Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaşlar merhaba , iyi akşamlar herkese. KCC evrak talebi için bende uzun süredir beklemedeyim. Sıram 5600'lerde ama evrak gönderim tarihim ağustos ayı. Forumda yazılanları takip ettiğimde evrakları geç gönderenler sıralamaları yüksek olsa dahi beklemedeler. Birkaç arkadaş acaba evrakları göndersem mi diye sorduğunda KCC'nin istemesi daha iyi olur diye cevap verilmiş. Bende hala beklemedeyim fakat içim biraz huzursuz, beklemeye devam etmeli miyim acaba yoksa göndermek mi daha makul olur ?

• Bence mail atarlar beklesen iyi olur

• Herkese merhaba 11 ağustosda evrak isteği geldi 16 ağustos'da evrakları gönderebildim askere gitmediğim, bekar olduğum, yurtdışında da yaşamadığım ve mahkemeyle de işim hiç olmadığı için sadece üç evrak gönderdim arşivli ingilizce adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ve pasaportun ön bilgi sayfasının fotoğrafını çekip pdf e dönüştürdüm Bunları doğru mu yapmışım yoksa bir yerde hatam var mı size de danışmak istedim

• @ertosavage tebrikler. Gözünüz aydın

• @ayvalik10 Benim 12 yıl önce yaşım kimlikte yanlıştı onu mahkeme yoluyla düzeltmiştim. Bu belgeyi tercüme ettirmeli miyim ? Ayrıca bunu konsolosluğa mı yoksa kcc'den gelen evrak isteğinde mi yollayacağım ? yoksa ikisine de mi ibraz etmeliyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan mahkeme derken boşanma yada adli vakalar mahkemesi sadece bu yaş için gerekmiyor

• @sultanofhearts, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba 11 ağustosda evrak isteği geldi 16 ağustos'da evrakları gönderebildim askere gitmediğim, bekar olduğum, yurtdışında da yaşamadığım ve mahkemeyle de işim hiç olmadığı için sadece üç evrak gönderdim arşivli ingilizce adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ve pasaportun ön bilgi sayfasının fotoğrafını çekip pdf e dönüştürdüm Bunları doğru mu yapmışım yoksa bir yerde hatam var mı size de danışmak istedim

Doğru göndermişsiniz.

• Merhabalar,

Adli sicilde yer alan mahkeme evraklarinin ingilizceye yeminli tercuman tarafindan cevrilmesi gerekiyor anladigim kadariyla. Peki bosanma mahkeme belgelerinin de ayni sekilde ingilizceye cevrilmesi gerekiyor mu?

• @ibrahim1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bence mail atarlar beklesen iyi olur

Bilmediğimiz konularda yorum yazmayalım lütfen.

• @selinsenturk Evet, adliyeden alınan boşanma kararının yeminli tercüme yaptırılması gerekiyor. Boşanma kararı ıslak imzalı olmalı.

• Merhaba,

Telegram grubundan çıkarıldığım için arkadaşlara yol göstermesi açısından buradan haber vermek istedim. 11 Ağustos tarihinde KCC'ye DS260 formunu açtırma talebinde bulunmuştuk bugün açıldığına dair onay mailini aldık. Fyi.

• Arkadaşlar, özellikle evrak talebi ve onayi alanlara tebrikler. Bu arkadaslar Forumun DV2022 excel tablosunda guncellemelerini yaparsa hepimiz icin sureci takip daha kolaylasacak. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@gumuspsy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar merhaba , iyi akşamlar herkese. KCC evrak talebi için bende uzun süredir beklemedeyim. Sıram 5600'lerde ama evrak gönderim tarihim ağustos ayı. Forumda yazılanları takip ettiğimde evrakları geç gönderenler sıralamaları yüksek olsa dahi beklemedeler. Birkaç arkadaş acaba evrakları göndersem mi diye sorduğunda KCC'nin istemesi daha iyi olur diye cevap verilmiş. Bende hala beklemedeyim fakat içim biraz huzursuz, beklemeye devam etmeli miyim acaba yoksa göndermek mi daha makul olur ?

Numaraniz CURRENT ise istek beklemeden gonderebilirsiniz, degilse beklemeye devam edin lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vuraldogukan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan
    Merhabalar,
    Ben dosyamı 01 eylülde re-submit ettim, ama şuana kadar talep maili vs gelmedi. Acaba şuan ne yapmalıyım sizce?
    Teşekkürler,

Beklemeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Arkadaşlar,

Normalde Greenkart sürecimi Türkiye'de başlattım. Geçen Mart 2021 tarihi itibari ile İngiltere'ye taşındım. DS-260 formumu İngiltere'de doldurdum ve mülakat yerimi Türkiye Ankara yerine Londra seçtim. Numaram 3500 lerde. KCC ye "Londra da mülakata girmek istiyorum" diye mail atmam gerekiyor mu tekrarda. Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar,

Su anda DS-260 formunuza girince mulakat yeri neresi gorunuyor?

Eger hem adresiniz hem de mulakat yeri Ingiltere olarak gorunuyorsa o durumda aslinda email atmaniza gerek yok, ama tabii ki atmanizda da bir sakinca yok. Ama dedigim kisimlarda ne yazdigini kesinlikle kontrol edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahim1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono
    Merhabalar
    e-devletten alınan diploma yani mezun belgesi geçerli oluyor mu aslında geçerli olmasa oraya koyarlarmıydı ?

diplomaniz sizde degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Kcc istenilen belgeler pasaport, adlı sicil kaydı (yurt disi/yurt ici), nüfus kaydı örneği
    Buna göre
    1-pasaport ds260 formundaki aynı pasaport..
    Bu yüzden tekrar mı scan edeceğim..
    2-nufus kayıt örneği aile olanı mi?
    3-adli sicil kaydı elimde ingilizce ve türkçe olanı mevcut..ama 18 mayısta almıştım.. verilecek yer amerikan konsolosluğu yazıyor..
    Geçerlilik süresi ne kadar ve ya geçerli mi?
    Teşekkürler

1. Ayni pasaportu tariyorsaniz, halihazirda taranmis belgeyi kullanabilirsiniz.

2. En kapsamli olani alabilirsiniz.

3. Yenisini e-devletten cikartip gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10 Benim 12 yıl önce yaşım kimlikte yanlıştı onu mahkeme yoluyla düzeltmiştim. Bu belgeyi tercüme ettirmeli miyim ? Ayrıca bunu konsolosluğa mı yoksa kcc'den gelen evrak isteğinde mi yollayacağım ? yoksa ikisine de mi ibraz etmeliyim ?

vukuatli nufus kayit orneginizde bu bilgi yazmiyor mu?

• @İsmail-Karakaya Evet size katılıyorum. Arkadaşlar rica ederiz excel tablosuna verilerinizi giriniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz merak etmeyin talep / onay alan herkes bilgilerini güncelliyor, bunu yakından takip ediyoruz. @İsmail-Karakaya

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |