DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Arkadaslar uscis dosyamizda hatali doldurdugumuz yerler oldu ve durumu duzeltip geri yolladik.4 ay doldu hala nvc ile ilgili geri donus yasamadik.Surec hakkinda bilgisi olan varsa lutfen yardimci olsun

• @Özberk en az 1 yıl sürüyor.

• @Naerys Ben de eğer çocukların annesi ya da babasından en az birisi Amerikan vatandaşı ya da green kartlı değil ise, çocuklar için bu şekilde green kart başvurusu yapılamaz diye biliyorum. @crazycells aydınlatır belki bizi.

• @D-K yapilan hatafan dolayi dosyayi nvcye yollamalari 1 senemi suruyor?

• @Özberk buradaki gönderileri incelerseniz kaç ay sürdüğünü görebilirsiniz. Benim başvurum uscisde tam bir yıl bekletildi.

• @D-K Surec 3 yılı bulacak ozaman.Herkese sabir selamet.Zor bir surecmis.Bilseydik bu kadar uzun surecegini Nisanlilik vizesi alirdik...

• Merhaba size bir sorum daha var. 23 Ekim de Sağlık muayenem var, 1 kasımda da mülakatım var. Avukatımız ptt için Ankara’yı kaydetmiş ama ben İstanbul’da yaşıyorum. Pasaportu ptt den mi alıyoruz ? Ona göre İstanbul’da ki bir ptt yapayım.

• @Gönül-Akbaş adresinizi değiştirebiliyosunuz ev adresinize ücretli olarak

• @Özberk Yaklaşık 1 sene süren Uscis aşamasının onay süreci. Hatadan dolayı Rfe istendiyse ona geri donuşun 15-60 gün arasında olur genelde bilgisini görüyorum. Her Rfe'ye 1 senede donseler dosyalar kapanmaz. Süre 60 günü geçtiyse "National Customer Service Center" ile iletişime geçmeniz tavsiye ediliyor.

• @kadargo 120 gün coktan gecti.Yanlis doldurulan alan icin I 824 isteniyor. Doldurduk ve yolladik.4 ay oldu.Normalde NVC account number iceren bir posta almamiz gerekiyor.Dosyamizin NVC ye aktarildigini iceren bir mektup.I 824 Processing time Texas icin gercekten 12 ay yaziyor.Ancak durum boyleyse gercekten korkunc.Yapacaklari tek sey onaylanmis bir dosyayi NVC 'ye aktarmak.Daha once ayni hatayi yapan insanlarin 3 ay bekledigini duymustum.Ancak bizim dosyamiz 4 aydir faaliyetsiz sekilde.Bizim yapabilecegimiz extra bir durum varmi inanin bilmiyorum.Varsa surec ile ilgili bilgisi olan bir arkadasimiz , lutfen bana ulassin🙏

• Bu ileti silindi!

• @Özberk Uscis’ten dosyanızın Nvc’ye aktarılması ortalama 1 yıl sürüyor. Forumdaki arkadaşların imzalarındaki bilgilere bakarsanız size az çok fikir verebilir.

• @ahsenas Uscis surecimiz onaylandi zaten.Bence sorum yanlis anlasildi.Uscis dosyamiz onaylandi ancak bir yerde yanlis doldurma yaptigimiz icin i-824 formu doldurup gondermemizi istediler.Bizde hemen duzenledik ve yolladik.Sadece bir hatayi duzeltmemizi istediler.Ancak buna geri dönüs normalde 2 3 ay icinde oluyorken bize kimse donus yapmadi.Bu dosya zaten kabul edildi.Biz zaten 1 sene bekledik.Case approved oldu.Ancak NVC'ye aktarilmadi.Benmi yanlis anliyorum acaba siz dosya kabul suresi 1 yil ve dosyanin yollanma suresi ekstradan 1 yilmi surecek diyorsunuz?

• @Özberk Özberk sen enseyi karartma, burada verilen bilgilerin ve cevapların yarısından çoğuna kulak asma, Süre hakkında hiç bir tavsiye yi kendine hedef alma. bu durumun bilgisi vize merkezlerindeki iş gücüne bağlı gibi görünüyor.

• @Davut-Korkmaz Ben dosyanın NVC ye aktarılma süresi gibi çok genel ve hepimizin tecrübe ettiği bir süreden bahsettim. Buradaki paylaşımlar benim sürecim açısından çok faydalı oldu. Keza yanlış bir bilgi de vermedim.

• @Özberk Dosyanız uscis den onay almadı şeklinde anlamıştım.

• @Davut-Korkmaz Aslinda soru sormamim sebebi belki birinin kacirdigimiz veya bilmedigimiz bir olayla ilgili yardimci olabilecegi bir cozum bilme ihtimali.Onaylandi ve dort ay daha gecti zaten.Bu maduriyet cok fazla.Hakkimizda hayirlisi

• Merhaba, bir sorum olacaktı evlilik cüzdanında soyisim ve kimlik numaraları silik basılmış deftere. NVC isim net okunmadıği için tekrar evrak gönderimi talep etti tekrar gönderdik ama defterde silik basılmış. Ne yapmalıyım böyle bir durumla karşılaşan oldumu.

• Herkese merhabalar! benim size bir sorum olacak. DQ mailimizi alalı 20 gün oldu. Ve şu an randevu tarihi bekliyoruz. Yakın zamanda randevu günü alanlarınız oldu mu? Teşekkürler.

• @ceren-2 Merhaba 11 Ağustos'ta DQ oldum hala randevu maili bekliyorum. Ağustos ayında DQ olanlardan ses yok.

Benzer Başlıklar

• 656
  • 1478
  • 137
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |