Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, eğer mülakatımız olumlu sonuçlanırsa "permanent resident" statusunu ne zaman kazanmış oluyoruz? Mulakatta vize onaylanir onaylanmaz mi, Amerika'ya ilk girisi yaptiktan sonra mi? Bir de sanirim Greencard ile birlikte bir USCIS Numberimiz oluyor, bu pasaporta basilan immigrant vizede de olacak mi?

Okul başvurularında permanent resident olarak başvurmak büyük kolaylık sağlıyor, ondan dolayi her sey yolunda giderse ben de faydalanabilir miyim merak ettim.(Başvurular Aralık basi civarında genellikle)

Merhaba, tekrardan. Soyle bir soru sormustum birkac gun once ve aldigim cevap ABD'ye girene kadar "permanent resident" olmayacagim yonundeydi. Az once bunu ABD'li bir avukata sordum, verilen vizenin "temporary proof of permanent residency" olacagini ve mulakatta onaylandiktan sonra kendime "permanent resident" diyebilecegimi soyledi.

Aldigim iki cevap celisince acaba benim fark etmedigim bir nuans mi var ya da iki yerden birine sorumu tam anlatamadim mi diye merak edip tekrar sormak istedim burada. Sordugum avukat genel gocmenlik konusunda tecrubeli ama DV konusunda hic tecrubesi olmayan birisi, belki ondan dolayi da yanilmis olabilir diye dusunuyorum.

ABD'ye girene kadar "permanent resident" olmuyorsunuz, fakat okullar bu tur gocmenlik sureclerine cok asina olmadigi icin "permanent resident" diyebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Ama Green Card'iniz ABD'ye girdiginiz ilk gunden itibaren basliyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pangea tebrikler, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurbenli tebrikler, hayirli olsun, sonraki sureclerde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nilena, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz ve iyi dilekleriniz için.

Bu arada mülakata giderken yanımızda mülakata dahil olmayan küçük çocuğumuzu gelebiliyor mu ?

küçük kızım ABD vatandaşlığı var o nedenle sürece dahil değil ancak küçük olduğu için kimseye de bırakamıyorum. Bilgisi olan benzer durum yaşayan var mı acaba?

Ne kadar kucuk acaba, bebek mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@It-s-thilda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba,
    Okulum erasmus staj programı dahilinde romanyaya gitmem gerekecekti ve 5 temmuzda romanya konsolosluğuna başvuruda bulunup pasaportumu teslim ettim. Bu arada 27 ağustosta amerikan konsolosluğunda dv görüşmem var. 1 ay geçmesine rağmen halen pasaportum gelmedi. Ben de konsolosluğu arayıp durumu öğrenmeye çalıştığımda pasaportumun şu an romanya emniyette (uzun dönem vizelerde romanyaya gidermiş pasaport bilmiyordum) olduğunu öğrendim. Bugün 6 ağustos, 24 ağustosta ise unganlarda randevum var. Benim pasaportum 23 ağustosa kadar gelmezse ne yapabilirim?

Eski pasaportumun ilk sayfasını ve eski abd vize sayfasının çıktısını almıştım. Konsolosluğa yeni pasaportum ve eski pasaportun fotokopi sayfalarıyla gitsem bir şey olur mu?

Yeni pasaport çıkartmam için eskisini götüremiyorum, kayboldu desem ve yeni pasaport istesem, bunun için de 2 haftam kaldı. Ya pasaportum bu hafta gelirse ondan da tedirginim ve kayboldu dediğim için eskiyi de iptal edecekler.

Kafam çok karışık lütfen önerilerinizi bekliyorum.

Ne zaman geri gelecegini ongoruyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@28Bjk1903 tebrikler, hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GİZEM-ÖZEKŞİ tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono Anladim, tesekkur ederim. O halde international student olarak basvuracak sekilde hazirlanayim.

Bu arada sorulari DV2021 Greencard Cekilis Asamalari konusunda sorup burayi yalnizca deneyimleri yazmak icin mi kullanmamiz gerekiyor? Onumuzdeki 1 2 haftada birkac sorum daha olabilir, eger oyleyse yanlis yerde sormaya devam etmeyeyim.

Su basligi okudugunuza emin olun:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/449/in-state-out-of-state-kavramlari

Eger GC ile 1 eyalette 1 yil yasarsaniz, "in state" olarak cok daha uygun fiyata okuyabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dolcepts, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Selamlar, süreçle alakalı bir fikir almak amaçlı siz değerli grup üyelerine birkaç sorum olacak. Ben DVProgramına kayıt olurken ve Ds260'forumunu doldurup onay aldığımda bekar statüsündeydim ancak sonrasında bir evlilik yaşadım, fakat bu evlilik olumsuz ilerlediği için saygıyla ayrılma kararı aldık ancak 1 sene olmadığı için resmi boşanma olmadı, hala evli gözüküyorum ancak boşanma davamız açıldı, DS260 formunu güncelleyemedim çünkü iletişimimiz koptu bu süreçte konsolosluğa evlilik cüzdanı ile gideceğim ancak gitmeden önce formumu açtırıp güncelemem mi gerekir yoksa konsoloslukta bu durumu düzelttirsem sorun olur mu ? Bu bir sorun teşkil eder mi ? Eski eş kesinlikle vize talep etmiyor ve mülakata gelmeyecek. (Asıl Talihli Benim.)
    Birde iş teklifi olarak 2-3 adet işe alım görevlisi Linkedin üzerinden gideceğim bölgede iş görüşmesi teklifinde bulundu , bunu konsolosluğa götürmem artı bir izlenim sağlar mı ?
    Teşekkürler.

Formu doldururkenki bilgilere gore cevaplar dogru oldugu icin ve esiniz vize talep etmeyecegi icin bence de bu sekilde kalabilir. Bol sanslar.

Genelde is gorusmesi kaniti yerine is teklifini degerlendiriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@covacik tebrikler, hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera mulakatta bol sanslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@local1907 tebrikler, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• @Sono Tebrik ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙂

• @crazycells Tebrik ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam 🙂

• @crazycells 3 yaşında ve İstanbul dan gidip 1 gece de Ankara da kalacagimiz için başka birinin yanında bırakamam. en kötü senaryo da Ankara da bir arkadaşım mülakat saati gelip kızım ile dışarıda bekleyecek

• @crazycells herhangi bir öngörü yok normalde herkes 2-3 haftada alırken benimki uzadı nedeni bilemiyorum. Ama yasal süreç 60 günmüş.

Pasaportumun zamanında gelmeme ihtimalina karşın yeni pasaport çıkartsam mülakatta eskiyi gösteremeyecegim yine. 😞 napmaliyim? Elimde o pasaportun sayfa cıktıları var sadece

• ⭐⭐⭐

@It-s-thilda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells herhangi bir öngörü yok normalde herkes 2-3 haftada alırken benimki uzadı nedeni bilemiyorum. Ama yasal süreç 60 günmüş.

Pasaportumun zamanında gelmeme ihtimalina karşın yeni pasaport çıkartsam mülakatta eskiyi gösteremeyecegim yine. 😞 napmaliyim? Elimde o pasaportun sayfa cıktıları var sadece

Sayın @covacik deneyiminde şöyle bir şey yazmış:

"-DV çekilişine katılırken kullandığım, kcc evrak istediği zaman gönderdiğim ve evrak onayı aldığım pasaportumu süresi az kaldı diye yeniledim. Yeni aldığım pasaportum için ds260 açtırmadım, kcc ye haber vermedim. Mülakata iptal edilen eski pasaport + yeni pasaport ile gittim, konu ile alakalı hiç soru sormadılar. Unganlara ve aıs kaydını yaparken yeni pasaportumun numarasını kullandım."

Sanırım eski pasaport hiç gündem olmamış. Eğer öyleyse siz de yeni pasaportunuzla sorunsuzca vizenizi alabilirsiniz. Ayrıca zaten durumunuzu açıklayabilirsiniz, sizin elinizde olan bir durum olmadığı için konsolosun anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.

• @Sono ais kaydını ve unganları da eski pasaportumla yapmistim umarim sorun cıkmaz. Çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 247
  • 995
  • 3
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |