Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş abi boşuna demiyorlar cennet annlarin ayaklarının altındadır diye

aynen kardeşim.. ALLAH onların eksikliğini yokluğunu göstermesin

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya oh valla iyi yapıyorsunuz bizde pek bir değişiklik yok biri gene dershaneye diğeri kreşe ben sabahın köründe işe valla evi özlüyorum resmen. Anam beni ev hanımı doğurmuş da söylemeyi unutmuş 🤣

😅😅😅
    Allah kolaylık versin. Çalışan kadının yükü 2 kat daha fazla😕

• @Oktay-İbiş ilkokula giden 2 çoçuğum defterleri bomboş .akıllı tahtalar verilmiş filim izlemek için kullanıyor.gitmek istememin en büyük sebebi eğitim olayının çok kötü olması.

• ⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş ilkokula giden 2 çoçuğum defterleri bomboş .akıllı tahtalar verilmiş filim izlemek için kullanıyor.gitmek istememin en büyük sebebi eğitim olayının çok kötü olması.

İzlediğim bir kaç videoda oradaki liselerde (belki eyalete ya da okula göre değişiyordur emin değilim) lisede ortaokul matematiği görüyorlarmış. Bizde de lisede üniversite matematiği görüyorlar🤯 Bizim asıl sorunumuz eğitim sisteminin sürekli değişmesi ve çocukların yarış atı gibi koşturulup en sonunda da işsiz kalması. Her sene ayrı bir travma yaşıyoruz bu sene ne değişecek acaba diye düşünürken😏

• ⭐⭐

@birumut valla o konuya bir girsek çıkamayız herkes dertli egitim konusundan ama ne yapacaksın elimizdeki bu kardeşim

• @kivo o zaman seneye temmuz kontrat bitince yolculuk california 🙂 severek takip ediyoruz videolarınızı

• @aysegul gidersem canlı yayın yapıcam söz 🙂

• Eğitim konusunda yabboz olduğumuz aşikar.Ama genel sorunların başında öğretmenlere gerekli önemin verilmemesi geliyor bence.Atama yok ama aynı okul sözleşmeli öğretmen alıyor ve 1500 2000 tl para alıyorlar. Var arkadaşlarım bu durum da şimdi bu arkadaşlarım aileden destek veya düğündeki gelirlerini geçinmek için eritti gitti.
    Bu durumda ki öğretmenlerden nasıl bir eğitim vermesini bekliyoruz, ne zaman görüşsek geçim kaygısı, şimdi size 1500 1600 lü rakamlar tuhaf gelecek olur mu o rakam diye bilirsiniz bilmiyorsanız, ama var maalesef.

• @aysegul mavericks favorin olsun çünkü şu an orada nba in gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu yetişiyor..çook konuşucaz onu çoook

• ⭐⭐

Yıllardır değişen eğitim sistemi içerisinde çocuklar ne okulu seviyor ne okumayı biri bitmeden diger odev geliyor çocuklar bunaldı yapmak istemiyor

• @bidünya her ili ünüversite aşmayı marifet saydığımız için ünüversitelerin kalitesi olmuyor okulu bitirmenin bir karşılığıda.birde kps sistemi çıktı ünüversiteye hazırlanır gibi birde ona hazırlan.

• ⭐⭐

@birumut ooooo kardeşim sen direk level atladın ne kpss si ona gelene kadar önce liseye giriş sınavı ardindan üniversiteye giriş sınavı ardından üniversiteyi tam bitirdim derken hah o arada kpss oda kazanabilisen

• ⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş ilkokula giden 2 çoçuğum defterleri bomboş .akıllı tahtalar verilmiş filim izlemek için kullanıyor.gitmek istememin en büyük sebebi eğitim olayının çok kötü olması.

bu ülkede ygs midir lgs midir ne karın ağrısı ise onun yüzünden gençecik yavrular intihar etti. gecen gün hanımla ciddi şekilde tartıştım 15 senelik evlilik hayatımda. kızımı her gün okuldan ben alıyorum dediki baba sınavtan 60 aldım canın sağolsun kızım çalışır düzeltirsin eve geldik kıza bozuk atıyor dedim hayırdır neden kızıyorsun sınavtan 60 almış alsın ne var bunda dedim sen yada ben mükemmel anne ve babamıyız hayır eksiklerimiz kusurlarımız yanlışlarımız illaki var. çocuğa bağırma kızma yoksa çocuk bu sefer pisikolojik olarak bunalıma giricek ve sürekli yarış halinde olucak düşük not alırsa bu sefer kendini yıpratıcak. çocuklardan her şeyi mükemmel yapmasını mükemmel olmasını bekliyoruz yanlış. ben orta 2 de bıraktım okulu hatamı yaptım o zamanki şartlar bunu gerektiriyordu demem o ki çocukların sırtına taşıyamayacağı yükleri yüklemek yada robot gibi kurmak yerine onları anlamalı ve dinlemeliyiz. eğitim sisteminde 14 kere reform yapıldı sonuç ortada çocuklardanda çok bir şey beklemek abesle iştigal olur.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Eğitim konusunda yabboz olduğumuz aşikar.Ama genel sorunların başında öğretmenlere gerekli önemin verilmemesi geliyor bence.Atama yok ama aynı okul sözleşmeli öğretmen alıyor ve 1500 2000 tl para alıyorlar. Var arkadaşlarım bu durum da şimdi bu arkadaşlarım aileden destek veya düğündeki gelirlerini geçinmek için eritti gitti.
    Bu durumda ki öğretmenlerden nasıl bir eğitim vermesini bekliyoruz, ne zaman görüşsek geçim kaygısı, şimdi size 1500 1600 lü rakamlar tuhaf gelecek olur mu o rakam diye bilirsiniz bilmiyorsanız, ama var maalesef.

Zaten sorun öğretmende değilki öğretmeni öğrenciyi bu duruma sokan sistemde. Yoksa öğretmenler zaten işini yapıyor.

• ⭐⭐⭐

This post is deleted!

• @asilelif iyi bir ünüversite bölüm kazanamıyacaksa okumanın anlamı yok gitsinler mesle sahibi olsunlar okadar strese girip sonu hüsran olmaz en azından

• @Nothing-Man az para alıyorum diye işinin hakkını vermemesi normal değil.işine gelmiyorsa yapmaz.kadrolu öğretmenler 5 bin maaş alıyor az para değil .

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş abi benim oğlumda aynı durumda oğlum gevşemesin diye çok yüz vermemekle birlikte daha hiçbir notuna kızmadım çocuk ne yapsın birde milli eğitimin öğrenci sitesinde sınıf not ortalaması diye bir bölüm koymuşlar resmen çocukları birbirleriyle yarıştırıyorlar geçen oğlum matematikten 80 almış sınıf ortalaması 80.4 tam sevinecek anne ortalamanın altındayım diyor.

• @bidünya Öğretmenler de sorun var bence.Tanıdığım öğretmenlerden bunu söyledim zaten.Maalesef her öğretmen Mahmut hoca değil.Fakat işin içine girdikçe, parasal konularda bilgim oldu.Öğretmenler inanın hepsi iyi niyetli değil, bu durumda toplumda eski saygınlığını ve maddi manevi otoritesinin kaybı nedenlerin een başında geliyor.

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş abi benim oğlumda aynı durumda oğlum gevşemesin diye çok yüz vermemekle birlikte daha hiçbir notuna kızmadım çocuk ne yapsın birde milli eğitimin öğrenci sitesinde sınıf not ortalaması diye bir bölüm koymuşlar resmen çocukları birbirleriyle yarıştırıyorlar geçen oğlum matematikten 80 almış sınıf ortalaması 80.4 tam sevinecek anne ortalamanın altındayım diyor.

kardeşim aslında her şeyin müsebbibi de sorumlusuda biz yetişkinleriyiz. küçücük bedenlerden büyük işler bekliyoruz onlara küçücük yaşta sorumluluk yüklüyoruz ve çocukta yarış poligonunda koşan at gibi birinci gelme derdinde bu yanlış yanlışta yapıcak zayıfta alıcak düşücek bacağıda kanayacak üstünüde kirleticek kavgada edicek. yaşaya yaşaya öğrenip tecrübe edinicek. bizi anamız doğurduğunda dört dörtlükmüydük harika yada şahane birisimiydik. ben hayatı yaşaya yaşaya tecrübe ettim çok sıkıntılar acılar çektim ama yaşayarak öğrendim. ben çocuğumu sokakta bulmadım çocuklarım benim dünyadaki en güzel eserim o eseride kimsenin kimsenin dökmesine kırmasına incitmesine izin vermem.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |