Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur şuan kimin neyi devam ediyor inanın ben de bilmiyorum 🙂

• @gucarslan Hayırlı olsun. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şimdi baktım da, sanırım 9 aydır süren bir davanın son gününe gelmek biraz garip hissettirdi.
    çarşamba günü (15.09) yapılan status konferansta mehta'nın, class talebinin komplike olmasını garip karşılamasından sonra sunduğu; "class talebinden vazgeçilmesine istinaden çıkacak kararların sadece davacıları kapsaması durumu" entresan bir şekilde hem hükümet hem de J mehta tarafından kabul edildi.

önce morrison, class talebinden vazgeçtiklerini mahkemeye aşağıdaki dilekçe ile bildirdi.

bir kaç saat sonra mehta, ilgili talebi kabul ettiğini duyuran kararını açıkladı.

buna istinaden, DV2021 için artık toplu bir dava talebi kalmamış oldu.
    kısaca çıkacak kararlar sadece davacılara fayda sağlayacak.

Mr. Morrison'un sözleriyle son verelim iletiye;
    Goodluck now are: Djuraev, Filazapovich, Jacob (Rosales), Kamoona, and Kassaian.

davalara katılmış, emek ve zaman vermiş herkes için hayırlı olması dileğiyle.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan abi hayırlı olsun. Ocakta başladığımız, kısa süre içerisinde netleşmesini beklediğimiz - çünkü yargıç Chen benzer davada 1-2 ay içerisinde karar vermişti - davanın bu kadar uzun sürmesi, Rosales davacıları için çok yorucu ve yıpratıcı oldu ama zaten az sayıda olan davacının haklarının korunacak olması çok sevindirici.

Uzun lafın kısası tünelde yolculuk biraz uzun sürdü ama çok şükür aydınlığa kavuştuk. Sırada tüm Rosales davacıların deneyim yazılarını okumak var 🙂

• @gucarslan selam bir süre uzak kaldım konulardan ve yazılanları anlamamaya başladım sanırım 🙂 öncelikle "class talebi" tam olarak nedir ? ve bu goodluck davacıları içinde iyi bir şey oluyor mu davanın sonucunun bizi iyi etkileyip etkilemediği konusunda artık fikir elde edemez oldum o kadar ümidi kesmiş durumdayım da 🙂 kusura bakmayın çok saçma sorular sorduysam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyinbarni ilgili konu için aşağıdaki iletiyi incelemenizi rica ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/post/230618

• Hayırlı olsun.

• @gucarslan sayende durumu takip edebilir durumdayım. olurda vizeleri alırsak Amerikada, alamazsak ta artık Türkiyede bi Kahve bira bişiler ısmarlayalım sana emeğin büyük 🙂 teşekkür ederim iyi günleriniz olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyinbarni siz ve kalan herkes vizesini alsın da kahveyi illa ki içeriz 🙂
    bol şans diliyorum hepimiz için.

• Arkadâşlar Anladıģım kadarı ile Sayın Mehta hesaplamayı şu şekilde yapmış.

18 yıllik istatistiklere baktığımızda yıllık ortalama:51,917 vize basılıyor.

Pandemi etkisini hesaplamak için şu yöntemi
    Kullanmış:
    Aile vizesi ile dv vizesi aynı oranda verilmeli hesabı ile ----

2019 mali yılında pandemi öncesi State Department 186,584 (immediate relative visas)aile vizesi işlemiş.

2021 mali yılında bu sayı Temmuz ayında
    118,538 imiş bu da aylık(118,538/10) 11,854
    Vize demek toplam mali yıl ise (118,538+11,854+11,854) 142,246 .
    2019 toplamı ve 2021 toplamına bakınca State Department  aile vizeleri için                     (142,246/186,584) %76 verimle çalışmış olduğunu bulmuş.
    Dıger bir değiş ile pandemi State Department' i %76 kapasiteye düşürmüş.

Dv için de  yıllık ortlama 51,917 normal şartlar altında vize verileceģi ićin bu sayının %76 sı
    39,457 vize Pandemi koşullarında bile basılmalıydı demiş.

Bu rakamdan verilmiş Dv vizlerini çıkarmış.
    39,457-15,001 = 24,456 daha verilmesi gereken vize.

Şimdi de Dv2021 de kaç seçilen ve kaç aile üyesi dahil seçilen var hesabına geliyoruz:

50,756 case başvuru(submitted applications) yapmış, aile üyesi dahil değil.

76,817 case seçilmiş ,aile üyleri dahil değil

137,969 kişi seçilmiş, aile üyeleri dahil.

137,969 - 76,817 =66,152 aile üyeleri

Bu da ortalama herbir case için yaklaşık 0,92 aile üyesi demektir.

50,757 case sürece devam ettiği için 0.92 oranına göre aile üyesi sayısı 46,696 olmalı demiş. Yanı toplam sürece devam eden aile üyleri dahil rakam 50,757+46,696= 97,452

Sonra hesaba şöyle devam etmiş
    97,452 - 15,001(verilen vize) = 82,452
    82,452 - 3,307(red alan vize) = 79,081

Kalan rakam ile verilmesi gereken rakamdan bir oran çıkramış bu da %31
    79,081/24,456 (daha verilmesi gereken vize)
    = %31
    Ve bu rakamı iki davaya da uygulamış
    Goodluck 22,303 'ün %31 i = 6,914 rezerv sayısı

Goh 1,550'nin %31 i = 481 rezerv sayısı.

Hesap bu şekilde. Adil mi? Bana göre hepimizin randevu alabilmesi gerekiyordu. Ne diyelim hakim kalemi kırdı. Rezervin case numarasına göre gideceğini düşünüyorum ,kaldı ki adaletli olanıda bu olur. Bu sebeble
    Benim ve ailem için çok küçük bir umut kaldı(39k) ama umarım en azından buradan olabildiģince çok arkadaşım rezervlerden yaralranır. Grup yöneticilerine ve emeği geçen her arkadaşıma  çok teşekkürler, Bu senin artısı  da kibar, yardımsever arkadaşların hala varolduğunu görmek oldu.

Not:rakamlarda ufak yanlışlıklar olabilir kusura bakmayın.

• @huseyinbarni, içinde söyledi: DV2021 Rosales v. Biden Davası (Ocak 2021)

@gucarslan sayende durumu takip edebilir durumdayım. olurda vizeleri alırsak Amerikada, alamazsak ta artık Türkiyede bi Kahve bira bişiler ısmarlayalım sana emeğin büyük 🙂 teşekkür ederim iyi günleriniz olsun

evet ben de katılmak isterim, @gucarslan ve diğer admin arkadaşların çok emeği var hepimizde

• @akdas Hocam öncelikle ayrıntılı hesap için emeğinize sağlık, sonra da benim olmadı madem, haksızlık yapıldı, neden böyle gibi laflar yerine case numarasına göre gitmeli adil olan budur diyebildiğiniz için size saygılarımı sunuyorum. Evet sizde bahsettiğiniz insanlar gibi kibar ve yardımsever olduğunuz ve ayrıca dürüst davrandığınız için Teşekkür ederim. Her gününüzün gönlünüzce geçmesini dilerim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |