Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Değerli arkadaşlar merhaba,
    Bir sorum olacak. Bana NIW EB-2 üzerinden kabul geldi. Bir oğlum var. Eşim ile ayrıyım ve velayet hakkı bende . Eşim ile anlaşamıyoruz. Oğlumu götürmeme izin vermiyor.
    Bende gelsin GC'ı alsın geri göndereyim sana ben düzen kurduktan sonra gelir diyorum. Hakkını kaybetmemesi için.
    Sorum şöyle; GC geçerliliğini kaybetmemesi için en az yılda kaç gün giriş yapıp ABD'de kalabilir?
    Bununla ilgili resmi bir site linki bulamadım. Siz biliyorsanız yazar mısınız?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@TOK, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

Değerli arkadaşlar merhaba,
    Bir sorum olacak. Bana NIW EB-2 üzerinden kabul geldi. Bir oğlum var. Eşim ile ayrıyım ve velayet hakkı bende . Eşim ile anlaşamıyoruz. Oğlumu götürmeme izin vermiyor.
    Bende gelsin GC'ı alsın geri göndereyim sana ben düzen kurduktan sonra gelir diyorum. Hakkını kaybetmemesi için.
    Sorum şöyle; GC geçerliliğini kaybetmemesi için en az yılda kaç gün giriş yapıp ABD'de kalabilir?
    Bununla ilgili resmi bir site linki bulamadım. Siz biliyorsanız yazar mısınız?
    Teşekkürler

Cocugunuz kaç yaşındaydı? Eğer reşit değil ve burda okul durumu hala devam ediyorsa uzun yıllar ABD’ye girmesede durumu gözardı ediyorlar. İçiniz rahat etsin diyorsanız re permitte alabilirsiniz

• @waterman ikinci sınıfa gidiyor

• Merhaba arkadaşlar benim kafama takılan soru şu, 4 kişilik bir ailem var, ben önden gidip ailemi 1 yıl yada daha uzun bir süre sonra ailemi de getirebilir miyim?
    Araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla vize süresi dolmadan yani ortalama 6 ay içinde ailenin tüm bireylerinin giriş yapması gerek.
    Ben bu şekilde bir giriş yapıp ailemin olası sorunlarla karşılaşmasını istemiyorum, sonuçta çocukların okulları devam ediyor vs.. yani eğer başarısız olursam ve geri dönmem gerekirse aileminde bu süreçte yıpranmasını istemiyorum.
    1 yıl yada daha üzeri bir zamanda ailemi getirmem mümkünmü?

• Merhaba benimde çocuğum 8 yaşında. İşlemler onaylanırsa amerikaya beraber giriş yapmak zorunlumudur. Yoksa ilk başta ben tek başıma gidebilirmiyim. 6 ay dolmadan onları getirebilirmiyim. Beraber giriş yapmak zorunlu ise 2 gün sonra geri dönseler sorun olur mu. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mesut-Isler birlikte giriş yapmak zorunda değilsiniz. ilk girişi asıl talihli yaptıktan sonra aile üyeleri 6 aylık süreleri dolmadan yapabilirler.

• Sorunuza cevap olurmu bilemem ama bizde 2022 kazananıyız öncelikle Aralık 2022 de giriş yaptık kartların basımı için sonrasında ailecek 5 kişiyiz döndük ancak ocak ayında hemen eşim iş buldu ve tekrar gitti benim işim nedeniyle hemen gitmem mümkün olmadığından biz kaldık mart ayında 6 ay süre geçmemesine adına tekrar giriş yaptık temmuzdada temelli yerleşeceğiz esas talihli sizseniz önden gidip iş ve ev düzenini kurmak ikna edici olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ttayfun, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

Merhaba arkadaşlar benim kafama takılan soru şu, 4 kişilik bir ailem var, ben önden gidip ailemi 1 yıl yada daha uzun bir süre sonra ailemi de getirebilir miyim?
    Araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla vize süresi dolmadan yani ortalama 6 ay içinde ailenin tüm bireylerinin giriş yapması gerek.
    Ben bu şekilde bir giriş yapıp ailemin olası sorunlarla karşılaşmasını istemiyorum, sonuçta çocukların okulları devam ediyor vs.. yani eğer başarısız olursam ve geri dönmem gerekirse aileminde bu süreçte yıpranmasını istemiyorum.
    1 yıl yada daha üzeri bir zamanda ailemi getirmem mümkünmü?

Ilk girisi yaptiktan sonra okul cagindaki cocuklariniz Turkiye'ye geri donebilirler.

Genelde kucuk cocuklar ABD disinda cok uzun kalsalar dahi, ABD'de yasayan anne veya babasiyla ABD'ye girerken hicbir sorun yasamiyorlar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Çok teşekkür ederim bilgileriniz için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |