Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO çoğu ingilizce olmayanlarIda ceviri rim sorun değil... lakin tercümanla girip girmeme kısmı canımı sıkıyor....temmuz 1 gibi DS 260 ı doldurup yollarsam mülakata çağrılma acaba ne zaman olur tahminen

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bir önceki sayfada soru sordum lütfen anlayan bırılerı yardımcı olsun.

Saatler ya da dakikalar icinde sorulariniza cevap verilmesini bekleyemezsiniz, sorunuzu sorup cevap verilmesini beklemelisiniz. Eger 2-3 gun boyunca cevap verilmezse o zaman hatirlatma amaciyla tekrar sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-VAROL, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

babamizin dogum yerinde yazani direk yaziyoruz ama koyleri mahalle yaptilar acaba dogum yeri mahalle oldu acaba ilce mi yazmak lazim

Guncel kayitlari e-devletten alip oradaki sekilde yazabilirsiniz...

• Merhaba , öncelikle bütün 2021 talihlilerini tebrik ederim . Benim sorum ise şu; ABD’ye J1 vizesi ile geldim ve vizem sona ermeden turist vizesine başvurdum uzun bekleyişten sonra turist vizemin 7 günlük onaylandığını öğrendim sonrasında covid döneminde olduğumuz için maddi ve zaman yetersizliği sebepleriyle vizemi uzatamadım veya F1 vizesine çeviremedim . Bu şekilde uçuşların açılmasını beklerken 2021 talihlisi olduğumu öğrendim ancak AOS yapamacağım burda herhangi bir statüye başvursam da onay alamama şansı olduğu için Türkiye’ye gitmem önerildi . Ancak Türkiye’den buradaki yasal süremi ihlal ettiğim için kartı vermeme ihtimalini merak ediyorum ve yaklaşık 2 aydır statümü koruyamıyorum. Bu arada case number #610# . Son bir sorum ise belki yanlış başlığa bırakıyor olabilirim lütfen affola; erkek arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz Amerika’daki evliliğim kartı alması için yeterli mi yoksa Amerika’da evlensem dahi Türk konsolosluğuna bildirmek zorunda mıyım? Herkese süreçte başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Ben Türkiye de yaşayan azerbaycan vatandasıyım. Mulakata ankara da gireceğim, bana türkiye de yaşama sebebimi ve nasıl oturmam oldugunu soracaklar mı ? Çalışma iznimi isteyecekler mi? İş yerimiz Türkiye de bu yüzden benden çalışma belgemi isterler mi arkadaşlar? Azerbaycan da hiç çalışmadım.

Genelde Turkiye'de yasayip calisiyorsaniz konsoloslukta basvurunuzu kabul ediyorlar, o nedenle bu sekilde sorular gelebilir. Sizin sorulan sorulara cevap vermeniz yeterli.

Lise mezunu oldugunuzu soylemistiniz sanirim, o durumda calisma gecmisini cok incelemiyorlar, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@actuntas, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadas mulakata Fransa'da girmek istiyor ancak Fransizcasi yok anladigim kadariyla. Yaninda tercumanla gitmek istiyor.

ABD konsoloslugundaki standart dil Ingilizce'dir. Belgelerin de ingilizceye cevrilmesi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzaşener, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhaba
    Öncelikle bu forumu kurup insanları GC sürecinde bilgilendirdiğiniz ve sabırla cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

2021 talihlisiyim. Eşim bir süredir Amerikada. Statü değişikliğine başvurup dil okuluna kayıt olmak üzereydi ki pandemi durumundan herşey askıya alındı. Başvuru askıda olduğu için F1 vizesi de onaylanmadı. Bu süreçte Türkiye ye dönemedi. Öğrenci vizesi onaylanır diye beklemeyi tercih etti. Derken greencard bana çıkınca nasıl bir yol izleyeceğimizi şaşırdık. Ünlü bir göçmenlik avukatına danıştığımızda eşimin Amerikada kalmasını F1 vizesi onaylanınca beni ve 2 kızımızı da bu statüyle Amerika ya aldırması gerektiğini söyledi. Bu statü değişikliklerinden sonra da Ds-260 formunu doldurmamız gerektiğini ve Greencard başvurumuzu bu şekilde yapmamızı önerdi. Mülakat sürecini de Amerikada geçirebilirmişiz ve Türkiyeye dönmeden greencardımızı alabilirmişiz. 4 kişilik aileyiz ve hepimizin turist vizesi var. Bu statü değişikliğiyle uğraşmak mantıklı mı? Bütün süreci Amerikada yapan başından buna benzer bir süreç geçiren var mı acaba?

Zaten dosya numaraniz oldukca dusuk, surece Turkiye'de devam etmeniz daha mantikli. Esiniz ne zaman, nasil basvuru yapti, su anki statusu nedir vs. bunlari bilmedigimden su konuya yonlendireyim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/247/change-of-status-i-539-gocmen-olmayan-vizeyi-uzatma-ya-da-degistirme

Esinizin statu disi suresi 180 gunu gecmedigi surece, Turkiye'ye donup gocmen vize islemlerini halletmesi cok daha mantikli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ,
    ABD yasalarına göre aşılandığınızı gösteren belgeleriniz var mı?
    13 yaşındaki bir çocuk için soruyorlar.
    normal aşı kartlarını mı kast ediyorlar?
    yada aşı olsa bile bu soruya nasıl cevap vermemiz gerekmektedir?.
    teşekkur ederım

DS-260 formundaki aciklamalar icin imzamdaki paketi indirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba ,
    ABD yasalarına göre aşılandığınızı gösteren belgeleriniz var mı?
    13 yaşındaki bir çocuk için soruyorlar.
    normal aşı kartlarını mı kast ediyorlar?
    yada aşı olsa bile bu soruya nasıl cevap vermemiz gerekmektedir?.
    teşekkur ederım

bu soruya NO cevabını verırsen açıklama kutucu gu çıkıyor.
    ne yazmamız gerekıyor buraya.
    teşekkurler

normal asilari degil, gocmenlik icin gereken asilari kastediyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DS 260 formları bu saat itibariyle gönderildi.
    Yalnız bir hata yaptım galiba; kızımın formunu gönderdiğim esnada onaydan önce bu formu sizmi doldurdunuz yardım aldınız mı sorusunu cevaplayıp cevaplamadığımı hatırlamıyorum, sorun olurmu acaba?

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sonay-Doğan-Şimşek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DS260 DOLDURURKEN CHROME İLE AÇMIYOR EXPLORER İLE AÇIYORUM ONDADA ATIYOR BENİ ,KAÇ DEFA ADRES GİRDİĞİMİ HATIRLAMIYORUM ARTIK :/SAYFAYI BİTİRİP GÖNDERMEDİM SIK SIK GİRİP ÇIKMAM PRB OLURMU ACABA? BU GİDİŞLE 30 40 DEFA GİRİP ÇIKICAZ HERALDE FORMU BİTİRENE KADAR..

kucuk harf kullanmalisiniz forumda yazarken.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pelin-Yeloğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Kanadada siginmaciyim, yesilkart kazandim. Siginmaci basvurumu geri cekip turkiyeye donup gorusmeye orada girme niyetindeyim fakat burda basvurumu geri cekersem sinir disi olmamama ragmen bana deportation paper verecekler ve greenkart basvuru formunda boyle bir soru var, ben doldururken sinir disi edildiniz mi sorusuna hayir demistim ama bu sekilde nasil bir yol izleyecegimi bilmiyorum. Sizce hic turkiyeye donmeden eger olabiliyorsa basvuru yerimi kanada olarak degistirmeli miyim? Yoksa turkiyeye donup mulakata girmem ve deportation paper gibi etkiler yesil kart almami etkilemez mi?

Hangi sorudan bahsediyorsunuz? ekran fotosu gonderebilirsiniz... O soruda Kanada'yla ilgili bir bilgi soruldugunu dusunmuyorum.

Iki turlu de ilerleyebilirsiniz, Turkiye'ye donmeniz Green Card sureci icin bir sorun yaratmaz. Net ve dogru cevap almak icin bilgilerinizi imzaniza yazmalisiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba , öncelikle bütün 2021 talihlilerini tebrik ederim . Benim sorum ise şu; ABD’ye J1 vizesi ile geldim ve vizem sona ermeden turist vizesine başvurdum uzun bekleyişten sonra turist vizemin 7 günlük onaylandığını öğrendim sonrasında covid döneminde olduğumuz için maddi ve zaman yetersizliği sebepleriyle vizemi uzatamadım veya F1 vizesine çeviremedim . Bu şekilde uçuşların açılmasını beklerken 2021 talihlisi olduğumu öğrendim ancak AOS yapamacağım burda herhangi bir statüye başvursam da onay alamama şansı olduğu için Türkiye’ye gitmem önerildi . Ancak Türkiye’den buradaki yasal süremi ihlal ettiğim için kartı vermeme ihtimalini merak ediyorum ve yaklaşık 2 aydır statümü koruyamıyorum. Bu arada case number #610# . Son bir sorum ise belki yanlış başlığa bırakıyor olabilirim lütfen affola; erkek arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz Amerika’daki evliliğim kartı alması için yeterli mi yoksa Amerika’da evlensem dahi Türk konsolosluğuna bildirmek zorunda mıyım? Herkese süreçte başarılar dilerim.

Dosya numaranizi anlayamadim, imzaniza suradaki bilgilerle girebilirsiniz:

Tek bir evlilik yapmaniz yeterli, resmi bir evlilik oldugu surece esinizi dosyaniza ekleyebilirsiniz.

Eger kacak kalma suresi 180 gunu gecmediyse sorun yasamazsiniz.

• Arkadaslar merhaba, ben de sizin gibi 2021 talihlisiyim, ben Türkiye’de yaşayan bir yabancı uyrukluyum sizden benim icin çok onemli konuda yardim almak istiyorum yani sorum şöyle ben Turkiye’de 2 seneden beri kacak durumda yaşıyorum yani oturma iznim yok fakat green card vize mülakatına Ankara’da girmeyi planlıyorum yani bana vize verirler mi ya da Turkiye’de oturma iznim yok diye red ederler mi? Belki neden kendi ulkende girmiyorsun gibi sorular gelebilir aklınıza, eger kendi ulkeme donersem birçok saçma sapan hükümet politikası yüzünden bana %99 yurt disi yasağı koyacaklar birde yanlış anlasilmasin ben Türkiye’ye kacak yolla gelmedim bildigimiz uçak yolculuguyla geldim. Eger aranızda benim sorum ile alakalı tecrübe gecmisi olan ya da bilgi sahibi birisi varsa cevaplar misiniz.

• Dosya Numarasi: 2021EU34XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/06/2020
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: -
    @dogodogo merhaba exCelli bulamadim bilgilerimi eklemek istiyorum

• Merhaba Herkese
    Ds260 formumu doldurdum fakat aklıma bir konu takıldı göndermeden sormak istedim.
    2006 yılından beri Demirören Tv Holding te çalışıyorum fakat yıllar içinde bu holdingin alt şirketleri olan Teve2 Kanal D Dsmart gibi şirketlerde calıstım işten cıkısım yapılmadan Tv holding çatısı altında geçişler yaptım ve bu geçişler sgk kayıtlarımdada görünüyor. Sormak istediğim formdaki iş kısmında Bu iş yerinde 2006 dan beri çalışıyor gibi mi doldurmam gerekir yoksa her geçiş yaptığım şirketi ayrı ayrı yazmam mı gerekir.. Teşekkürler Herkese sürecinde bol şans .

• @AHMET90 merhaba tüm bilgiler ilk iletide mevcut

bu yilin tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ

• Yasaklı

@crazycells Hocam teşekkür ederim var olun.

• Formda 16 yaşından sonra yaşanan yerlerin adresini istiyor. Ben 5 yıl okul dolayısıyla Isparta'da yaşadım Normalde ikamet ettiğim yer Ankara. İkametimi hiç Isparta'ya aldırmadım. Orada çok fazla ev değiştirdim ve hiçbirinin adresini hatırlamıyorum bu durumda ne yapmalıyım?

• @stardium chromede sayfaya bile giremiyorum.Firefox dan deneyeyim .Adres kısmını doldururken kayıt edemeden direk sayfadan atıyor tekrar girmek zorunda kalıyorum.adres bölümüde uzun olduğu için kayıt edip geçmeme sıra gelmiyor. küçük harfle deneyeyim umarım olur. danışman firmamı ayarlasam acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |