Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Türkiye'den getirilen elektronik cihazları ABD'de kullanmak

• Sayın @Opctebur doğru yolu bulmuşsunuz 🙂

@opctebur Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak içinde söyledi:

@Mr-Hakan bilgilendirme için teşekkür ederim. 60 Hz den haberdar değildim. Evet bu durumda sıkıntı oluşabilir. Kaldı ki ben bile oraya gitsem elektronik eşyalar için teoride doğru olan bu yöntemi seçmezdim... Saç kurutucusu yada düzleştirici için kaybedeceğiniz zaman ve vereceğiniz emeğin karşılığı olmazdı. Türkiye de bile ucuz olan bu tarz ürünler için hiç gerekli değil. Orada 15 yada 20 birime elde edilecek ürünler için zaman ve emek kaybı bile denilebilir. Daha önceden de yazdığım gibi, Sorun varsa çözümde mutlaka mevcuttur. Ama konumuzdaki çözüm daha pahallı ise "gereksiz" ibaresi ile tanımlanır. 🙂 Bu tarz işlerle uğraşıp, bilginin paylaştıkça çoğalacağını düşünen birisi olarak bir çözüm üretmeye çalışmıştım hepsi bundan ibaret 🙂

• @yalta Gösterene teşekkürler. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak içinde söyledi:

@opctebur şu anda orada uzun süre yaşayanlar hep bir ağızdan söylemiştir. YER BİRAZ SIKAR ORASI diye. Çünkü kendin dedin ben bilmiyorum orasını diye. Amcam 15 yıldır NJ de oturuyor. Evini yaptırdı adamlar bahçedeki taşı ayakkabısı ile ittiriyor eğer hareket ederse inşaata devam ediyorsun yoksa havalar ısınacak ondan sonra devam diye o kadar sıkılık var. O yüzden paşalar gibi alırsın 5-10 TL çevirici bakarsın keyfine. @cancolpan @crazycells @semavi belediyeye haber vermeden bir çivi çakabilir misin yada çimleri kesmicem uzamalarını istiyorum diyebilir misin.

Hayir sayin @ayvalik10 , diyemezsiniz. Izin almaniz gerekiyor. Cogunlukla guvenlik gerekcesiyle sizin bulundugunuz sehrin , belediyenin ya da mahallenin kural ve yasalari oluyor. Ne degisiklik yapacaksaniz bunun yasalara uygun olmasi sart, o nedenle evinizde degisiklik yapmadan bunun iznini almaniz gerekiyor.
    Cimlerin de belli bir uzunlugu gecmemesi gerekiyor, o da sanirim guvenligin yanisira mahallenin iyi gorunup gorunmemesi, civardaki evlerin degerinin dusmemesiyle ilgili daha cok, bu konudaki kurallar genelde daha lokal oluyorlar. Eger belirli bir uzunluk sarti varsa ve siz onu gecirirseniz, o durumda ceza alirsiniz.

• @knnrn

@knnrn Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak içinde söyledi:

Biz Türkiye'den getirdiğimiz Beko Türk kahvesi makinesini burada sorunsuz kullanıyoruz. 1450 wattlık bir cihaz olduğu için Amazon'dan 40 dolara 1500 watt gücünde bir transformatör aldım. Kullanacağınız cihazın ihtiyaç duyduğu güce göre bir transformatör almanız yeterli.
    https://www.amazon.com/Bright-VC1500W-Voltage-Transformer-converter/dp/B000MXZ2XK?crid=3DBS91P5Y8FNN&keywords=step+up+transformer+1500w&qid=1537743286&sprefix=step+up+transformer+1500%2Caps%2C191&sr=8-3&ref=sr_1_3

konu eski olmasına rağmen yeni çekiliş nedeniyle belrtmek isterim ki;

rezistanstan (ısıtıcı) ziyade içinde motor,bobin gibi şeyler olan ürün kullanıcaksanız cihazın etiketindeki güç değerinden en az %30 daha fazla olan bir transformatör(yükseltici) kullanın.Hatta her zaman bir %30 daha güçlü trafo kullanın.Bu en güvenli yöntem sizin için.

• @Opctebur, içinde söyledi: Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak

@Mr-Hakan bilgilendirme için teşekkür ederim. 60 Hz den haberdar değildim. Evet bu durumda sıkıntı oluşabilir. Kaldı ki ben bile oraya gitsem elektronik eşyalar için teoride doğru olan bu yöntemi seçmezdim... Saç kurutucusu yada düzleştirici için kaybedeceğiniz zaman ve vereceğiniz emeğin karşılığı olmazdı. Türkiye de bile ucuz olan bu tarz ürünler için hiç gerekli değil. Orada 15 yada 20 birime elde edilecek ürünler için zaman ve emek kaybı bile denilebilir. Daha önceden de yazdığım gibi, Sorun varsa çözümde mutlaka mevcuttur. Ama konumuzdaki çözüm daha pahallı ise "gereksiz" ibaresi ile tanımlanır. 🙂 Bu tarz işlerle uğraşıp, bilginin paylaştıkça çoğalacağını düşünen birisi olarak bir çözüm üretmeye çalışmıştım hepsi bundan ibaret 🙂

Lise yıllarımızda bizlere genelde Alman normları öğretiliyordu, ABD normu öylesine gösterilmiş olsun diye gösteriliyordu. Keşke ABD normu hakkında uzun uzun çalışsaydım. Gerçi hoş 20 sene öncesinin bilgileri çalışsam dahi unuturdum 😃

• Ben bununla ilgili şöyle bir şey öğrenmiştim. 220 V 110 V çevirici bir alet var.
    Adı Transformatör.
    Bunu alıp orada kullanabiliriz diye okumuştum ama net bilgi değil tabi.

• Elektrikli ve elektronik aletler ve cihazlarin fiyati genel olarak burada Turkiye'den daha ucuz ve cesitli. Ozellikle belirli indirim zamanlarina denk getirirseniz cok daha ucuza alabilirsiniz. Turkiye'den gelirken, eger manevi degeri yoksa, bosuna yuk etmenize hic gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak

Ben bununla ilgili şöyle bir şey öğrenmiştim. 220 V 110 V çevirici bir alet var.
    Adı Transformatör.
    Bunu alıp orada kullanabiliriz diye okumuştum ama net bilgi değil tabi.

Dogrudur, ama kullandiginiz aracin guc ihtiyaci da onemli. Eger sac kurutma makinesi, tost makinesi gibi cok fazla guc gerektiren araclar kullaniyorsaniz, o durumda transformatorler de o guce cikamayabilir; veya o guce cikmak icin alacaginiz transformator cok pahali olabilir.

• @crazycells Bu bilgi güzel oldu o zaman.
    Eğer onaylanır ve gidersek ilk başta oralarda masraf az olması açısından kargo ile elektronik eşyaları da götürecektim. Şuan tüm listeyi sildim.
    Bahsedildiği gibi oradan almak mantıklı demek.
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan Biz Türkiye'den getirdiğimiz Beko Türk kahvesi makinesini bu şekilde kullanıyoruz. Amazon'dan 50 dolar civarına bir transformatör almıştım. Bunun gibi özellikli cihazlar için değer, ancak ABD'de bulabileceğiniz şeyler için hiç gerek yok. Transformatör cihazı çok ağır, oradan oraya taşınacak bir şey değil. Bir köşeye kurduk duruyor, sadece kahve makinesi için açıyoruz.

• @knnrn oğlum için vitacook blender var,kitchenaid mikserim var elim kolum şuan o mikser makarna vs kışlık hazırlık yaptığım ve yine sağlıklı olsun diye granit tost mk var.
    Şuan bunlar burada kıymetli tâbi benim için.
    Orada da hemen alınamayabilir diye bu tip şeyleri getirmek istedim.
    Onlara uygun olur mu o zaman ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan Bence bunların hiçbirini getirmeye değmez. Watt gücü 1500 altında olan 1-2 şey olabilir belki.

• ⭐⭐⭐

@knnrn Beko kahve makinesi 110 V uyumlu sekilde amazonda bulunabiliyor artik. https://www.amazon.com/Turkish-Consistent-Perfect-Available-Through/dp/B01FV1EXM8

• @keysnambır Icinde Turk gecince neden boyle pahali oluyor hersey 🙂 Bu makina 45 dolardan fazla etmez bence.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır Bizdeki çift cezveli, aynı anda dört kişiye kahve yapabiliyor. Ayrıca gerçekten çok pahalı.

• ⭐⭐⭐

@knnrn @Ryback aynen cok pahali. Anca yuzde 50 indirime girerse dusunulebilir. 😕

• @knnrn değerli bilgilerdi, teşekkür ederim.

• oyuncu bilgisayar kasamı yanımda götürmek istiyorum, monitor ve bilumum aksesuarı oradan alacağım ama kabin boya sığan bir kasam olduğu için ve bırakmaya kıyamadığım için yanıma alacağım. yalnız şu voltaj işini nasıl çözebilirim bilgisayarım için? içindeki donanımlar yanar diye korktum burada yazılanları okuyunca. acaba sadece abd tipi bir güç kablosu almam yeterli mi, yoksa voltaj dönüştürücü de mi almam lazım?

• ⭐⭐⭐

@Tarık-B kasanin guc unitesinin etiketine bakip destekledigi voltaj araligini gorebilirsiniz. Eger voltaj destegi varsa sadece uc cevirici ya da yeni bir guc kablosu ile isi cozersiniz. Voltaj destegi yoksa voltaj cevirici ile ugrasmayin bence, guc unitesini direkt degistirin buradan alacaginiz bir tanesi ile.

• @keysnambır çok mantıklı hocam. güç kaynağının sitesinde voltaj aralığı olarak 100-240 yazıyor o yüzden yeni bir güç kablosu alarak kullanmaya başlayabilirim sanırım. teşekkür ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.1k

| | | |