DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaslar, Grupta asker olan arkadaşlar size bir sorum olucak; çocukken yapılan burun ameliyatı için recruitment doktor raporu istedi, asker olabilir yazisi gibi, ameliyati yapan doktor hayatta bile degil artik, bunu amerikada nasil alabilirim ? Bilginiz varmidir?

• @isil-ak Bir ENT (Kulak-Burun-Bogaz) doktoruna gidip, ondan artik sorun olmadigina dair bir rapor isteyebilirsiniz.

• @MySea tesekkur ederim

• Merhaba @gorkem07 ,
    Şef, Öncelikle SSN Gelmeden Hiçbir şey yapamazsın (Oturum İzni Şart ! )
    Ayrıca Green card gelmesine gerek yok SSN Geldiği anda (Genelde Ssn Ve Green card aynı anda gelir ama çoğu zaman önce ssn geliyor. ) Aldığın ssn ile ASHVAB İçin başvuru yapabilirsin yani şunu demek istiyorum ashvab için randevu alana kadar zaten kartların gelir merak etme.
    Saygılarımla.*

• Merhaba @isil-ak ,
    Sorun olmaz çocukken olduğun ameliyat, herhangi bir türkçe raporun varsa onu ingilizceye çevir, Yeterli olacaktır.
    Saygılarımla.

• sn. @isil-ak , recruiterin sizden doktor raporu istemesi tamamen sacmalik. elinizde doktor raporu olsa da olmasa da her halukarda meps'de kapsamli bir saglik taramasina gireceksiniz, oradaki saglik calisanlarinin onayi olmadan zaten orduya katilamazsiniz, bence bunun icin ekstra masraf yapmaniza gerek yok, recruiter bunda israr ediyorsa bence baska bir recruiterla gorusun derim.

• @berke1998, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

sn. @isil-ak , recruiterin sizden doktor raporu istemesi tamamen sacmalik. elinizde doktor raporu olsa da olmasa da her halukarda meps'de kapsamli bir saglik taramasina gireceksiniz, oradaki saglik calisanlarinin onayi olmadan zaten orduya katilamazsiniz, bence bunun icin ekstra masraf yapmaniza gerek yok, recruiter bunda israr ediyorsa bence baska bir recruiterla gorusun derim.

Ayrica, cocukken gecirdiginiz burun ameliyatini recruiter ile niye paylasiyorsunuz? Bu konu sizi Meps de kontrol edecek doktordan baskasini ilgilendirmez ki ona bile soylemek zorunda degilsiniz! Saglik ozelinizi herkesle paylasmayin bence.

• Merhabalar bende ABD de asker olmayı düşünüyorum önüme çıkan videolar ülkenin ilerleyişi vs vs etken çok bir kaç sorum olacaktı;
    Askerlik dönemini yedek astsubay olarak yaptım 1 yıl ve şuan da eğitim deyim askeri meslekte bitmesine az kaldı green kartım yok bunlar sayesinde kartsız şekilde başvuru yapabilir miyim illa şart mı green card ve bir tane videoda denk gelmiştim ülkemizde asker olduğum için vatandaşlığı bırakmam gerektiğini söylemişti bu doğru mudur doğruysa mesleği bırakıp başvursam yinede tr vatandaşlığı gidiyor mu?
    Diğer sorum evliyim ve çocuğum var diyelim eğitime geçtim 3 ila 4 ay da vatandaşlık veriliyordu eşim ile çocuğumu yanıma alabilir miyim?
    Şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar bende ABD de asker olmayı düşünüyorum önüme çıkan videolar ülkenin ilerleyişi vs vs etken çok bir kaç sorum olacaktı;
    Askerlik dönemini yedek astsubay olarak yaptım 1 yıl ve şuan da eğitim deyim askeri meslekte bitmesine az kaldı green kartım yok bunlar sayesinde kartsız şekilde başvuru yapabilir miyim illa şart mı green card ve bir tane videoda denk gelmiştim ülkemizde asker olduğum için vatandaşlığı bırakmam gerektiğini söylemişti bu doğru mudur doğruysa mesleği bırakıp başvursam yinede tr vatandaşlığı gidiyor mu?
    Diğer sorum evliyim ve çocuğum var diyelim eğitime geçtim 3 ila 4 ay da vatandaşlık veriliyordu eşim ile çocuğumu yanıma alabilir miyim?
    Şimdiden teşekkürler.

• @Mehmet-Kesen Greencard olmadan hicbir sekilde ABD ordusuna katilamazsiniz.

• @berke1998 şansımızı çekilişte deneyeceğiz o vakit peki diğer sorularım hakkında bilginiz var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.3k

| | | |