Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cnpist merhaba cevap için teşekkürler. Bir telefon numarası vardı kağıtta. Arayıp erteledim. Teşekkür ederim.

• Bana da geldi bu mektup. Az önce mektupta yazan ilgili site olan https://juryapp.sftc.org/ üzerinden giriş yaptım. Açılan sayfada Badge Number ve Pin Number soruyor. Gelen mektubun üzerinde yazan bu bilgileri yazıp sisteme girdim. Açılan sayfada telefon ve email adresi soruyor. Sonraki açılan ana sayfanın solunda yer alan menüde "Not Qualified to Serve" başlığına girdim. Bu sayfada benim durumum için geçerli olan "I am not a citizen of the United States." seçeneğini seçtim ve vatandaşı olduğum ülkeyi yazdım. Submit edip tamamladım. Başka hiçbir şey sormadı ya da ek bir belge istemedi. Not: İkamet ettiğim yer San Francisco, California

• Herkese merhaba, biz de Jüri Görevi Çağrısı daveti aldık. California’da yaşıyoruz. Öncelikle bu görev sadece Amerikan vatandaşlığı olanlar için geçerli olduğunu belirtmek isterim. Bizim henüz vatandaşlığımız yok. Geleli 1,5 yıl oldu. İnternette ve forumda yazılanlar doğrultusunda bulunduğumuz bölgenin Court Jury Service bölümüne gittik. İnanılmaz yardımcı oldular.
    Hatta biz eşimin davetinde tarihi yanlış okumuşuz ve zaman geçtiği için korktuk. Memur bize bu defalık herhangi bir yaptırım yok (para - hapis cezası söz konusu) ama tekrar olursa cezası var ve bu sizin sorumluluğunuzda o yüzden lütfen dikkat edin dedi. İnanılmaz kibar ve sevecen bir şekilde anlattı bize. Green Cardlarımızı istedi yanımızda götürmüştük lazım olacak diye. Eşimle benim telefonlarımızı sistemden birbirine ekledi ve hangimize davet gelirse birkaç hafta öncesinden bildirim mesajı geleceğini ve gelen linke tıklayarak sorulan sorulara cevap verip sistem üzerinden iptal edebilirsiniz dedi. Ama buraya gelirseniz yine seve seve yardımcı oluruz yeni yüzler ve farklı kültürler tanımak bizim için çok önemli dedi. Bu GC sürecinde yani vatandaşlık alana kadar tekrar edebilecek bir durum olduğunu söyledi. Vatandaş olduktan sonra durum nasıl işliyor emin değilim. Bu davet postaları DMV den alınan bilgilerimiz doğrultusunda posta yoluyla kişilere ulaştırılıyormuş. Yardımcı olan kişi “vatandaş olup olmadığımızı bilmek mektupları gönderenlerin işi değil, mektup gelirse gerekenleri yapmakla sorumlu olduğunuzu ben yine size hatırlatmak isterim” dedi. Herhangi bir bahane( bizde tarihi Avrupa’da kullanıldığı gibi gün/ay/yıl formatında okumak) ceza almayı engellemiyormuş. Bilgi vermek istedim. Herkese selamlar sevgiler.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 3
  • 1
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |