Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kazanan arkadasları tebrik ediyorum.. Hersey gönlünüzce olsun ben bile heyecanlandım ya🙏

• @Kuthun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar 260 formunu dolduracağım fakat şu an bulunduğum yerden birkaç ay sonra taşınıp Türkiye'ye döneceğim. Adresleri geçmişe doğru girerken en son şu anki adres kısmına neyi girsem doğru olur. Şu an burayı girsem ve formu göndersem. Gönderdikten sonra güncelleyebiliyor muyuz ?

DS-260 formunu, bilgilerinizi güncellemek için sonradan da açtırabilirsiniz. Fakat aceleye değil da dikkatli ve eksiksiz doldursanız tekrar açtırmanıza gerek kalmaz, istisnalar dışında.

• Merhaba, tüm kazananları tebrik ederim,biz 3 kişilik bir aile olarak kazandık, çocuğumuzun pasaportu yok, bizim pasaportlarımız ise 1,5 yıl içinde dolacak, bir kaç sorum olacak,
    DS260 formunu doldurmadan önce mi sonra mı çocuğumuza pasaport almak daha mantıklı,
    bizim pasaportları yenilemek iyi olur mu(eski pasaportumdaki visalar bir işe yarar mı) ,
    birde başvuru sırasındaki pasaport numarası ile yeni pasaport numaramız değişeceği için sorun olur mu?
    Vize için gereken harcı hangi aşmada yatırmak gerekiyor?
    Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

• @miralam, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Kuthun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar 260 formunu dolduracağım fakat şu an bulunduğum yerden birkaç ay sonra taşınıp Türkiye'ye döneceğim. Adresleri geçmişe doğru girerken en son şu anki adres kısmına neyi girsem doğru olur. Şu an burayı girsem ve formu göndersem. Gönderdikten sonra güncelleyebiliyor muyuz ?

DS-260 formunu, bilgilerinizi güncellemek için sonradan da açtırabilirsiniz. Fakat aceleye değil da dikkatli ve eksiksiz doldursanız tekrar açtırmanıza gerek kalmaz, istisnalar dışında.

Cevap için teşekkürler . Benim sorum aslında şu: ben şu anda yurtdışındayım. 15 yaşıma kadar oturduğum adresleri yazacağım. Ancak 3 ay sonra tr ye dönüş yapacağım. Evrak vs işlerini vs halletmek için. Döndüğümde adresim değişmiş olacak. Geri döndüğümde başvurudaki adresimi değiştirmem gerekir mi ? Ve bunu değiştirmek için tekrar açtırırsam bu benim mülakatımı geriye atar mı?

• Herkese iyi günler diliyorum kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Forumda yeniyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır anlayışınız içinde teşekkür ederim. Green card 2020 seçimlerinde 18xxx olarak kazandığımı gördüm. Fakat aklıma takılan bir soru oldu. Ben başvuru formunda eğitim düzeyim gibi bir yanlışlık olmuşsa etkisi ne olur? Lise mezunu olarak yazdığımı hatırlıyorum fakat ben bu sene mezun oluyorum bu durumda ne gibi etkisi olur kabul edilebilir miyim? DS 260 belgesini henüz doldurmadım liseden mezun olduktan sonra doldurmayı düşünüyorum. Bu konuda bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden..

• @ek1982 tebrik ederim, hayırlı olsun
    İmzanızdaki case numarasının son 3 hanesini xxx olarak yazın, eğer ilk binlik dilimde iseniz son 2 hanesini xx, eğer ilk 100 lik dilimde iseniz tüm case numaranızı xxx olarak girin lütfen

1. 1,5 yıllık pasaport süresi gayet iyi, şimdilik siz bu pasaport ile DS-260 formunu doldurun, bebek için ise eğer bu ayki bütçenizde sıkıntı oluşrurmayacaksa şimdiden pasaport almanızı tavsiye ederim, ilerde bu işlem için uğraşmazsınız, eğer şu an müsait değilseniz bebek pasaport bilgilerini ds260 formu doldurma pdf inde olduğu gibi other travel ducement kısmından ilerleyip geçebilirsiniz

Not :Yalnız unutmayın dv Lottery çekilişine başvurduğunuz pasaportu jiçnir zaman kaybetmeyin, bu belgeyi mülakat sırasında talep edecekler

2)Mülakat ücretini mülakat sırasında ödüyoruz

Mülakatlarla ilgili sorularınızı aşağıdaki başlıkta sormalısınız⬇

DV2021 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/139346

Daha detaylı bilgilere ulaşmak için DV2020 döneminden başlayarak Dv 2019-2018-2017 mülakat deneyimlerinde ki yazışmaları mutlaka okuyun⬇

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/58688

DV2019 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/13128

DV2018 Mülakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/78

DV2017 Mülakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/79

Sadece mülakat deneyimlerini okumak isterseniz, sayın @bolatmali beyin büyük emeklerle bir araya getirdiği, sadece mülakat günü deneyimlerinin olduğu başlığıda inceleyebilirsiniz ⬇

Çeşitlilik Vizesi Mülakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/94493

süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi işlemeyebilirseniz çok iyi olur

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz

• banada çıktı.Case number yuksek biraz sıra gelir mi bilmem.

• ⭐⭐⭐

@jinglebells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

banada çıktı.Case number yuksek biraz sıra gelir mi bilmem.

Tebrik ederim hayırlı olsun. Case number güzel. Sizden daha yüksel olan arkadaşlarımız var. İnşallah bekleyeceğiz sonuçlar olumlu olacak

• @actuntas daha önce gelmediği olmadı bu numaraya.

• Forum'da rekor bende galiba. Başka bahara kaldı gibi... 2021EU00039XXX

• ⭐⭐⭐

@sailor, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Forum'da rekor bende galiba. Başka bahara kaldı gibi... 2021EU00039XXX

Daha sonucunu öğrenmemiş çok fazla talihli vardır. Bu gibi düşünceler içinde oldukça erken. Ağustos ayında ki açıklanan verilere bakıp ondan sonra belirli bir kanıya varabilirsiniz.
    Bol Şans

• Bu arada DS-260 formuna girebilen var mı?
    Formda "Electronic Diversity Visa Confirmation Number" isteniyor. Bu green card çekilişine başvurduğumuzda tarafımıza verilen "Confirmation Number" mı oluyor?

*Edit: Chrome ile hata veriyordu. Microsoft Edge ile giriş yapabildim.

alt metni

• ⭐⭐⭐

@sailor, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu arada DS-260 formuna girebilen var mı?
    Formda "Electronic Diversity Visa Confirmation Number" isteniyor. Bu green card çekilişine başvurduğumuzda tarafımıza verilen "Confirmation Number" mı oluyor?

alt metni

Evet o numara oluyor

• @jinglebells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

banada çıktı.Case number yuksek biraz sıra gelir mi bilmem.

Tebrikler, pek yüksek sayılmaz.

• Kazanan bütün dostlarımızı tebrik ederim. Umuyorum hepimiz için süreç olumlu ilerler ve her şey istediğimiz gibi olur. Sanırım ben de artık 2020 Mulakat Deniyimleri konusunu okumaya başlayabilirim 🙂

• Herkese merhaba,

DV2021 talihlilerinden birisiyim.

2019 Eylul ayinda esim ogrenci statusunde Kanada’ya geldi. Mart 2020 itibariyle ben de gecici oturum ve calisma izniyle Kanada’ya giris yaptim. Su an Ottawa’da yasiyiruz. Tabi Green Card cekilisi sonucuyla tum planlarimiz degisti. Green Card alip, Amerika’ya gecmek istiyoruz.

Basvuruyu henuz Kanada’ya gelmeden, Turkiye’deyken yapmistim. Sorum su ki; vize islemlerini ve mulakat surecini Kanada’da halletmek istiyoruz. Bu konuda nasil bir yol izlemeliyim? Konu hakkinda bilgisi olan ya da benim gibi basvurusunu Turkiye’den yapip, sureci baska ulkeden yoneten olduysa ve yol gosterirse cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler.

• Yasaklı

Merhaba ds260 formu dolduracağım ama başlamadan takıldım. Şöyle bir yazı var; Based on your country of residence at the time you submitted your DV lottery entry, your interview will be scheduled at the U.S. Embassy or Consulate in ANKARA, TURKEY and you will be notified of the specific date and time by KCC when it is available.

Ben istanbul da yaşıyorum, istersem No deyip istanbulu seçebiliyorum. Sizce Ankara olarak kalsın mı yoksa değişmemde sakınca yok mu ?

• Selamlar. Benim de numaram 38xxx. Sıranın yüksek olması mevcuttaki iş, askerlik, evlilik gibi durumları biraz kaosa dönüştürüyor. Açıkçası pek sevinemedim çıkmasına. Umarım süreç olumlu ilerler. Kazanan herkesi tebrik ediyorum.

• @jinglebells benim case 30xxx de sıra gelir mi sizce?

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Gocmen vize gorusmeleri Ankara’da yapiliyor. Bence acele etmeden forumdaki konulari iyice okuduktan sonra formu doldurun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |