Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Merika ben hep olaylara 2 yönlü değerlendirmiş ve yaklaşmışımdır yani hep bir B planım vardır hiç bir zaman ihtimaller üzerine değilde yapacağım işi araştırır bilgi toplar daha sonra kafamda kurarım. şayet GC çıkar ise amerikada ne yapabilirimden ziyade önce mesleğimi icra edebilirmiyim edersem bu meslekle ilgili elime geçecek ücretin ne kadar olucağı işten arda kalan zamanlarda ubermi , dordashmi , amazon mu yada daha başka işlermi bana daha çok kazandırır onun hesabındayım. sonuçta sıfırdan bir hayata başlıyor olucam ve mümkün olan en kısa sürede hem yeni hayata adaptasyon hem yeni işe alışma evresi vs. her zaman şunu üstüne basarak söylüyorum Ülkemde 15 saat eşşek gibi kendi işimde marketimde çalışıyor isem amerikada 18 saatte çalışırım 20 saatte ama bu tabiki 3 yada 5 sene sıkı bir çalışma ondan sonrası biraz kendimi dinledirme gibi.

• Benim kafama takılan bir durum var. İnsanlar ilk gittiklernde uber/lyft, amazon flex, doordash vs yaptıklarından bahsediliyor. Ancak örneğin flex, konusulan bircok bölgede dagıtıcı almıyor suan. Yada sırayla alıyor sanırım. Uber deseniz 1 senelik ehliyet istyor. İlk etapta bu işlere nasıl giriş yapılıyor?

• ⭐⭐

@Final-Approach orduya katılmanızı tavsiye ederim çok büyük avantajları var özellikle sağlık yönünden.

• @LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach orduya katılmanızı tavsiye ederim çok büyük avantajları var özellikle sağlık yönünden.

Düşünüyorum hocam. Mantıklı geliyor bana da.

• ⭐⭐⭐

@umutaga ben bir çok yerde ubere 1 yıllık ehliyet istediklerini işittim şahsen ama dordash yada amazonda duymadım belki onlard belirli bir kritere tabi tutuluyordur. hiç bir şey yapamazlarsa garsonluk yapacaklar şahsımda dahil 🙂

• @Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach iste ad soyad degirtirince sorun oluyormus turkiyeye gelince, oyle birseyler okumustum, sonra Turkiyede de mahkemeye basvurup oradaki isim soyismi almamiz gerekiyormus, giris cikista sorun olmamasi icin. 😕

Amerikan vatandaşlığı aldıktan sonra Türk vatandaşlığından çıkarım.

Böylece isim soyisim değişikliğim yurda giriş yaparken hiçbir sorun teşkil etmez.

Amerikan pasaportu sahipleri zaten elektronik vize ile Türkiye'ye giriş yapabiliyor. İnternetten başvuru yapılıp internetten indiriliyor.

Harcı 20 dolar.

Zaten Türkiye, vatandaşlıktan çıkanlara Mavi Kart veriyor. Bu kartla da Türklerin sahip olduğu birçok hakka sahip oluyorsunuz.

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach mesela ne yapmayı düşünüyorsunuz

Afilli bir isim soyisim hocam, şimdilik bende kalsın. 😶

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga ben bir çok yerde ubere 1 yıllık ehliyet istediklerini işittim şahsen ama dordash yada amazonda duymadım belki onlard belirli bir kritere tabi tutuluyordur. hiç bir şey yapamazlarsa garsonluk yapacaklar şahsımda dahil 🙂

Garsonluk işi bulmak bunlardan daha zor olabilir. Malum baya iyi seviye İngilizce isteyeceklerdir diye tahmin ediyorum. Örneğin amazon gttğiniz bölgede alımı kaplıysa ortalama ne kadar sürede açılır yada sıra gelir.. tecrübesi olan arkadaslar belirtebilir mi?

• ⭐⭐⭐

@umutaga usta çek oradan adana şiş derik 🙂 şaka bir yana ilk zaman zor bir süreç bekliyor olucak haliyle işimiz zor. mesela ben amerikada yaşayan 1 kaç kişiyle konuştuğumda mesela kendi mesleğim için konuşuyorum söylenenleri yazıyorum iş makinası operatörü 7 ila 9 bin bin dolar arası maaş alıyor dediler bunun içinde CDL sertifikası alınıyor. tabi saat ücretlerine baktığımda ise değişken oluyor yine aynı şekilde tır şoförlüğü içinde iyi para yapar diyorlar ama evden uzak kalıyorsun diyorlar değişken kısacası sürekli araştırma halindeyim kendim.

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga usta çek oradan adana şiş derik 🙂 şaka bir yana ilk zaman zor bir süreç bekliyor olucak haliyle işimiz zor. mesela ben amerikada yaşayan 1 kaç kişiyle konuştuğumda mesela kendi mesleğim için konuşuyorum söylenenleri yazıyorum iş makinası operatörü 7 ila 9 bin bin dolar arası maaş alıyor dediler bunun içinde CDL sertifikası alınıyor. tabi saat ücretlerine baktığımda ise değişken oluyor yine aynı şekilde tır şoförlüğü içinde iyi para yapar diyorlar ama evden uzak kalıyorsun diyorlar değişken kısacası sürekli araştırma halindeyim kendim.

Bende yazılım uzmanıyım ancak ilk etapta taksi deliveryden kaçış yok gibi duruyor. O nedenle merak ettim.

• an itibari ile greencard başvurumu yapmış bulunmaktayım arkadaşlar. Hepimize bol şans ve başarılar diliyorum. EN ÇOK İHTİYACI OLANLARIN KAZANMASI DİLEĞİMLE...

• ⭐⭐⭐

@Hande-Tok hayırlı olsun

• @dmrtkn Azerbaycan.. Dahasi da var. Suanda us b1/b2 vizesi icin ve trdeki her 2 senede bir yenilemem gereken ikamet izni icin evraklar hazirliyorum bu ay sonu icin, ondan sonra kart gelince vatandasliga basvuracagim, cunku artik yoruldum, her sene bu yuzden evraklarla ugrasip 2000-2500 tl harcamaktan. 10 senedir, alma hakkim varken almamamyi tercih ettim. maalesef zor, evet, hangi evragi nereye hazirlayacagimi sasirdim 🙂 🤷 ..

• @Oktay-İbiş çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@umutaga hocam iş beğenmek gibi bir lüksümüz olmadığını biliyorum gerisi nasip 🙂

• @Hande-Tok Bol sans dilerim! 🙂

• yaptığım istatistiksel bir hesaba göre başvuru süreci boyunca her gün yaklaşık 140-150 arası türk greencard kazanacak.

• @Hande-Tok hayırlı olsun bol şanslar

• @Hande-Tok neye göre hesapladiniz

• @dmrtkn tamamen amatörce bir tahmin 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |