Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan cevabiniz icin tesekkur ederim. Hakkiniz odenmez.

• Yasaklı

@Pangea Tebrik ederim.

• @gucarslan sabika varsa degil mi? Sabika olmayip, dava devam ediyorsa bir problem yoktur herhalde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pangea tebrik ederim.
    yeni hayatınızda başarılarla dolu bir yaşam dilerim. cok hakettiniz, çok sabrettiniz. sonunun böyle bitmesi en güzel hediye sizler ve bizler icin.

deneyiminizi aktardığınız için de ayrıca teşekkür.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BEYKOZLU28 evet, sicil kaydına işlenmiş / görünen suçlar icin bu durum.

• ⭐⭐

@Pangea Tebrik ediyor, size ve özellikle 3 yaşındaki oğlunuza sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum 🙂

• Bugün saat 08.15 te mulakatimiz vardi. 3 kişilik bir aile olarak girdik mulakata. Saat 8.00 gibi siraya gectik ve 10 dakika sonra iceriye almaya başladılar. Oncelikle mulakattan once gelen covid ile ilgili evet hayir seklinde ve hepsine hayir yaniti vermemiz gereken sorularin olduğu kağıdı doldurdum hem esim hemde kendim için. Daha sonra içeri girdik ve sira numarasi verildi ve beklememiz soylendi. Oncelikle ilk sira numarasi yandığında yan tarafta evrak teslim bölümüne gectik burada sağlık raporlari eşimin (asıl talihli) üniversite diploması ve fotokopisi nufus kayıt örnekleri evlilik cuzdani asli ve fotokopisi(2 adet) adli sicil belgeleri mahkeme evraklari 2 şer adet fotoğraf banka ve maddi yeterlilik dokumanlarini verdik(bankada 276bin tl ev tapusu evi alirkenki 3 yil onceki ekspertiz raporu arac ruhsati ev ve arac icin sahibinden com çıktıları) ve Türkçemi ingilizcemi gorusme yapmak istedigimizi sordular turkce dedik ve onundeki evraklara bunu not aldi. Daha sonra tekrar beklemeye geçtik yine yandi numaramiz ve bu sefer 3 kişi icin 990 dolar odedik ve direk beklemeden 3 numaralı bankoya gecebilirsiniz dendi ve gectik oraya sempatik hafif çekik gözlü kumral bir bayan vardı oda sordu ingilizce biliiyormusunuz diye esim biliyorum ama Türkçe yapmak istiyoruz dedi. Ozaman sizi bir sure bekleticem dedi tekrar bekledik ve numaramiz yaninca tekrar ayni bankoya geçtik bu sefer yaninda tercumanda vardi. Oncelikle sağ elimizi kaldirtip yemin ettirdi ardindan parmak izlerini aldi esimin ve benim, o sirada sorulara basladi ama ben araya girip oğlum icinde eşimden parmak izi alinmayacakmi diye sordum ve hatirlattigim icin teşekkür ederek esimin sol elinden tekrar parmak izi aldı. Daha sonra sorulara basladi ne is yapiyorsunuz: ing. Ogretmeni ve mak. Mühendisi. Nereye gideceksiniz ve neden: houston yasam maliyetlerinin düşük olmasınin başlangıç icin uygun olacağını düşünüyoruz. Ne is yapacaksiniz: oncelikle ne bulursak daha sonra kendi mesleklerimizi. Daha sonra eşime siz çocukla beraber geçip oturabilirsiniz biz eşinize birkaç soru soracağız dediler esas olay şimdi (sabika kaydim var). Daha önce Çin'e gitmiştim neden gittigimi sordu bende malzeme almıştım ve onun fabrika testlerine katıldım dedim. Ardindan sabika kaydina sira geldi mahkeme evraklarini incelediler bir süre ve olayi anlatin dedi basladik anlatmaya tercuman arada burayi cevireyim diyerek durdurdu beni ve anlattim. Mahkemeye ciktinmi hapis yattinmi vs. sordu 1 kez mahkemeye ciktim ama hapis tutuklanma vs Olmadi dedim. Ardindan neyle suclandin ilgili ceza maddesi nedir gibi bir soru sordu bende taksirle ölüme sebebiyet vermek dedim ( iş kazasi sonucu bana bağlı bir işçi arkadaş benim işte olmadığım geceyarisi yuksekten duserek vefat etti). En sonunda ilgili kanun maddesini Türkçe ve tercumeli olarak gondermem gerektiğini soyleyerek eksik evrak kağıdını elime tutuşturdu tabi pasaportla birlikte ve bu evraklari gonderin inceleyelim tekrar dendi. Ardından eşim ve oglumuda çağırdı. Isterseniz onlarin vizesini simdi verebilirim yada hepsi birlikte olsun istiyorsaniz siz evraklari gönderince vereyim dedi bende onlarinki basilsin ben en kısa sürede gonderirim dedim ve vedalaşarak ayrıldık.
    Not: Sicil kaydi olanlar muhakkak mahkeme dokumanlarini ve ceza aldiklari ilgili kanun maddesini turkce ve yeminli tercumanli olarak yanlarında gotursunler. (Ben yandım eller yanmasın).
    Not 2: Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
    Not 3: Aynı gün içerisinde ilgili kanun maddesini ve erteleme maddesini turkce ve yeminli tercumanli olarak yeni ais kaydi evraklari ve pasaportla birlikte pttden yolladim.
    Bitti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn ilk olarak tebrikler, büyük bir yük kalktı üzerinizden.
    eşiniz ve çocuğunuzun vizeleri hayırlı olsun, sizinki de en kısa sürede basılıp size ulaştırılacaktır, merak etmeyin 🙂

yeni hayatınızda mutluluk ve başarı diliyorum.
    her şey gönlünüzce olsun.

• Salı günü sağlık muayenem var ama tabi ki benim şansıma elimde sakatlık oldu. Ulnar sinir (son 1,5 parmak) muhtemelen enflamasyon ile sıkıştı (daha tanı koymadı doktor, bu en olasısıymış). Şu an o iki parmağı kullanamıyorum. Zamanla düzelebilecek bir şey ama ne kadar sürer bilmiyorum. Sağlık muayenesini ertelemem doğru olur mu? (Yazmasın diye)

• ⭐⭐

@isik Vizenizi etkileyecek bir durum değil. Bunun için ertelemeyin.

• Bu ileti silindi!

• @goblis Eğer iki parmağımı kullanamıyorsam (kalıcı olarak) sağlık sistemine yük olurum diye public charge olma ihtimalim daha fazla değil mi ama?

• ⭐⭐

@isik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@goblis Eğer iki parmağımı kullanamıyorsam (kalıcı olarak) sağlık sistemine yük olurum diye public charge olma ihtimalim daha fazla değil mi ama?

Hayır olmaz. Kaldı ki public charge kararını doktor değil konsolos veriyor. Doktorun takip ettiği yönergeler belli. Endişelenmeyin, konusu bile geçmez muayenede.

• @goblis Raporda belirtilirse konsolos öyle karar verir diye düşünmüştüm. Heralde fazla büyütüyorum kafamda 🙂 Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@srhnkskn tebrik ederim. Yeni hayatınızda ailenizle birlikte mutluluklar dilerim
    Yolunuz açık olsun

• ⭐⭐⭐

Vizesini alan tüm arkadaşlarımıza yeni hayatında başarılar dilerim

• @srhnkskn Eşinize ve çocuğunuza hayırlı olsun, siz de en kısa sürede alırsınız umarım vizenizi. Gelişmeler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Benim de Arşivli de görünen, 2014 yılında kalan Tehdit suçundan (5 ay ceza, sonrasında 3000 TL ye çevrildi) kaydım var, sizi takipte kalacağım.

• Merhaba günaydın arkadaşlar, size mülakatımın detaylarını aktarmak istiyorum.

Öncelikle gerek forum'da gerekse Telegram grubundan, süreci sağlam ve düzenli yönetmemizde bize destek olan ve olmaya devam eden tüm arkadaşlarımıza, yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum.

Gösterilen para : 21.000$ (1 Kişi)
    Meslek : Yazılım Geliştirici (Software Developer)
    Gidilecek yer : Houston/Texas

Dün (05.08.2021) 10:15'de mülakat randevum vardı. Saat 09:35'de oradaydım. Biraz oyalandıktan sonra 10 gibi güvenlik arkadaş ismimi okudu. Pasaportumu kontrol ettikten sonra ilk olarak kapıda covid formunu doldurdum ve içeriye girdim. İçeri girince yine pasaportu bankodaki hanımefendiye verdim ve bana sıra numaramı verdi. İçeride saat olmadığından bilemiyorum ama ortalama 30-40 dk numara yanmasını bekledim. Sonunda yandı 10 numaralı vezneye gidip şu belgeleri görevliye teslim ettim;

• Sıra numaram
    • Eski(Tarihi geçmiş ama Greencard kazandığım) ve güncel pasaportum
    • 2 fotoğraf
    • KCC'ye yolladığım ve güncel Nüfus kayıt örneği
    • Güncel adli sicil kaydı (KCC olanı almadı)
    • Sağlık raporum
    • Maddi dökümler
    • Üniversite diplomam, fotokopisi ve e devletten çıkartılan kontrol belgesi (Lise ve Ön Lisans için de aynı belgeler vardı ama almadı)

Sonrasında yeniden bekleme salonuna geçtim ve beklerken DS-1810 belgesini vermediğimi onun da istemediğini fark ettim. Tekrardan gidip sordum ve biraz baktı sonrasında gerek yok dedi. Ardından numaram tekrar yandı 7 numaralı ödeme veznesinde 330$ (1 kişi) ödememi yaptım ve ortalama 20 dk kadar daha bekledim. Ardından 3 numaralı veznede numaram yandı ve hemen mülakata geçtim. Mülakat yaptığım hanımefendi yabancıydı ve İngilizce bilip bilmediğimi sordu ben de hata yapmamak adına hayır dedim. Sonrasında arkasından bir beyi çağırdı ve yemin edip, parmak izi verdikten sonra mülakata başladık. Sorduğu sorular şöyleydi;

• Şu an nerede yaşıyorsunuz?
    • Ne iş yapıyorsunuz? Hangi firmada ve ne zamandır? (Kurumsal bir firmada dedim ismini de sordular.)
    • Orada kendi işinizi mi yapacaksınız? İş baktınız mı?
    • Orada kalacak apart ayarladınız mı?
    • Hangi üniversiteden mezunsunuz? Hangi bölümden mezunsunuz? İki yıllık mı? (Bu soruları art arda seri bir şekilde sordu ben cevapladıkça. Şaşırtmaca yapmak mı istedi hakimiyetimi mi ölçtü bilemedim 🙂 )
    • Nereye gitmeyi düşünüyorsunuz?
    • Amerika'da tanıdığınız, akrabanız var mı?
    • Amerika'ya daha önce gittiniz mi?

Ardından diplomamın aslını iade ettiler. Hanımefendi eski pasaporta ve yenisine bakarak yan bankodaki başka bir beyefendiyle bir şeyler konuştular sanırım anlayamadı neden bu pasaportun öyle olduğunu (eskisi delikli durumda). Daha sonra durum çözüldü ve bana eski pasaportumu da iade ettiler. Ardından yardımcı olan beyefendi 'Hayırlı olsun. Vizeniz onaylandı. Pasaportunuz 4-5 gün içerisinde size iletilecek vize basılmış şekilde' dedi. Teşekkür ederek, iyi günler diledim ve içimden derin bir oh çekerek dışarıya çıktım saat 11.30'du. mülakat da ortalama 10 dk sürdü. Faydalı olması dileğiyle 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurbenli vizeniz ve yeni hayatınız hayırlı olsun 🙂
    uzun ve sancılı bir sürecin sonunda vizenize kavuşmanız en büyük ödül, inşallah devamı da bu şekilde güzel geçer..

deneyiminizi de aktardığınız için minnettarız.
    sağlıklı, mutlu ve sorunsuz bir amerika macerası diliyorum size.

her şey gönlünüzce olsun..

• Merhabalar,

Bizim de geçen Hafta (31.07.2021)sağlık muayenemiz vardı. Randevuyu çok önceden c tesi gününe almıştım ancak randevuya 3-4 gün kala dr dan eşimi arayıp, o gün çok yoğun olacak saat 1 e kadar çalıştığımız için yetişmez sizin randevunuzu Cuma ya alalım demişler(Sanırım 3 kişi olduğumuz için öyle yaptılar), eşim de tamam Cuma'ya alalım ama eşimle görüşüp ben sizi tekrar arıyım demiş. Ancak bizi arayan numarayı tekrar aradığımızda ilgili kişiye ulaşamadık en son çağrı merkezinden bir kişiye ulaşıp, bizim randevunun Cuma ya alındığını teyit ettik ve öyle gittik. Dedikleri gibi cuma günü gittik ve gerçekten çok kalabalık olmasına rağmen öğlen 1 de tüm işimiz bitmişti. Herkese standart olarak aynı cümleyi söylüyorlar, eğer testlerde bir sıkıntı var ise yarın saat 12 ye kadar sizi arayacağız , aramazsak herşey yolundadır. Biz bu cümleyi duyunca ne olur ne olmaz o gece Ankara da kalıp, ertesi gün raporumuzu aldık ve İstanbul a döndük.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |