Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 Keşke öyle bir hakkımız olsa ama zannetmiyorum parayı geri alabileceğimizi. Ben bu ay sonunda gidiyorum artık daha fazla bekleyemeyeceğim, haftaya 5 ay oluyor zaten benim başvuralı.

• ⭐⭐⭐⭐

@Merve-Vardarlı iyi yolculuklar şimdiden .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@Merve-Vardarlı @mrspock Bugün benimde 3 ay tamamlandı. Sizi gördükçe umutsuzlığum daha da artıyor. Yılbaşına kadar en fazla bekleyeceğim. Olmadı Ben Türkiyeye giriş yapacağım. Bunların servis vermeme durumu nedeniyle paramızı çekme hakkımız var mı ? Sonuçta aldığımız hiçbir hizmet yok.

Dipnot 700000 tane Usciste bekleyen case var.

Maalesef, parayi oderken "non-refundable" oldugu belirtiliyor, o nedenle saniyorum isteseniz de geri alamayacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ben işlemi kredi kartı ile yaptım. Check kullanmadım. Ama yinede sistemde bununla ilgili birşey var mı bakarım teşekkürler.

• @redsat2000 @crazycells 12 Kasım'a randevu verdiler. Bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐

@gülden Gulden hanım hayırlı olsun. Benimkinden halen ses yok Sizinki ile arası yakın umarım banada bugunlerde bir cevap gelir.

• @redsat2000 inşallah. Sizde çok beklediniz güzel haberlerinizi bekliyoruz. Randevu bildirimi posta yoluyla geldi. Herhangi bir elektronik bildirim gelmedi. Bilginiz olsun.

• 18 Haziran tarihinde kabul edilen başvuruma sonunda 10 Kasım tarihi için randevum geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gülden, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@redsat2000 @crazycells 12 Kasım'a randevu verdiler. Bilginize.

gozunuz aydin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrspock, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

18 Haziran tarihinde kabul edilen başvuruma sonunda 10 Kasım tarihi için randevum geldi.

gozunuz aydin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@mrspock gözünüz aydın

• Merhaba temmuz 2020 başında ilk girişi yaptık ve 5 gün kalıp Türkiye 'ye döndük. SSN lerimiz ve green card larımız ABD de verdiğimiz adresteki arkadaşımız tarafından gönderildi ve elimize ulaştı. Gelecek sene haziran ayında gidip re entry başvurusu yapmayı planlıyoruz. Elimizde greencard ve SSN olması bizim sürecimizi değiştiriyor mu ? Başvuruyu yapıp yinede randevu tarihi bekleyip görüşme yapıp parmak izi ve biyometrik foto vermemiz gerekiyor mu ? @crazycells @redsat2000

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal zaten re entry için green card elinize ulaşması başvuruda işinizi kolaylaştırır. Özellikle green card da mevcut Uscis numaranız. Evet Başvuru yaptıktan sonra biometrik için Abd de kalmanizda fayda var. .

• @redsat2000 aslında niyetimiz bu sene yapmakti butun plani o sekilde yapmistik 40 gun icinde sonuçlanacağını düşünerek ancak malûm süreç nedeniyle giriş çıkış yaptık. Gelecek sene bu sartlar devam ederse nasıl bir yol izleyeceğiz bilemiyorum. Bu sene takip ettiğim kadarıyla 5 ay civarı bir bekleme oluyor bu kadar süre ABD de kalmamız mümkün değil inşallah süreçler bir yoluna girer.

• Kizim 2015 yilinda 14 yasinda iken benimle birlikte Amerika ya geldi ve Green Card ini aldi. 1 kac hafta sonra da okuluna devam etmek icin Turkiye ye geri dondu.
    Su an 19 yasinda ve o tarihten bu yana Amerika ya giris yapmadi. SB-1 vizesi gerekli mi, yoksa Amerika ya gore henuz resit olmadigindan (Amerika da resitlik yasi 21) Child Status Protection Act (CSPA) kapsaminda tekrar giris yapsa bir sorun olur mu?

Konu ile ilgili bilgisi olan var ise paylasabilirseniz sevinirim. Tesekkurler, Volkan

• Merhabalar herkese,
    Benim bir sorunum var ve bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
    Eylül 2019 Tarihli greencard'ımı ABD'ye giderek (Göçmen vizem ile) dosyamı verdim ve Greencard'ım Kasım 2019 da geldi. Greencard'ım ilk kez 14 Mart 2020 tarihinde giriş yaptım. Pandemi ve Covid 19 sebebi ile 18 Mart 2020 tarihinde ABD'den Türkiye'ye geri dönmek zorunda kaldım. Aile Sağlık sorunları, Corona ve uçuş yasakları derken (Yazın uçak yoktu) Şimdi halen Türkiye'deyim ve bugün tam 8 Aydır ABD dışındayım.
    Sorularım şudur;

1. ABD'ye tekrar girişte hiçbir sıkıntı yaşamamk için en geç 1 Mart 2021 (Temelli gitmek için) tarihinde giriş yapsam sıkıntı yaşar mıyım ? (Re-Entry permit almadım çünkü bir yılı aşmadım)
    2. Greencard sahibi iken ABD'de bulunma gün sayısına bakılıyor mu ? Örneğin ben Mart yerine Aralık sonu uçsam ve 10 gün kalıp geri dönsem, bir daha girişimi (Haziran 2021 de temelli gitmeyi düşünüyorum.) riske atmış olur muyum ?
      Böyle bir durum veya benzer bir şey yaşayan var mıdır ?
      değerli yardımlarınızı rica ederim.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkana, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Kizim 2015 yilinda 14 yasinda iken benimle birlikte Amerika ya geldi ve Green Card ini aldi. 1 kac hafta sonra da okuluna devam etmek icin Turkiye ye geri dondu.
    Su an 19 yasinda ve o tarihten bu yana Amerika ya giris yapmadi. SB-1 vizesi gerekli mi, yoksa Amerika ya gore henuz resit olmadigindan (Amerika da resitlik yasi 21) Child Status Protection Act (CSPA) kapsaminda tekrar giris yapsa bir sorun olur mu?

Konu ile ilgili bilgisi olan var ise paylasabilirseniz sevinirim. Tesekkurler, Volkan

Yasalara gore SB-1 vizesi gerekli, ama SB-1'yi almadan denemeniz daha iyi olabilir. Isterseniz onceki deneyimleri okuyup, kendi durumunuza gore karar verin. Forumdaki genel kani, egitim nedeniyle ABD disinda kalanlar icin CBP gorevlilerinin daha anlayisli oldugu yonunde. Eger siz sartlari sagladiysaniz ve ABD'de surekli yasiyorsaniz, sizinle beraber giris yapabilir. O durumda CBP gorevlisi uzun sure ABD disinda kaldigini farketmeyebilir bile. Su basliklardaki bilgileri de incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

Ayrica CSPA, Green Card alirken gecerli, sizin zaten Green Card'iniz var, dolayisiyla o yasalarin sizinle ilgisi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SERCAN-DANİEL-Kara, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar herkese,
    Eylül 2019 Tarihli greencard'ımı ABD'ye giderek (Göçmen vizem ile) dosyamı verdim ve Greencard'ım Kasım 2019 da geldi. Greencard'ım ilk kez 14 Mart 2020 tarihinde giriş yaptım. Pandemi ve Covid 19 sebebi ile 18 Mart 2020 tarihinde ABD'den Türkiye'ye geri dönmek zorunda kaldım. Aile Sağlık sorunları, Corona ve uçuş yasakları derken (Yazın uçak yoktu) Şimdi halen Türkiye'deyim ve bugün tam 8 Aydır ABD dışındayım.
    Sorularım şudur;

1. ABD'ye tekrar girişte hiçbir sıkıntı yaşamamk için en geç 1 Mart 2021 (Temelli gitmek için) tarihinde giriş yapsam sıkıntı yaşar mıyım ? (Re-Entry permit almadım çünkü bir yılı aşmadım)
    2. Greencard sahibi iken ABD'de bulunma gün sayısına bakılıyor mu ? Örneğin ben Mart yerine Aralık sonu uçsam ve 10 gün kalıp geri dönsem, bir daha girişimi (Haziran 2021 de temelli gitmeyi düşünüyorum.) riske atmış olur muyum ?
    1. 1 yili asmadiysaniz sorun yok. Zaten pandeminin onlar da farkinda.

2. ABD'den ciktiginiz gunu dusunerek hesabi yapiyorlar, siz zaten yeni gocmen oldugunuz icin buyuk bir problem yasamazsiniz. Eger 3-4 yil boyunca yilda sadece 10 gun kalip ABD disinda yasiyor olsaniz o durumda problem cikma ihtimali cok yuksek olur.

• @SERCAN-DANİEL-Kara, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar herkese,
    Sorularım şudur;

Merhabalar , Amerikaya gittiginiz zaman sakin " (Yazın uçak yoktu) " demeyin bence . Ben sadece bu yaz iki defa gidis gelis yaptim . @crazycells en iyisini bilir ama imkanin varsa permiti almayi deneyebilirsin bence , mesela ben sadece 8 ay sonra giris yapacagim ama bu bile tedirgin ediyor beni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@SERCAN-DANİEL-Kara, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar herkese,
    Sorularım şudur;

Merhabalar , Amerikaya gittiginiz zaman sakin " (Yazın uçak yoktu) " demeyin bence . Ben sadece bu yaz iki defa gidis gelis yaptim . @crazycells en iyisini bilir ama imkanin varsa permiti almayi deneyebilirsin bence , mesela ben sadece 8 ay sonra giris yapacagim ama bu bile tedirgin ediyor beni

Dogrudur, uzun sure (1 yil+) ABD disinda kalacak kisiler icin tavsiyemiz hic degismeyecek 🙂 Resmi olarak yapilmasi gereken "Re-entry Permit" almak olmali...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |