Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @loser evet dediğiniz durumda var. bakalım bekleyecez görecez.

• Pasaport şartı getirilmesi hem fake başvuruların hem de dünya çapında ülke ekonomisi için geliştirilen ortak alınan bir karar olabilir (Pasaport Harcı, defter bedeli vs. Gibi)
    Sizlerinde söyledi gibi yapılan fake başvurulardan dolayı seçilecek kişi sayısının 2 katı kişi seçiliyor. Bu kişilerin belkide büyük çoğunluğunun fake olduğunu düşünürsek amerika için boşa uğraşılan zaman kaybı ve omzunda yük olmayacak mı? Adamlar hem süreçten hemde ülkeye girerken ülkelerine dolar kazandırıyor. Mantıken boş başvuruların da önünü kesmek adına bir çalışma yapmışlardır diye düşünüyorum. Umarım düşündüğümüz gibi olur ve gerçekten isteyen bizler gibi kişiler kazanır...

• ⭐⭐⭐

@asilelif tavsiye ederim daha az siniriniz bozulur😅 Bir de şöyle bir şey var annem kayınvalidem uzakta, bazen telefonda konuşurken haberlerde izledim şöyle olmuş böyle olmuş hiçmi haber izlemiyorsun, sizin de dünyadan haberiniz yok diyorlar. İşte diyemiyorsun ki evet dünyadan haberim var o yüzden izlemiyorum diye😂😂😂

• ⭐⭐

@bidünya bende izlemiyorum geçen evde çocuklar yok aksama kadar televizyon açmamışım cocuklar eve gelip çizgi film açınca evde bir televizyonumuzun olduğunu hatırladım 🤣

• ⭐⭐⭐

@asilelif bizde de kızlar gelince sessizlik bozuluyor. Ama onlarda ergen olduğu için müzik kanalı açıyorlar Allahtan😂😂😂

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş 😂😂 kesinlikle öyle bende kendimi sorguluyorum. Acaba ben farklı bir yerde mi yaşıyorum diye.

ben geçen birine bir haber sitesinde yazmıştım ne içiyorsan hangi kafayı yaşıyorsan söyle benden ondan içeyim diye. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş Habercilerde artık bilemiyorum para içinmi yoksa taraf olmak zorundamı bırakılıyorlar işin içinde olanlara sormak lazım. Sanırım artıık ülkede herkesin bir şeylere taraf olmak zorunda...

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş Habercilerde artık bilemiyorum para içinmi yoksa taraf olmak zorundamı bırakılıyorlar işin içinde olanlara sormak lazım. Sanırım artıık ülkede herkesin bir şeylere taraf olmak zorunda...

kısa bir örnek hayvanat bahçesi müdürünü Türkiyenin en gözde kurumunun başına MÜDÜR diye atarsan ne olur 🙂 liyakat esas olmalı herkes bildiği işi yapmalı ama zor yalakalık yancılık adamcılık vs olduğu için bilende bilmeyende eline mikrofonu alıp prof,usta,haberci,spiker,hukukçu vs kesiliyor.

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

kısa bir örnek hayvanat bahçesi müdürünü Türkiyenin en gözde kurumunun başına MÜDÜR diye atarsan ne olur 🙂 liyakat esas olmalı herkes bildiği işi yapmalı ama zor yalakalık yancılık adamcılık vs olduğu için bilende bilmeyende eline mikrofonu alıp prof,usta,haberci,spiker,hukukçu vs kesiliyor.

evet bir kaç ay öncede aibü üniversitesi hukuk fakültesine veterinerlik fakültesi mezunu bir prof. dekan olarak atandığında istemsizce gülmüştüm. Zaten atama yapılan 67 hukuk fakültesinden 19 unun dekanı hukukçu değilmiş. Garipmi hayır

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

evet bir kaç ay öncede aibü üniversitesi hukuk fakültesine veterinerlik fakültesi mezunu bir prof. dekan olarak atandığında istemsizce gülmüştüm. Zaten atama yapılan 67 hukuk fakültesinden 19 unun dekanı hukukçu değilmiş. Garipmi hayır

işi ehline ver demişler. 🙂 biat kültürü ile yürümez bu işler insanlar fikirlerini düşünceleri özgürce konuşup tartışabilmeli. gençlere daha çok olanaklar sunulup hangi işe , mesleğe yatkınsa ona yönlendirilmeli.

• @bidünya Malesef artık garip olan normal geliyor. İşte insan o zaman düşünmeye başlıyor belkide göç etmeyi, garip olan normal gelmeye başladıysa herkese, bu işte bir gariplik var demektir. 😉

• ⭐⭐⭐

@Famel, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya Malesef artık garip olan normal geliyor. İşte insan o zaman düşünmeye başlıyor belkide göç etmeyi, garip olan normal gelmeye başladıysa herkese, bu işte bir gariplik var demektir. 😉

kesinlikle öyle her gün kendimi sorguluyorum abartıyormuyum diye ama hiç sanmıyorum.

• bu ülkenin sağlık ,hukuk eğitim,imar ile ilgili konularını siyasetten uzak kişilerin kuracağı kurullar yönetmeli.belediye başkanlığı seçimle olmamalı .yoksa bu devran a partisi gider b partisi gelir değişen hiç birşey olmaz.her gelen kendi adamını yerleştirmek zorundadır .zorundadır diyorum siyasetin içinde olanlar bu zorunluluğun nedenlerini bilirler.

• ⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bu ülkenin sağlık ,hukuk eğitim,imar ile ilgili konularını siyasetten uzak kişilerin kuracağı kurullar yönetmeli.belediye başkanlığı seçimle olmamalı .yoksa bu devran a partisi gider b partisi gelir değişen hiç birşey olmaz.her gelen kendi adamını yerleştirmek zorundadır .zorundadır diyorum siyasetin içinde olanlar bu zorunluluğun nedenlerini bilirler.

hiç siyasete bulaşmadım ama ailem aktif olarak çalışırdı taaa dsp zamanında. o yüzden farkındayım ve sana katılıyorum. ne yazık ki kim gelirse gelsin değişen bir şey olmayacağına eminim

• @bidünya midem bulanıyor bu siyasetten sistemden.tüm çabam çocuklarım bu sistemin içinde yaşamasınlar .

• ⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya midem bulanıyor bu siyasetten sistemden.tüm çabam çocuklarım bu sistemin içinde yaşamasınlar .

Benim de öyle insanın kendine odaklanabileceği, kendimi nasıl geliştiririm diye düşünebileceği bir zaman ve fırsat yok. Her gün siyaset, para, zam, din..... Hergün birşeylere söylenir oldum. Türkiyeden asla ayrılmak istemeyen eşim iltica edecek duruma geldi😀

• @bidünya bir gruba dahil olmadan bir yerlere gelmek zor .yıllarca çalış bir devalüasyon hop başladığına yere gel. kanun çıkarılır uygulayan denetleyen yok.her şey oy uğruna yapılır arkası gelmez.

• ⭐⭐⭐

@birumut evet ister emekli ol ister işçi. Babam esnaftı eşimde ticaretle uğraşıyor. Gecesi gündüzü , bayramı, izni, hafta sonu yok. Günde kaç saat çalıştığı belli değil. Karşılığı geçiniyoruz işte. Birilerine yaranmaya çalışmadığımız için bir yerlere de gelemedik maalesef. Hiç pişman değilim. Yine olsa yine yaparım😅

• @quadriceps evet 23 ay olmadığı için kabul etmezdi. Dolayısıyla doğru olanı yapmışsınızdır ✔

• ⭐⭐ Yasaklı

abiler demin elon musk almanyaya gelmiş berlinde fabrika acacagından bahsediyordu volksvagenin patronuyla talk show gibi bir programda konusuyordu. Biri elektrikli tır diyor .öbürü biz amerikaya göre 5 10 sene geride kaldık diyor . Digeri almanyadaki muhendislik ve sistem kimsede yok diyor. Adama amerikalı diye tapıyolar. Böyle bir ülkenin vatandası olmak istiyorum. ülkede kalmak bir işkence ülkeden cıkmak bir işkence v ecel teriyle binbir yalakalıklarla mülteci olmadıgımı ispatlamaya calısmakla şerefimi ezdirerek vizalar almayı almanyada ucaktan inince de otomatik tüfeklerle karsılanmayı istemiyorum bilmem anlatabildimmi. Gene bomboş depresif bir gün geçti yakınmalarla

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |