Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Nurettin_ hayırlı olsun hocam çok sevindim :)) darısı hepimizin başına

• @Nurettin_, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@gucarslan Dv2022 KCC evrak talebi geldi 👍

tebrik ederim. İlk 1000de olanlara bu hafta gelir mi acaba evrak talep maili

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selami-beey, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba kcc ye mail attım evrakları gönderdim lakin iki defa harf hatası yaptım iki defa yanlış mail gönderdim 3 cüye doğru gönderdim sıkıntı olur mu arkadaşlar

Yeniden gonderebilirsiniz , problem olmaz; ama yine de gonderilen email sayilarini minimumda tutmak daha iyi olur.

• arkadaşlar merehaba. yurt dışında ikamet ediyorum. ama bir iki aya dönüyorum. başlarda buradan bir arkadaş mutlaka gelirken polis temiz kağıdı al demişti. konu hakkında bilgi verirseniz sev.nirim. teşekkürler.
    nurettin beyi de tebrik ederim

Dosya Numarasi: 2022EU19XX
    DS-260 Gonderimi: 20/05/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy (İngiltere/Londra)
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy

• ⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan Merhaba, durumunuza göre yurtdışında yaşamış olmanızdan ötürü yaşadığınız ülkeden belge almanız gerekebilir. Asagida detayları paylaşıyorum:

Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)

• @Nurettin_ Hayırlısı olsun. Bize de önümüzdeki 15-20 gün içinde gelebilir herhalde. Yalnız biz buradan (UK) da sanırım adli sicil raporu ekleyeceğiz. Göndermemiz biraz daha zaman alabilir.

• ⭐⭐⭐

@Elif-Başargil dosya numaranız ilk ay içerisinde mulakat almaya cok müsait. Bu yüzden evraklarınızı tam zamanında göndermenizde fayda var. Şimdiden evraklarınızı hazırlamaya başlamanızı tavsiye ederim.

• hayırlı olsun, şimdiden yolunuz açık olsun. 2022 talihlisiyiz, numaramız 16.000 lerde sizin numaranızınız başlangıcını öğrenebilirmiyim. bizde ona göre beklemeye girelım. şimdiden tşk ederim.

• @crazycells teşekkürler üstad

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeynepkırnıkelmasli, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

hayırlı olsun, şimdiden yolunuz açık olsun. 2022 talihlisiyiz, numaramız 16.000 lerde sizin numaranızınız başlangıcını öğrenebilirmiyim. bizde ona göre beklemeye girelım. şimdiden tşk ederim.

tebrikler. lütfen vize sürecinizi imzanıza taşıyın..

• Merhaba arkadaşlar, "Does this job require at least 2 years of training or experience?" bu soru ile ilgili bir çok arkadaş eger "high school" okumuşsak eger, no cevaplandırmak olur dedi. ama benim çalışdığım iş "finans". O*Net Online Database-den bakdığımda çalışdığım işin bu taleplere uyduğunu gordum. eger "yes" dersem her hangi bir dokuman talep ede bilirlermi veya herhangi bir sorun çıkarmı?

• ⭐⭐

@nail-baghirzada, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar, "Does this job require at least 2 years of training or experience?" bu soru ile ilgili bir çok arkadaş eger "high school" okumuşsak eger, no cevaplandırmak olur dedi. ama benim çalışdığım iş "finans". O*Net Online Database-den bakdığımda çalışdığım işin bu taleplere uyduğunu gordum. eger "yes" dersem her hangi bir dokuman talep ede bilirlermi veya herhangi bir sorun çıkarmı?

Eğer gerektiğini düşünüyorsanız Yes diyebilirsiniz, sorun olmaz.

• İyi günler ben KCC evrakları için Azerbaycandan sicil kaydı almak istiyorum çünkü geçmişte burada belirli bir süre kaldım ama asıl yaşadığım yer Türkiye. Türkiyeden ve Azerbaycandan alacağım KCC ye gönderilecek belgenin tam isimlerini bilen birisi söyleye bilirse çok sevinirim. Baküye istediğim zaman gitme şansım olmuyor. Not: KCC den evrak talebi henüz gelmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AZPWR azerbaycanda kaldığın süre önemli 6 ay yada 1 yıldan az ise ozaman bir sorun yok. Eğer 1 yıldan fazla kaldıysan ozaman evrak alınacak. Aşağıdaki linkten de geçmişte ki kişilerin tecrübelerini de okuyabilirsin

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/456?_=1625916473669

• ⭐⭐

@AZPWR, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İyi günler ben KCC evrakları için Azerbaycandan sicil kaydı almak istiyorum çünkü geçmişte burada belirli bir süre kaldım ama asıl yaşadığım yer Türkiye. Türkiyeden ve Azerbaycandan alacağım KCC ye gönderilecek belgenin tam isimlerini bilen birisi söyleye bilirse çok sevinirim. Baküye istediğim zaman gitme şansım olmuyor. Not: KCC den evrak talebi henüz gelmedi.

Sadece 1 yıldan fazla kalma durumu varsa yani doğum yeriniz orası değilse “Police Certificate” almanız yeterli.

Şuradaki Police Reports başlığında detaylı bilgi mevcut:

Diğer evraklar için:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AZPWR, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İyi günler ben KCC evrakları için Azerbaycandan sicil kaydı almak istiyorum çünkü geçmişte burada belirli bir süre kaldım ama asıl yaşadığım yer Türkiye. Türkiyeden ve Azerbaycandan alacağım KCC ye gönderilecek belgenin tam isimlerini bilen birisi söyleye bilirse çok sevinirim. Baküye istediğim zaman gitme şansım olmuyor. Not: KCC den evrak talebi henüz gelmedi.

Azerbaycan icin "Məhkumluq haqqında arayış" belgesi... Bu arayışı 1 günə ASAN xidmətdən ala bilərsiniz.

Azerbaycan icin su baslikta ek bilgileri bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2188/dv2022-azərbaycan-green-card-lotereyasi-qalibləri/

• Arkadaşlar merhaba,1 sorum daha olacak;
    Ben A firmasında 2014-2021 yılları arasında İthalat uzmanı olarak açlıştım daha sonra ayrılıp B firmasında yine ithalat uzmanı olarak işe başladım ve hala B firmasında çalışıyorum.
    İki firma farklı sektörlerde fakat yaptığım iş Aynı (İthalat uzmanlığı)
    Aşağıdaki soruya nasıl bir cevap vermem gerekiyor;

Does this job require at least 2 years of training or experience?

NO mu demeliyim? yoksa YES deyip çıkan, sırasıyla; JOB TITTLE / DUTIES / EMPLOYMENT DATE FROM bölümlerini doldurmalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan ithalat uzmanlık için herhangi bir sertifika programına yada üniversite bitirmek gerekiyor mu eğer belge olmadan olabiliyorsan hayır dersin.

• ⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba,1 sorum daha olacak;
    Ben A firmasında 2014-2021 yılları arasında İthalat uzmanı olarak açlıştım daha sonra ayrılıp B firmasında yine ithalat uzmanı olarak işe başladım ve hala B firmasında çalışıyorum.
    İki firma farklı sektörlerde fakat yaptığım iş Aynı (İthalat uzmanlığı)
    Aşağıdaki soruya nasıl bir cevap vermem gerekiyor;

Does this job require at least 2 years of training or experience?

NO mu demeliyim? yoksa YES deyip çıkan, sırasıyla; JOB TITTLE / DUTIES / EMPLOYMENT DATE FROM bölümlerini doldurmalı mıyım?

YES deyip geçebilirsiniz. Çok önemli bir soru değil bu.

• @goblis merhaba benimde bu şekilde bir durumum söz konusu forumda değerli arkadaşım crazycells yanıt verdi sizinde fikrinizi merak ediyorum sizede danışmak istiyorum 1 yıldan fazla kalma durumu benim için şu şekilde 6 ayda veya 8 ayda türkiyeye giriş çıkış yapıyorum. bunun içinde almazsak sorun teşkil eder mi sizce ?

Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |