Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar ben herhangi bir şekilde evlilik yapmadım soy ismimi bazı sebeplerden dolayı değiştirmek durumundayım benim sorum şu yönde olacak;

Ben DV2023 için başvurumu yapmıştım. Başvuru yaptığım zaman soy ismim eskiydi ve pasaportum da haliyle eskiydi birkaç hafta içerisinde soy ismim değişmiş olacak dolayısıyla pasaportum ve kimliğim de değişecek eğer Yeşil kart talihlisi olursam başvurum boşa mı gidecek?

• ⭐⭐

Değişiklik yaptığınız belgeleri yanınızda götürün sorun olmaz. Eşim 30 yıl önce adını değiştirmiş, bu kadar zamandan sonra istenmeyecegini bildiğimiz halde biz orijinal belgeleri mahkeme kararıni saklıyoruz. Oğlumun adını Tan koydum kimse adıyla seslenmiyor hep Ahmet diyoruz Tan desek dönüp bakmaz adını değiştireceğim ama sonuçları bekliyorum. Onun belgelerini de saklayacağım.

• @gariban cevap için teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iwannapayattention, içinde söyledi: Soyisim Değişikliği Yapıldıktan Sonra Greencard Talihlisi Olmak

Merhabalar ben herhangi bir şekilde evlilik yapmadım soy ismimi bazı sebeplerden dolayı değiştirmek durumundayım benim sorum şu yönde olacak;

Ben DV2023 için başvurumu yapmıştım. Başvuru yaptığım zaman soy ismim eskiydi ve pasaportum da haliyle eskiydi birkaç hafta içerisinde soy ismim değişmiş olacak dolayısıyla pasaportum ve kimliğim de değişecek eğer Yeşil kart talihlisi olursam başvurum boşa mı gidecek?

Sorun olmaz. Zaten resmi belgelerde tum bilgiler tarihleriyle gorunecegi icin basvuru anindaki isim ve soyisminiz de net sekilde bilinecektir.

Bu karara dair mahkeme veya diger yasal belgeleri mulakatta yaninizda bulundurmayi unutmayin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |