunda kasiyerlik (bunun herhangi bir kaydı yok, tanıdık yanında 3'er ay yaz tatillerinde haftalık maaş ile çalıştım), kısa süre Turkcell'de hat aktivasyon işleri gibi işler var. Bunları yazmalı mıyım?

Bir de silahlı eğitim için askerliği belirtmemiz gerekiyor mu ? Yukarıda askerlik yaptınız mı sorusu var zaten. Tereddüt ettim.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Stiff Kısa dönemli işlerinizi yazmayabilirsiniz. Öğrencilik sonrası yeterli.

Askerlik yaptıysanız askerliği kendi alanında söylemeniz yeterli.

• @Sono Çok teşekkürler. Son bir soru. Uluslararası bir lojistik şirketinde çalıştım. Merkez adresi ben çalışırken farklıydı, şimdi farklı bir adrese taşındı. Çalıştığım dönemki adresini mi yazmalıyım, şu an faaliyet gösterdiği adresi mi ?

• ⭐⭐⭐

@Stiff Şu anki adresini yazabilirsiniz.

• İyi akşamlar, evrak istenildiğine dair bir şeyler duydum acaba doğru mu ? Birde telegram grubu için formu doldurdum ne zaman geri dönüş olur ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |