Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgecan forumda her başı sıkışana elinden geldiğince yardımcı olan avukatımıza sormuyorsun. Sana kendisi en doğru ve resmi bilgiyi verecektir.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgecan, içinde söyledi: Green Card Çekilişi ve Boşanma Kararı

Merhabalar, öncelikle yukarıdaki bir çok yorumu okudum fakat güncel bilgi ve daha emin olmak adına kendi durumum hakkında da bilgi ve tecrübesi olanlardan yardım rica ediyorum.
    Eşime çekiliş sonucu green card çıkmıştı 2021 de ve tüm süreçleri Eylül 2022 de tamamlayarak ben de kartımı aldım. İlk girişimi onunla yaptım, sonraki gidişimde kendim girip çıktım. Kısaca hakediş ve öncelikli tüm adımlar tamam. 6 yıllık evlilikten sonra Haziran 2023 de boşanma davamız oldu, Eylül 2023 de resmileşti. Kimlik ve pasaportumu yeniledim. Fakat green card için form doldurmam gerekiyor biliyorum, bu süreç için Amerika’da olmam gerektiğini öğrendim. Yanılıyorsam, düzeltin tabi.

Evet, I-90 basvurusu yapmalisiniz, ilgili baslik surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

Soru1- şu an Türkiye de yaşıyorum, bir dahaki girişimde (çift soyadı kullanıyordum evliyken de) pasaport ve green card im daki soy isim farklılığı(eski eşiminki yok artık sadece) bir sorun yaratır mı, ayrıca bir belge sunmam gerekiyor mu.¿

yaratmaz, bosanma belgenizi de yaninizda bulundurun, ayni kisi oldugunuzu gorsunler.

Soru2-Boşanmadan sonra green card soyadı değişikliği sebebiyle yenilemeyi yapmam için(form aşaması yani) bir süre bulunuyor mu¿ yoksa dilediğim zaman yapabilir miyim ¿

dilediginiz zaman yapabilirsiniz, ama tum belgelerinizin guncel olmasi icin ilk firsatta yapmanizi tavsiye ederim.

Soru3-formu Türkiye’de doldurup gönderip(böyle bir imkanım var mı tabi bilmiyorum), sonrası işlemler için gidişimi denk getirsem olur mu¿

hayir, I-90'i ABD'de iken gondermeniz gerekiyor. Ama online gonderebilirsiniz, bilginize:

Soru4-bu konularda destek olabilecek bir avukata ihtiyacım olur mu¿

hayir, kendiniz de yapabilirsiniz, form doldurup sureci takip etmeniz gerekiyor sadece...

Çok teşekkür ediyorum şimdiden.

• @crazycells
    Cok ama cok teşekkür ediyorum. 🙏

• Merhaba, Forumda aradım ama bulamadım, Eğer daha önce cevaplandıysa kusura bakmayın.

Eşim ile ayrıyız ve boşanma aşamasındayız. Resmen evlilik devam ediyor. Anlaşmalı boşanma olacak mayısa kadar biteceği ümidindeyiz.
    Greencard başvurusunda resminin kullanılmasını istemiyor. İki sorum olacak;

1- Acaba eşim ve 18 yaşındaki çocuğum için güncel ve kurala uygun olmayan bir resmi eklesem loto çıkarsa benim için problem teşkil eder mi?
    2- Mayıs ayında resmen boşanmış olacağım için, boşanmış seçeneği işaretleyebilir miyim ?

Şimdiden cevap içn teşekkürler, herkese bol şanlar...

• Merhaba,
    Ben Greencard aldıktan sonra eşimle evlendik. Yaklaşık 1 yıl önce de eşim için Greencard başvurusunda bulundum ve şu anda ilk mülakat için bekleme süresi 1 ay. Amerika’da bulunduğum sürede o Türkiye’de idi uzaktan evlilik yürütemediğimiz için de bir hafta önce boşandık. Bu durumda eski eşimin Greencard alma süreci devam edecek mi? USCIS den bir işlem yapmam süreci sonlandırmam mı gerekmektedir?
    İlgilendiğiniz için teşekkürler.

• Merhaba,
    Green kart öncesi bekardım, süreç içerisinden evlendik. Birlikte ABD'ye girdik ve ikimizin de şimdi green kartı var.Ancak boşanacağız. ABD ye girerken yanımda boşanma evraklarını götüreceğim , boşanma evraklarının çevirisini yaptırmam gerekiyor mu ? Aynı zamanda ileride vatandaşlık başvurusu için bir sıkıntı olur mu ? (Ben asıl talihliydim zaten.) Aynı zamanda da ABD'ye girdikten sonra forum doldurup isim değişikliği için yeni kart isteyeceğim, başka yapabileceğim birşey var mı ? Aynı zamanda güvenlik sebebiyle eski eşimin ABD deki yerimi bilmesini istemiyorum, bunu bir şekilde öğrenebilme şansı var mı ? USCIS'e boşandığımı bildirecek miyim ? Yoksa o dolduracağım formda zaten belirtecek miyim?Aynı zamanda eğer yeni green kart elime geçerse eskisi de yine de bende olacak değil mi ? Amerikan hükümetinin bu konuyla alakalı bir açıklaması var mı acaba herhangi bir sitede
    @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |