Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan tekrar teşekkurler.tam olarak ingilizce nasıl yazabılırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayin Forum Yetkilileri ve Kullancilari,

Her ne kadar uye olup su ana kadar buraya bir sey yazmasam da bir suredir forumu takip ediyorum. Oncelikle DV Lottery'de bu sene meydana gelen aksakliklarin duzeltilmesi adina emek veren kisilere tesekkur ederim. Her ne kadar forumda yazi yazmak anlaminda katilimci olmasam da ben de bu surece destek vermeye calistim (Whitehouse gonderilmek uzere hazirlanan dilekceleri gondermek, bunlari cevremdeki insanlara imzalatmak, insanlari bu konuda bir seyler yapmaya davet etmek gibi). Surec bir yere geldi ancak henuz aksakliklar giderilmis degil.

Bir sorum olacak, DS-260 Forumunu doldurdugumda Turkiye'deki guncel ev adresim farkliydi. Dolayisi ile ilgili tarihteki adresimi verdim. Ilgili donemde birkac ay sonrasi icin ev tasima planim oldugundan ancak henuz tasinacagim adresin o zaman icin belli olmamasindan ongorulu davranarak Turkiye'deki mailing (posta) adresimi bana ulasilabilecek bir adres verdim (yanilmiyorsam mailing adresi sorusu Turkiye icindi). Simdi tasindim, mailing adresim ayni kalmasi benim icin sorun degil, bir sey gonderilecegini cok sanmiyorum, ama yine de bir sey yollanirsa o adreste tanidiklarim yasiyor. Ancak anladiginiz uzere guncel ev adresim degisti. Acikcasi Kentucky ile bir iki kere konu ile ilgili yazismayi denedim ancak uzun ve acik olmayan bir template (taslak) yolladilar.

Bildiginiz uzere zaten zor isleyen bir surec var, Kentucky'nin maillere verdigi cevaplar gec ayrica verimli degil. Bu donemde Turkiye'deki adres degisikligi icin forumu actirmak istemiyorum. Ozetle Kentucky'nin bu donemde isleyisini gordukten sonra, zaten agir aksak ilerleyen bu sureci bir de forumu actirarak tamamen durdurmak istemiyorum. Diger bir sebepte doldurdugum tarih itibari ile adresimi oldugu gibi beyan etmis olmam. Sayet olur da bir sekilde mulakata katilir ve konsolosluk yetkilisi ile konusma sansim olursa ve guncel adresimin neden formdaki ile ayni olmadigi sorulursa aciklamamda bu cercevede olacak.

Sizce formu actirmali miyim?

Simdiden tesekkurler,

Sadece adres degisikligini bildirmek icin formu actirmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

https://i.imgur.com/YXKeD6x.png
    https://i.imgur.com/34paHJO.png

Merhaba @crazycells @gucarslan . Dün Tiflis konsolosluğuna yazdım bana yine aynı cevabı verdiler. Konsolosluk değişmek istiyorsan KCC ile iletişime geç tarzı bir cevap verdiler. KCC'de dosyan mülakata hazır olduğu için konsoloslukla görüş diyor.

Bu durumda başka ne yapabilirim yol gösterir misiniz ? Sayın Crazycells ds-260 formunu açtırıp, oradan adres değişikliği yapmamı tavsiye etmişti. Son çare olarak öyle mi yapmalıyım ? Bildiğiniz gibi KCC benim evraklarımı onayladı, mülakat tarihi bekliyorum. 🙇🏻

Dosyaniz Ankara'da olmadigindan, KCC'yi dosyanizi Tiflis'e yonlendirmesi icin zorlamaniz gerekiyor. Bunu da ancak adresinizi Azerbaycan'a alarak yapabilirsiniz.

Karar size kalmis.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim. O zaman KCC ye mail atıp, Israrla Ds-260 formunu açıp adres değişikliği yapmak istediğimi söyleyeceğim değil mi hocam? Adresi değişebilirsem otomatik olarak mülakat yerim Ankara yerine Tiflis olarak mı değişecek ? Adres değişir ve mülakat yeri yine ankara olarak kalabilir mi? Tüm işlem boşa olur diye korkuyorum. 😃

Forumdaki ds-260 formu başlığında sizin şu mesajınızı buldum, bunu yazmam yeterli mi?

Dear Sir/Madam,
    Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions.

Thank you.

Bir şey daha soracağım izninizle. Eğer Ds-260 formunu açarlarsa, tekrar evrak onayı için belge göndermem gerekecek mi ? Bu işlemler sürecimi çok yavaşlatır mı ? Diyorlar KCC iyi çalışmıyor o sebeple soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim. O zaman KCC ye mail atıp, Israrla Ds-260 formunu açıp adres değişikliği yapmak istediğimi söyleyeceğim değil mi hocam? Adresi değişebilirsem otomatik olarak mülakat yerim Ankara yerine Tiflis olarak mı değişecek ? Adres değişir ve mülakat yeri yine ankara olarak kalabilir mi? Tüm işlem boşa olur diye korkuyorum. 😃

Forumdaki ds-260 formu başlığında sizin şu mesajınızı buldum, bunu yazmam yeterli mi?

Dear Sir/Madam,
    Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions.

Thank you.

Bir şey daha soracağım izninizle. Eğer Ds-260 formunu açarlarsa, tekrar evrak onayı için belge göndermem gerekecek mi ? Bu işlemler sürecimi çok yavaşlatır mı ? Diyorlar KCC iyi çalışmıyor o sebeple soruyorum.

Evet, bu durumda tum belgeleri Tiflis ABD Konsoloslugu'nun istedigi sekilde bir daha gondermeniz gerekecek. Hatta bunlari gondermeniz, konsoloslugu degistirmelerini kolaylasir.

Ne yapacaginiza sizin karar vermeniz gerekiyor, iki arada bir derede kalmak bence en kotusu, dolayisiyla ya Ankara'da birakacaksiniz ve bir sey yapmayacaksiniz; ya da tamamen rotanizi Tiflis ABD Konsoloslugu'na yoneltip her gun KCC'yi bu amacla rahatsiz edeceksiniz.

Normalde olmasi gereken konsoloslugun birinden digerine dosyanizin transfer olmasi; ama bu surecte zaten cok anormal bir yil yasadigimizi hatirlamaniz gerekiyor. O nedenle zaten normal bir islem yapiyormus gibi dusunmeyin.

• Yasaklı

@crazycells Çok teşekkür ederim size ve gucarslana yardımlarınız için. Malesef çok kararsızım hocam, çünkü ne olacağını kestiremiyorum. 😞

Aklıma takılan son bir şey var hocam rica etsem düşüncenizi söyler misiniz? Diyelim ki ds-260 formunu açıp adresi Azerbaycan’a aldım ama o sırada Türkiye de bulunmam sorun yaratır mı? Mülakat tarihi belli olduktan sonra Azerbaycan’a gitsem olur mu?

Azerbaycan da propiskam var, türkçesi ne bilmiyorum ama kaydım var babamın evine.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Çok teşekkür ederim size ve gucarslana yardımlarınız için. Malesef çok kararsızım hocam, çünkü ne olacağını kestiremiyorum. 😞

Aklıma takılan son bir şey var hocam rica etsem düşüncenizi söyler misiniz? Diyelim ki ds-260 formunu açıp adresi Azerbaycan’a aldım ama o sırada Türkiye de bulunmam sorun yaratır mı? Mülakat tarihi belli olduktan sonra Azerbaycan’a gitsem olur mu?

Azerbaycan da propiskam var, türkçesi ne bilmiyorum ama kaydım var babamın evine.

Maalesef ben de bilemiyorum, Tiflis Konsoloslugu Azerbaycan'da oldugunuzu gormek isteyebilir.

• Bugün geldiğim nokta şu oldu. Keşke başvuru yapmasaydım. Gerçekten de bitirdi beni iş güç anlamında her şeyde koca 1 senem çöp oldu resmen. Kendimi neden bu saçma şeye endeksledim hiç bilmiyorum resmen kendime kötülük ettim. Kız arkadaşım gideceğim diye ayrıldı, iş konusunda gideceğim diye fırsatı değerlendirmedim gerçekten yazıklar olsun. Çıkın kardeşim vermiyoruz diyin ya bu kadar basit herkes işine baksın.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim hocam. İşte bu gibi şeyler kafamı kurcalıyor diye karar veremiyorum, korkuyorum.

Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak Var. 😀

Sorarlarsa Türkiye de ailemin yanında kalıyorum derim ama bu işe yarar mı yaşamadan bilemeyiz sanırım. 2 yıldır Azerbaycan’a gitmiyorum.

• Yasaklı

@ruhimücerret Al ben de o kadar. Gece gündüz aklımda bu var. 😀

• @Orhan-Cabarov saçma sapan işler ya wat için çıkıp unutun diyorlar bana da diyin kardeşim vermiyorum diyin bitti diyin. neyin olayı bu ya. anlamıyorum yani mayıs ayında haber versen haziranda mülakat veriyorsun zaten 267 vize basmışlar. konsolosluğu açsan ne olacak bu saatten sonra ilk 5 kişiyi mi alacaksınız ülkeye? alın ve süreç bitti diyin bu işkence bitsin. gerçekten inşallah bu covid belasından kafasını kaldıramaz bu amerika. aşısı falanı filanı inşallah bir işe yaramaz ele ayağa muhtaç olurlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iglesos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar herkese merhabalar, Bir suredir forumu takip ediyorum ve bir cok sorumun cevabini farkli basliklar altinda uzun okumalar sonucunda bulabildim, burada basta @crazycells ve @gucarslan a tesekkur ederek cevaplarima bulamadigim sorularima baslamak istiyorum.

Subat ayinin ortasindan itibaren B2 statusunde Birlesik Devletler'de bulunmaktayim. CP olarak tercih ettigim surecime malum son zamanki yeni gelismeler uzerine, istemeyerekte olsa AOS secenegi ile devam etme karari aldim, 1 Hafta sonraki Turkiye donus seyahatimi iptal edecegim.

Henuz burada 60. gunum ancak KCC den bir belge istegi gelmedigi icin surecimi USICS ile degerlendirmek istedigimi iletirsem 90 gun kurali altinda 'niyet belli etmek' hususunda ihlal yapmis olur muyum ? ( DS-260 formumda degisiklik talebi )

Gerekli belgelerimi 90 gun sonu olan 20 Mayis tarihinde gondermem de bir sakinca var midir ? ( Haziran ayi icin numaram Current )

Sizlerden ricam bu konuda gercekten bilgisi olan kisinin bu soruyu cevaplamasi olacak. Tesekkur ederim ve hepinize sureclerinizde bol sans diliyorum.

su ileti sizi de ilgilendiriyor:

https://yesilkartforum.com/forum/post/192201

• Yasaklı

@crazycells Merhaba hocam. NVC'ye de yazmamı tavsiye eder misiniz ? Dosyam NVC de gözüküyor, onların konsolosluk değişme yetkisi var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba hocam. NVC'ye de yazmamı tavsiye eder misiniz ? Dosyam NVC de gözüküyor, onların konsolosluk değişme yetkisi var mı ?

Hayir, onlar DV sureciyle direkt ilgili degiller, o nedenle hic ugrasmazlar.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim, İyi ki sormuşum yoksa yazacaktım.

• Merhaba arkadaşlar dosyamin nerde olduğunu sorguladigimda hala NVC yaziyor yani henüz konsolosluğa transfer edilmemiş anlamına geliyor galiba.. Ben Paris konsolosluğunda gireceğim mülakata ve bildiğim kadarıyla abd nin avrupa ülkelerine koyduğu yasak (ban) ta kaldırıldı..bu durumda acaba dosyam yakın zamanda transfer edilecek mi bu süreç normal mi , benim herhangi bir mesaj atmama ya da endişelenme me gerek var mı...Kafamı kurcalayan durum benim başvurum Türkiye kontenjanın dan olmasından dolayı Türkiyede ki konsolusluk açıklaması beni etkiler mi ...ilk günden ds260 formumu paris te gireceğim diye yolladım...tesekkurler

• ⭐⭐

@aydın-t Paris büyükelçiliğinin sayfasını incelediniz mi? Rutin işlemlere dönüş ve DV prosesle ilgili bir bilgi var mı?

• Yasaklı

@aydın-t Merhaba. Bildiğim kadarıyla fransa'daki paris abd konsolosluk kapalı, dv vizesi vermiyor. O yüzden beklemeniz gerekiyor. Benim dosyam da nvc de bekliyor, çünkü Ankara daki abd konsolosluğu dv vizesi vermiyor.

• @goblis yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde yasakların kalkmasıyla kısa sürede vize işlemlerinin rutine gireceğine dair mesaj yayınlanmıştı...

• @Orhan-Cabarov paris konsoluslugu zorunlu vizeler disinda vize vermiyor du ama banin kalmasından sonra tüm kategorilerde verdi yada başlayacağını belirttiğini biliyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |