DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @alpha2015tr Merhaba, oğlum bana ve eşime birer gün ara ile I-130 formunu doldurup göndermişti. Eşimin hem USCIS onayı hem de NVC onayı benden hep tam bir ay sonra geldi. Fakat Interwiev randevusu aynı gün ve aynı saate verildi.

• Tskler @Cavidan ve @Mango2014 cevaplariniz icin.
    Anlasilan I-130 sureci bireyler icin bagimsiz gidiyor evli olsalar bile. Ama gunun sonunda NVC interview de birlestiriyorlar. Gerci boyle olmasi daha mantikli.

• 2023 Yaz doneminde (Haz-Aug arasi) I-130 basvurusu yapip onay alan kimler var ?

• @mrme12 Merhaba, ortalama 11 ay sürüyor onayın gelmesi. Büyük ihtimal Haziran 2023'te yapılan başvuru onayı Mayıs 2024 civarını bulacaktır. Biz Ağustos 2022'de başvurduk onay Temmuz 2023'te geldi.

• @Mango2014 Evet benim de tahminim 11-13 ay arasi gibi. Yukarida yazan birisi Haz 2023 de basvurmustu ama Kasim 2023 de onay almis.

• @mrme12 Merhaba, biz haziranda başvurup 2 hafta önce de tüm I-864 ve D-260 larımızı yükleyip geri dönüş yapılmasını bekliyoruz.

• @daphne i-130 onayi aldin yani 2 hafta once. Haziran 15 - kasim 15. Sadece 5 ay cok iyi. Bizim de 15 temmuz
    I-864 ve D-260 lar yuklemek icin i-130 onayinin gelmesi şart degil mi? Onden yukleme olmuyor degil mi?

• @mrme12 evet mail gelmeden ekleme yapamıyorsunuz. Zaten I-130 a onay gelince önce parayı yatırmanızı istiyor yanlış hatırlamıyorsan 445 dolardı. Onları ödedikten sonra sistemin açılıp formları doldurmanız için siz üç gün bekliyorsunuz. Akabinde hem siz hem de sizin için başvuran kişi formları ve kanıtları, mali dokümanları dolduruyorsunuz. Eğer ayrıca ilave bir sponsorunuzda varsa o da I-864 formunu ve dokümanlarını yüklüyor. D-260 formunu doldurup kanıtları yükleyince hemen submit edebiliyorsunuz. Ancak sizin için başvuran ve ilave bir sponsorunuz varsa her ikisinin de her şeyinin yüklenmesi gerekiyor ki submit edebilesiniz. İlave sponsorunuz yoksa sıkıntı olmuyor ve hemen submit edebiliyorsunuz.

• @mrme12 Biz onayı kasım 14 te aldık. Formlar için hazırlık yapıp iki hafta önce de yükledik. Sonradan bir şeyleri düzeltmek daha zor olduğundan her şeyden emin olmak istedik. 25 Kasımda formları yükledik.

• Merhabalar.

Arkadasim icin birkac sorum olacak. Cevaplayabileceklere simdiden cok cok tesekkur ederim.

Soyle ki durum biraz cetrefilli. Arkadasim ve esi ABD vatandasi, arkadasimin annesi ise kizinin dogumu icin ABDye gitti ve vizesi bittigi halde TR'yeye donmedi. Bu surecte bir avukat araciligi ile greencard basvuru surecini baslattilar. Ancak anlasilan o ki daha baslatamamislar, I-130 bile submit edilmemis. Sebep olarak arkadasimin esinin vergi borcu olmasini gostermisler. Arkadasim bankaci, esi self employee. Vergi beyanini ortak verdiklerinden bu durum sorun olabilir mi? Yani vergi borcu en azindan ilk asamayi bile yapamamalarina engel mi? Cunku anladigim kadariyla surec oldukca uzun. Ya da annesi cikis yapip turkiyeden tekrar turist vizesine basvursa vizesi reddedilir mi?

• Merhaba, 9 Ocak konsolosluk mülakatımız için 6 Ocak tarihinde sağlık muayene randevusu oluşturduk. Fakat Ungan'ların (doctorun) sitesinde 29 Kasım 2023 tarihi itibari ile Covid-19 gereksinimleri güncellenmiş. Güncel bilgilere göre kaç doz Covid aşınız olursa olsun 12 ay içerisinde hatırlatma dozu olmuş olmanız gerekiyormuş. Bizim 2021 yılında yapılmış 2 doz Biontech aşımız vardı. Hatırlatma dozu için yarına randevu oluşturduk. Fakat aklımıza takılan şu ki yine Ungan'ların sitesinde 30 gün öncesine kadar canlı aşı yapılmaması içinde bir uyarı bulunuyor. Randevuya 23 gün kala yaptırmış olacağımız bu aşı sorun olur mu? Bilgisi olan varsa yazabilir mi? Ungan'rı arıyorum fakat maalesef ulaşamadım.

• @Mango2014 Covid asisinin muayeneye yakin bir tarihte yapilmis olmasini sorun etmiyorlar. Oglum 15 yasinda, Sinovac asisinin 2.dozunu muayeneden 15 gun kadar once yaptirmistik. Sorun olmadi.

• ⭐⭐

@Mango2014

E-posta ile sorun (konu bölümüne çok acil!!! diye yazın) bu arada telefonla da aramaya devam edin.

Telefon: 0 850 532 84 72
    Eposta: [email protected]

• @dpdemir Teşekkürler cevap için. Yaptırıp gideceğiz artık umarım sorun olmaz. Aşı yoksa dosya bile açmıyorlarmış çünkü.

• @Serapp Teşekkürler,. Mailde gönderdim onada bir cevap alamadım henüz.

• Merhabalar. Ben Amerikada yasiyorum. Vatandasim. Anneme istek yaptim.(Annem 75 yasinda) Green card cikti. Ve anneme 55 gunluk vize vermisler. Yani 5 Eylu 2023 ile 30 Ekim 2023 tarihleri arasinda Amerika ya ucmasi gerekiyordu. Saglik sorunu nedeniyle ucamadi. Bende biletini 18 Kasim 2023 ne aldim. Elimizde Dr notu oldugu halde THY annemin ucusuna izin vermedi. Vizesi bitmis diye. Sadece 18 gun once bittigi icin ucaga almadilar. Simdi ne yaoacagimizi bilmiyorum. Annemin onaylanmis green cardi var. Ama henuz annem gelmedigi icin green card da elimizde degil. Bu konuyla alakali bize yol gosterebilirseniz cok memnun oluruz. Cok tskler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Deniz-Gokcek ilgili konu için konsolosluk ile iletişime geçip, vizenin tekrar basılması için talepta bulunabilirsiniz eğer kabul ederlerse.
    bunu yaparken de sağlık sorunları ile ilgili kayıtları kesinlikle maile ekleyin. yeni bir vize ücreti ödeyip vize basımı mümkün olabilir diye düşünüyorum.
    bol şans..

mail adresi: [email protected]
    *süresi biten vizenin taranmış halini eklemeyi unutmayın

• @daphne Cok tesekkurler bilgi icin. USCIS deki Case History tarihlerini paylasmaniz mumkun mi? Merak ettigim I-130 sizin hangi tarihte "Case Is Being Actively Reviewed By USCIS" oldu acaba? Ve bu tarih taklasik "We received your Form I-130" tarihinden ne kadar sure sonra ?

• @mrme12 merhaba, I-130 formunu 14 Haziran 2023 tarihinde doldurduk. Mali dokumanları doldurmamız için (ı-864 ve D.260) gelen mailin tarihi ise 14.11 2023 saat 21:05.

• @daphne bu tarihleri onceki msj dan dolayi biliyorum.
    Uscis websitesinde login olunca case history deki detaylı tarihleri merak etmiştim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |