DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@isik Anladığım kadarıyla Ankara konsolosluğunda sadece bir kişi çalışıyormuş. Tam bir hayal kırıklığı oldu. 😞 Böyle giderse biz mülakata giremeyiz ki. Sebep Türkiye'deki covid vakaları mı ? Vakalar azalınca normale döner mi acaba ? Ne kötü bir döneme denk geldik.

• Merhabalar, dv2021 kurulan Telegram grubuna benide alır mısınız?

• @gucarslan Telefonum da anlayamadığımız bir sorun var. İş için kullandığım uygulamayı kaldirirsam telegram kullanabiliyorum. Ama yüklü olursa durup durup kilitleniyor program ve format atılmadan açılmıyor 🤦 telegram dışında WhatsApp vs gibi başka uygulama yok değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan hayır yok. zaten telegram grubunda olan her şeyi foruma gün be gün aktarıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@O-B-K özel mesajla bilgi verdim size

• @Orhan-Cabarov sebebi bilmiyorum ama sadece 1 kişi dosyalara bakıyor demek evet. Niye açılmadığı belli elçiliğin.

• ⭐⭐

@isik sanırım bu sene açılmaz konsolosluk, büyük ihtimalle dv2022 kazananları da aynı durumda olur, yinede dv2022'yi kazanmak istiyorum

• @ruhimücerret bu nasıl bir uslüp nasıl bir niyet anlamış değilim. İnsani olarak gerekli vasıflara sahip değilsiniz. Sizin yorumunuzdan ben utandım. Beğenmiyorsan gitmezsin seni ABD istemiyor sen istiyorsun. Herkes birbirini sevmeyebilir ama saygılı olmak zorundadır.

• ⭐⭐

@Aslıhan siz bana mı söylediniz yoksa üstüme mi alındım. Ben sizin tabi kazanan olarak gitmenizi isterim. Sonuçta bu bir şans ve siz bu şansı kazanmissiniz. Konsolosluk bu şekilde karar verip sizi mağdur etmişse ben sizin için üzülürüm ayrıca dv2022 kazanlarinin da aynı kadrri paylaşmalarini istemem olsa da elimizden gelen bir şey yok

• @gariban size neden söyleyeyim ki ruhimücerret adlı kişiye yanıt verdim.

• @isik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

alt metni

Eger bu dogruysa ki oyle gorunuyor, Ankara'da vize olayi bayagi bir zor. Sadece DV 2020 ve 2021 olarak dusunseniz bile, en az birkac bin dosya bekliyor demektir ve sadece 1 memur bu dosyalara bakacak! Bir de bunun baska vize kategorileri var, sira bekleyen...

• Yasaklı

@gucarslan
    Dil okulu ile avrupa da bir ülkeye gitmiş olsanız orada yapabiliyor musunuz işlemlerinizi?
    Yoksa sadece oturum-çalışma tarzı izniniz olan yerde mi yapabiliyorsunuz?
    Yani şu an siz eğer dil okulu için Malta' ya geçiş yapsanız 6 aylığına, işlemlerinize orada devam edebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG dil okulu ile gittiğinizde imkanınız düşük ama bu elbette konsolosluğun da takdiri. eğer öğrenci olarak bulunduğunuz ülkedeki konsolosluk kabul ederse dosyanızı neden olmasın. dediğim gibi %1 bile olsa bu mümkün.. ama gerçekçi olmak lazım, çok zor.

• Yasaklı

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ping-PONG dil okulu ile gittiğinizde imkanınız düşük ama bu elbette konsolosluğun da takdiri. eğer öğrenci olarak bulunduğunuz ülkedeki konsolosluk kabul ederse dosyanızı neden olmasın. dediğim gibi %1 bile olsa bu mümkün.. ama gerçekçi olmak lazım, çok zor.

Peki nasıl bulunmak lazım orada,
    Okul kolaylaştırır mı işi?

• Yasaklı

@gucarslan Merhaba hocam. Konsoloslukta bir kişi çalışıyormuş, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 😢

• Merhaba Sayın Forum Üyeleri,

Ben DV2022 Açıklanmasını bekleyenlerdenim ve ilk mesajım.
    Konuya pek hakim değilim ve 35 gündür forumu okuyorum bilgi edinmeye çalışıyorum.
    Yardımcı olmak adına ( olursa tabii ki ) Ukrayna -kyiv elçiliği diversity immigration vize veriyor.
    Belki onlar dosya taşıma ve mülakat günü verebilirler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruhimücerret, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Calibraturbo çok değil 1 2 sene sonra abarttık diyerek özür dileyecekler. sağlık sistemi çökmesin diye 2 senedir eve tıkıyorlar bizi. kapalı alanlara, zorla.

Koronavirus hakkindaki yorumlari su baslikta paylasabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3131/coronavirus-covid-19

Lakin, devam eden bir pandemide su ana kadar 3.1 milyon insanin olumune neden olmus bir virus icin "abarti" demek, cok garip bir kelime secimi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Peki nasıl bulunmak lazım orada,
    Okul kolaylaştırır mı işi?

Turkiye'de bulundugunuz surece baska bir ulkedeki konsolosluk size yardimci olmayacaktir.

Eger bir ulkeye tasinacaksaniz, oncelikle tasinma isleminin gerceklesmesi gerekiyor, ancak sonrasinda ilgili konsolosluga ulasip dosyanizin orada gorulmesini talep edebiliyorsunuz.

• Yasaklı

@crazycells Merhaba hocam. Bu söylediğiniz taşınma durumu çift vatandaşlar içinde geçerli mi? Benim hem Türkiye de hem Azerbaycan da oturmam var. Azerbaycana taşınmadan, Türkiye’den adres değişikliği yapıp daha sonra Azerbaycana gitsem yine olur mu?

Henüz konsolosluk değişmeye karar vermedim, bilgi amaçlı soruyorum. Ds-260 formunu açmaya korkuyorum, kcc yavaş çalışıyor diye ve belki Ankara açılır diye.👀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba hocam. Bu söylediğiniz taşınma durumu çift vatandaşlar içinde geçerli mi? Benim hem Türkiye de hem Azerbaycan da oturmam var. Azerbaycana taşınmadan, Türkiye’den adres değişikliği yapıp daha sonra Azerbaycana gitsem yine olur mu?

Henüz konsolosluk değişmeye karar vermedim, bilgi amaçlı soruyorum. Ds-260 formunu açmaya korkuyorum, kcc yavaş çalışıyor diye ve belki Ankara açılır diye.👀

Olacagini sanmiyorum maalesef. Ama sansinizi deneyebilirsiniz.

Surecin nasil isledigini anlamaniz lazim, bir konsolosluk sadece cografi olarak cevresinde yasayan kisilere hizmet vermek istiyor. Maalesef keyfi nedenlerle bir dosyayi baska bir konsolosluga tasiyamiyorsunuz, bu consulate-shopping'e normalde de vize alirken izin verilmiyor. Sadece o ulkede bulunan ve yasayan kisilere vize vermek istiyorlar, eger o ulkede gecici olarak bulunuyorsaniz ama makul bir nedeniniz varsa o durumda vize basvurunuzu kabul etmek konsolosluga kalmis. Fakat normal zamanlarda boyle inisiyatifler problem olmasa bile, su an pandemi nedeniyle problem olacaktir. Konsolosluklarin hic biri kendi normal is yukunu bile bitiremezken, sadece turistik amacla bir ulkeye gitmis birinin dosyasini kolay kolay kabul etmeyecektir bence. Sadece o ulkeye tasinmis kisilerin magduriyetini engellemek icin bunu kabul edeceklerini dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |