Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Atas, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

Merhabalar Dv-2024 hak kazandık ve mülakata gırdık esim ve çocuklarım vaizlerini aldı ama maalesef benim sabıkamdan dolayı red aldım.
    Ailemin hepsinin pasaportuna vizeleri vuruldu ama benim alamayacağım söylendi ve bir kâğıt verdiler ve neden vize vermedikleri ve itiraz hakkımın olduğunu söylediler daha önce basına gelen varsa nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olurumsunuz.

Bu arada benim bahsettigim konsolosluk Ankara'daki ABD konsoloslugu idi, bilginize. Sizin imzanizda AF yaziyor... Afrika'daki ve Asya'daki pek cok konsoloslugun Ankara'ya gore cok sert oldugunu biliyoruz. Dolayisiyla size soyledigim isinize cok yaramayabilir. F2A + I-601 sureciyle cozume kavusabilirsiniz gibi...

• @crazycells gercekten cok aciklayi ve guzel bir cevap vermissiniz cok tesekkur ediyorum en azindan sayenizde kafamda birseyler oturmaya basladi
    Cok sagolunuz iyki boyle bir forum var 🙏

• @crazycells sonuc cikti hagb aldim hocam

• @crazycells arşivsiz sicil kaydı ile gidildiğinde karşılaşılan bir tecrübe var mıdır ? Konsolosluk bilgisayarlarından, başvuranların kişisel verilerini görebilme imkanları yoktur diye düşünüyorum. (Senin arşivli suçun varmış diyip kontrol edilmez heralde 🙂 )Yani genelde beyan (260 formunda belirtilen) esas alınıyor değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alphaomega değil!
    DS260 formundaki beyan esas alınıyor olsa da bunu verdiğiniz evraklarla teyit ediyorlar. yalan / yanlış beyan kesinlikle red sebebidir, bunu unutmayın.
    yani bir çocuğunuz olmasına rağmen yok diyemezsiniz ya da bir suç kaydınız varsa yok da diyemezsiniz.
    aile bireyleriniz vukuatlı nüfus kayıt örneğinden, suç kayıtlarınız da arşiv kayıtlı sicil kaydınızdan kontrol ediliyor.

arşiv kayıtlı sicil kaydı olmayan hiçbir evrağı kabul etmez konsolosluk ve hepsini üzerindeki karekoddan kontrol ediyor doğru mu diye.
    bu yüzden arşiv kayıtlı olmayan bir sicil kaydıyla mülakata gitmenizi tavsiye etmem, eksik evraktan mülakatınız sonuçlanmayacaktır.
    bahsettiğiniz konsolosluk yılda onbinlerce mülakat yapıyor, hepsi özel eğitimlerden geçen kişisel.
    bu kadar basit yolları siz düşünmeden düşünüp önlemini alıyorlar kısaca..

• @gucarslan tamamdır. Bu gayet açık ve net oldu. Teşekkürler.

• Herkese merhaba, tüm girdileri okudum fakat kendi durumumu tam anlamıyla yazmak ve fikir almak için yazıyorum. Sorularımı cevaplayabilirseniz çok sevinirim

Şu anda eşim olan ama başvuru sırasında kız arkadaşım 2024 DV talihlisi dosya numaramız 18XXX.

2014 yılında yerel bir takımın maçında küfür/hakaretten (6222 sayılı kanun 14/1) aynı dava içinde 2 ayrı adli para cezası(240 tl ve 400 tl) aldım. Bu cezalar hapis vs. içermemekle beraber sadece para cezasıdır ve başka herhangi bir suç kaydım, devam eden dava vs. bulunmamaktadır.

CMK 231/5 gereğince hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Hiç bir zaman adli sicil kaydımda gözükmedi fakat arşiv kaydında bulunuyordu. Danışmanlık firmamızın tavsiyesi üzerini adli sicil arşiv kaydımı sildirdim. Arşiv kaydı olmadığı taktirde sorun olmayacağı söylendi ama şeffaf olmak da gerekiyor. Dosyamızı transfer edeceğimiz aşamada beni eşi olarak dosyaya ekleyecek ve bu aşamada suç kaydı girecek.

Bu kayda ne girmesi gerekir?
    Mülakat sürecinde hüküm konusuyla ilgili bir beyan sorulursa nasıl yanıt vermeliyim?
    Yanlış beyan ya da benimle ilgili her hangi bir durum eşimin onay durumunu etkiler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Suat-Tuncer öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    arşiv kayıtlı sicil kaydınızda görünmeyen hiçbir konuyu açıklamak ya da bunu beyan etmek zorunda değilsiniz.

• @gucarslan hocam istinaftaki ceza davalarini aciklamak zorundamiyiz sonucta hala dosya devam etmis oluyor ya ben beraat almistim da ama istinafa tasidilar

• @LSkae DV çekilişi sonucu kazanırsanız, mülakat tarihi alırsanız, mülakat tarihi öncesi e-devletten alacağınız Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydı sorgulama sonucu altında bir kayıt çıkarsa, bu kayda ait mahkeme kararının çıktısını ve yeminli tercümesini alarak mülakata gideceksiniz. Mülakat esnasında takdir konsolosun!

Mülakat tarihinden önce alacağınız Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydında herhangi bir kayıt çıkmaz ise herhangi bir açıklama yapmanıza gerek yok konsolosa. Birden fazla sormuşsunuz konuyu forumda, bu açıklama umarım yeterli olmuştur sizin için. Bol şans

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@begumm siz öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sonra sorularınıza cevap alacaksınız.

• @crazycells arşiv kaydımda suç yok siz en güncel bilgilere göre doldurun yszmışsınız. Silinen suçu ve mahkeme kararını koymasam olur mu? ama yalan beyan da, oluyor hayır dersem formda hiç suç işlediniz mi sorusu??

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• Merhaba, biz e2 vizesine başvurduk, eşimin arşiv kayıtlı sabıka kaydında herhangi bir suç yok, ancak yıllar önce 1998 yılında aldığı 1 yıl ceza var oda para cezasına çevrilmiş, okuduğum kadarı ile arşiv kayıtlı sabıka kaydında görünmüyorsa bahsetmenize gerek yok diyor forumdaki bir çok cevap, ancak avukat bunu mutlaka belirtmeliydiniz diyor. Bu konuda daha geniş bilgili olan varmı.

Sabıka kaydında olmamasına rağmen belirmelimiydik ?

• @BuseKumova gerek yok

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cmylr adli sicil kaydınızdaki ve alacağınız polise raporlarında çıkan bütün konular için mahkeme kayıtlarını mülakatta ibraz etmeniz gerekir.
    vize alıp alamayacağınız mülakatınızı yapan konsolosluk memurunun inisiyatifidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |