Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TMMZ sayin @TMMZ cok haklisiniz, maalesef bilgiler yanlis girilmis... sayin @Burak-çırak maalesef secilmemissiniz bu yil...

Yalniz burada skandal bir durum var... Basvuruyu yapan araci sirket durumu sayin @Burak-çırak 'a caktirmamak icin kendisine yanlis bir ekran goruntusu gondermis gibi gorunuyor. Sanirim KCC ile konusuldugu ve 'baskalarinda da var' aciklamalari dogru degil...

Kimsenin gunahini almis olmayayim ama sayin @Sono yukarida belirtmisti virgulden sonraki boslukla ilgili problemi... Ben kullanilan font'tan dolayi olabilir diye dusunmustum (ki her web browser'in kendi ayarlari farkli...) fakat simdi tekrar bakinca isimdeki A ve K harfleri arasindaki bosluk ile soyisimdeki A ve K harfleri arasindaki bosluk farkli gorunuyor... Yani bu harfler ayni harfler, ayni font... sanki aralarindaki boslugun farkli olmamasi gerekiyor gibi geliyor bana, tabii bu isin uzmani arkadaslar yorum yaparsa daha iyi olur. Benimkisi sadece kucuk bir gozlem... Sanirim araci kurum ekran goruntusunu photoshop'layip sayin @Burak-çırak 'a gondermis...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream insanlar farkli ulkelerde farkli resmi isimlere sahip olabilirler, dolayisiyla pasaportlarda da farkli isim ve soyisimleri bulunabilir. O nedenle sizin dediginiz gibi bir eleme gerceklesecegini sanmiyorum. Neticede iki isim de resmi isimler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Burak-çırak Bana nedense pek olası gelmiyor. Aracı kurumun sizin adınıza başvuru yaparken doğru bilgileri girdiğininden emin misiniz? Umarım dediğiniz gibi olur.

Bu hatanin KCC'den kaynaklanma ihtimali dusuk diye dusunuyorum, sans eseri bir turkce kelime "Cirak" baska anlamli bir turkce kelime "cinar" olarak yazilmis...

• ⭐⭐⭐

selam millet ben daha bakmadım çıktımı çıkmadımı ne durumdayız bilmiyorum bir müddet daha bakmayacam gerçi çıksada çıkmasada farketmez her sonuca hazırlıklıyım. çıkmayan arkadaşlar üzülmesin seneye çıkar belki çıkan arkadaşlarıda tebrik ediyorum her şey gönlünüzce olsun.

• @crazycells Ben de sizin gibi düşünüyorum. Sadece elde yeterince bilgi olmadığı için aracı kurumu hemen suçlamak istemedim. İşin en doğrusu sayın @Burak-çırak ın aracı kurumuyla Cinar soyadı ile ilgili olan durumu görüşmesi. Ve hatta KKC ile yapılan görüşmelerin bir kopyasını da istemesi, aksini ispat edememeleri durumunda da para iadesinin talep edilmesi yerinde olacaktır kanımca.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream ben goruntunun tamamini paylasmadim ama sayin @Burak-çırak bana tam ekran goruntusunu gonderdi. Ekrandaki tum bilgiler DV2021'e ait, dolayisiyla bir basvuru yapildigini ve bir numara oldugunu biliyoruz... Sayin @TMMZ 'nin belirttigi gibi Cirak ile hata veriyor ama Cinar ile sonuc veriyor... Sanirim onlar da sonucu kontrol edip olumsuz oldugunu gordukleri icin sayin @Burak-çırak 'i oyaliyorlar. Zaten dosya numarasini unuttum diye isaretleyince soyismin hata verdigini Burak Bey de soyledi...

Benim de kendisine tavsiyem bu yil bir sey yapmasa bile gelecek yil bu kurumla calismamasi yonunde.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream olabilir... ben goruntuyu yaklastirip ekran fotosu cekmistim ama bunun disinda da bir oynama var diyorsunuz sanirim? mumkundur... bana en problemli gelen sey A harfinin sag ve solundaki harflerle olan uzakligi... 3 harf ile yakin iken, 1 harf ile uzak... tam da uzak olan harf sonradan eklendigini dusundugumuz "K" harfi 🙂 diger K harfinde bir problem yok gibi...

• @crazycells Hatta başvuru yapmayacaklarından da emin olmalı ama nasıl...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @Burak-çırak da cevaplari gorup yorum yaptiktan sonra kendisine ait bilgileri iceren cevaplari silecegim. Zaten bilgileri aktarmadan once de o sekilde izin almistim kendisinden...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells Hatta başvuru yapmayacaklarından da emin olmalı ama nasıl...

onun bir yolu yok maalesef, en garanti cozum bilgilerinizi hickimseyle paylasmamak... Eger pasaport suresi gecerse yeni bilgiler verilmemeli ve basvuru yapilmasi engellenmeli.

• @crazycells Evet K harflerinin mesafelerinde farklılık var. Foruma yüklediğiniz görüntüyü yakınlaştırıp bakarsanız söylediğim şeyi de net bir şekilde görebilirsiniz.

• @crazycells Ya da mecburen aynı firmayla çalışmaya devam etmeli. Biliyorum kötü bir seçenek ama, mükerrer kayıt yapılmasını engellemenin en garanti yolu gibi ne yazıkki.

• Tekrar yazmak gibi olacak ama cevap alamadığım ve bugün artık bu formu bitirmek istediğim için tekrarlamak zorunda kalıyorum. @crazycells yetkili bir abiye benziyorsunuz. acaba sorumla ilgili bir bilginiz var mı? , biz primary occupation kısmında biraz takıldık, şimdi bizim asıl mesleklerimiz farklı, ama şuanda covid döneminde baska yerlerde çalışıyoruz. Primary occupation kısmına şuan çalıştığımız yeri mi yoksa asıl mesleğimizi mi yazmalıyız? Ayrıca da 16 yaşımdan beri oturduğum adreslerin çoğunu hatırlamıyorum. full adres mi yazmamız lazım şart mı yoksa şehir bölge bilgisi vermem yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Çağatay-Akyazı, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Tekrar yazmak gibi olacak ama cevap alamadığım ve bugün artık bu formu bitirmek istediğim için tekrarlamak zorunda kalıyorum. @crazycells yetkili bir abiye benziyorsunuz. acaba sorumla ilgili bir bilginiz var mı? , biz primary occupation kısmında biraz takıldık, şimdi bizim asıl mesleklerimiz farklı, ama şuanda covid döneminde baska yerlerde çalışıyoruz. Primary occupation kısmına şuan çalıştığımız yeri mi yoksa asıl mesleğimizi mi yazmalıyız? Ayrıca da 16 yaşımdan beri oturduğum adreslerin çoğunu hatırlamıyorum. full adres mi yazmamız lazım şart mı yoksa şehir bölge bilgisi vermem yeterli olur mu?

DS-260 formuyla ilgili sorulari su baslik altinda cevapliyorum:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• @Çağatay-Akyazı Musadenizle kendi fikirlerimi paylasayim:

Bence birinci alternatif, suan ki covid-19'den dolayi basladiginiz "yeni" isinizi suan ki isiniz olarak yazip, asil mesleginizi daha once yaptiginiz isler kismina ekleyebilirsiniz.

Ikinci alternatif, ozellikle bir kac ay icinde eski isinize doneceginizi dusunuyorsaniz, eski isinizi yazip, "yeni" isinizden hic bahsetmeyebilirsiniz.

Eger lise mezuniyeti ile gerekli sartlari sagliyorsaniz, bence meslek kismi kafanizi cok karistirmasin, iki alternatif de mumkun. Sonucta ne is yaptiginizin bir onemi yok gocmenlik burosu ve buyukelcilik icin. Ufak hatalar ya da degisiklikler her zaman mulakat sirasinda duzeltilebilir

Bundan 8-10 sene evvel benzer bir forumda (eski mezun.com sitesinin formu olabilir), bir arkadas yesil kart kura basvurusu sirasinda "middle name" kismina "superman" ( ya da benzer birsey tam hatirlayamadim) yazdigi halde mulakatta "yanlis anladim, lakap zannettim, arkadaslar bana "superman" der" vs. diyerek mulakatta basarili olup, yesil kartini almisti.

Tabi bu ornege bakarak, lutfen "superman" vs yazmasin kimse:) Sadece demek istedigim, sartlari sagliyorsaniz, elinizden geldigince en dogru bilgiyi vermeye calisin. Ufak tefek hatalari ya da hatirlayamadiginiz detaylari kafaniza takmayin.

Mesela ben okula basladigim tarihleri hatirlamiyorum, o bilgi hic bir yerde yok. O yuzden 1 eylul yaziyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hardrock, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bundan 8-10 sene evvel benzer bir forumda (eski mezun.com sitesinin formu olabilir), bir arkadas yesil kart kura basvurusu sirasinda "middle name" kismina "superman" ( ya da benzer birsey tam hatirlayamadim) yazdigi halde mulakatta "yanlis anladim, lakap zannettim, arkadaslar bana "superman" der" vs. diyerek mulakatta basarili olup, yesil kartini almisti.

superman degil icebroker yazmisti 🙂 kendisi su an forumda... ben parmakla gostermis olmayayim ( @Mutlu-Percin ), kendisi istiyorsa one ciksin 🙂

• @crazycells Evet icebroker, hatirladim simdi:) Yesil kartini almisti degil mi? ABD'de mi suan?

• @hardrock Yok kardesim Hulk yazmistim ne Superman’i 😂. yapmistik zamaninda oyle bir hata ama cok sukur bir sikinti cikmamisti.

• @Mutlu-Percin Cok sevindim:) Ben de aldiniz diye hatirladim, ama emin olamadim.

Kissadan hisse: Kucuk hatalari kafaya takmayin:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |