Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar, oncelıkle hepınıze merhaba. Aranıza yenı katılmıs bırısı olarak herkese bol sans dılıyorum.
    36 yasında 19 yıldır TSK mensubu olarak gorev yapmaktayım. GC yı neden tercıh ettıgımın sebeplerını sanırım yazmaya gerek yok. Cunku bır cok arkadasın benzer endıseler ıle bu kuraya basvuru yaptıgını okudum ve benım de gerekcelerım hemen hemen aynı. Is yerınden bır arkadasımın benı uyandırmasıyla, yurt dısında yasam ıle ılgılı arastırma yaparken forumunuzu gordum ve baska bır yerde arastırma ıhtıyacı hıssetmedım. Forumda emegı gecen herkese sonsuz tesekkurler. Yaklasık 1 aydır forumdakı hemen hemen her konu ve ıletıyı satır satır okudum. Ancak ya dıkkatımden kacan ya da olmaması dolayısıyla bulamadıgım bazı konularda bılgınıze ıhtıyacım var ve yardımcı olabılırsenız mutlu olurum.

1. Basvuru oncesınde yapmamız gereken seyler nelerdır? ( Daha once hıc basvuru yapmadıgım ıcın kendımı saglama almak adına basvuru tarıhınden sonra olusabılecek olumsuzluklara karsı yapacagım on hazırlık )
    2. Esım adına da basvuru yaparak sansımı yukseltmek ıstıyorum. Ancak bu durumun getırecegı ( varsa ) dezavantajlar neler olabılır? ( Esım ev hanımı )
    3. Yesıl pasaport sahıbıyım. Bunun yaratacagı bır avantaj olabılır mı? ( Orn. Onceden vıze almak vs. gıbı )

Sımdılık bu kadar sorunun sızlerı sıkmamak adına yeterlı oldugunu dusunuyorum. Ilerıkı gunlerde aklımdakı bır cok soruyu, hem bana hem de forumu ınceleyecek dıger kısıler adına faydalı olacagını dusunerek soracagım.
    Saygılarımla.

• @volky35 2. Sorunuzu ben cevaplıyım ozmaan 🙂 eşinizin başvurması şansınızı 2 ye katlar tabiki . Ama unutmayın başvuran kişi en az lise mezunu olmalı . Umarim kazanırsınız 🙂

• Cok tesekkur ederım cevap ve ıyı dıleklerınız ıcın. Umarım hepımız ıcın hayırlısı olur.

• Bu ileti silindi!

• @volky35 MERHABA içinde söyledi:

Basvuru oncesınde yapmamız gereken seyler nelerdır? ( Daha once hıc basvuru yapmadıgım ıcın kendımı saglama almak adına basvuru tarıhınden sonra olusabılecek olumsuzluklara karsı yapacagım on hazırlık )

Hoşgeldiniz aramıza, pasaportunuzun rengi GC çekilişinde etkili değil. Daha doğrusu çekiliş aşamasında hiçbir şey etkili değil... Tamamen şans

Basvuru oncesınde yapmamız gereken seyler nelerdır? ( Daha once hıc basvuru yapmadıgım ıcın kendımı saglama almak adına basvuru tarıhınden sonra olusabılecek olumsuzluklara karsı yapacagım on hazırlık )

Bu arada başvuru tarihinden sonra olumsuzluk yaşamakla neyi kastettiniz onu da bilmiyorum. Başvuru sonrası sonuçlar 15 Mayıs'ta açıklanıyor. Asıl süreç (Evrak vs) bu tarihten sonra, çekilişte çıkış sıranıza göre (Case Number) başlıyor. Oraya kadar büyük ihtimalle başvuru yaptığınızı unutabilirsiniz bile 🙂

Arkadaslar, oncelıkle hepınıze merhaba. Aranıza yenı katılmıs bırısı olarak herkese bol sans dılıyorum.
    36 yasında 19 yıldır TSK mensubu olarak gorev yapmaktayım. GC yı neden tercıh ettıgımın sebeplerını sanırım yazmaya gerek yok. Cunku bır cok arkadasın benzer endıseler ıle bu kuraya basvuru yaptıgını okudum ve benım de gerekcelerım hemen hemen aynı. Is yerınden bır arkadasımın benı uyandırmasıyla, yurt dısında yasam ıle ılgılı arastırma yaparken forumunuzu gordum ve baska bır yerde arastırma ıhtıyacı hıssetmedım. Forumda emegı gecen herkese sonsuz tesekkurler. Yaklasık 1 aydır forumdakı hemen hemen her konu ve ıletıyı satır satır okudum. Ancak ya dıkkatımden kacan ya da olmaması dolayısıyla bulamadıgım bazı konularda bılgınıze ıhtıyacım var ve yardımcı olabılırsenız mutlu olurum.

1. Basvuru oncesınde yapmamız gereken seyler nelerdır? ( Daha once hıc basvuru yapmadıgım ıcın kendımı saglama almak adına basvuru tarıhınden sonra olusabılecek olumsuzluklara karsı yapacagım on hazırlık )
    2. Esım adına da basvuru yaparak sansımı yukseltmek ıstıyorum. Ancak bu durumun getırecegı ( varsa ) dezavantajlar neler olabılır? ( Esım ev hanımı )
    3. Yesıl pasaport sahıbıyım. Bunun yaratacagı bır avantaj olabılır mı? ( Orn. Onceden vıze almak vs. gıbı )

Sımdılık bu kadar sorunun sızlerı sıkmamak adına yeterlı oldugunu dusunuyorum. Ilerıkı gunlerde aklımdakı bır cok soruyu, hem bana hem de forumu ınceleyecek dıger kısıler adına faydalı olacagını dusunerek soracagım.
    Saygılarımla.

1. Başvuruya uygunluğunuzu kontrol edebilirsiniz. Lise mezuniyeti veya, bu yoksa, belirtilen mesleklerde son 5 yılın 2 yılı o mesleği icra ettiğini ispatlamak. Kurallara uygun fotoğraf temin etmek/çekmek.
    2. Aynı şartlar geçerli olmak üzere eşiniz adına da başvuru yaparsanız ihtimalleri arttırırsınız.
    3. Yeşil pasaport ABD ve GC için bir avantaj doğurmuyor.

Bol şans

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Hayırlı forumlar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |