DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @runningriver Oncelikle Tebrikler . Hicbir sikinti olusturmaz , sartlariniz goz onune alindiginda AOS yapmanizi oneririm .

• @runningriver En kötü ihtimal turist vizenizi uzatırsınız (geç current olursanız vs), lakin iş o noktaya kalmaz diye tahmin ediyorum, 6 ay içinde halledersiniz. Sizin aile tam AOS profilinde, çocuğunuzun ilkokula burda başlaması bence en önemli kriter.

• @erenotti çok teşekkürler.
    Bu zor karararda fikir verecek kişiler olması gerçekten nimet.
    bu forum olmasa yeşilkartçılar napardı 😃

• @runningriver Hocam Amerika tecrübeniz zaten var, ssn’niz var, yaşamak istediğiniz şehri, eyaleti muhtemelen belirlemişsinizdir, bence şimdiden çocuğun okul durumuna göre gelme hazırlıkları (semt, okul, ev tutma) yapmanızı tavsiye ederim. Dosyanızın current olması umarım Ocak ayına kalmaz. Current olmadan önce sağlık raporu işlerini de halletmenizi öneririm, ki current olur olmaz dv ücretlerinizi ödeyip dosyanızı hemen gönderebilin. İyi bir planlamayla bültende current olduğunuzun açıklandığı ay (Aralık, Ocak ya da Şubat) dosyanızı yollamış olabilirsiniz, vizenizi uzatmaya gerek bile kalmayabilir.

• @Sini-sini yorumunuzu şimdi gördüm, texas

• @nura Bu biraz şey gibi oldu, >> nerde hemşiresiniz? >>> Antalya’da 😃 Cem Yılmaz’ın gösterisinden hatırlarsınız belki bu diyaloğu.

Texas’ın hangi şehri ? Kocaman eyalet, Türkiye kadar. El Paso’dan Houston’a neredeyse 15 saatte gittim. 5 tane önemli, büyük şehir var eyalette (Houston, Dallas, Austin, San Antonio ve El Paso) Field officeler aynı eyalette şehirden şehire, (hatta belki memurdan memura) fark edebilir. O yüzden bilmek isteriz.

• arkadaşlar merhaba,

benim iki sorum var.
    1- biometrics randevum 29 mayıstaydı ama uscis hesabımda 8 haziranda işlendi yani 10 gün sonra. işlendiği tarih mi, yoksa verildiği tarih mi sayılıyor? yani uscis hesabımda görünür olduğu tarihin bi önemi var mı?

2- ikinci sorum da uscis hesabımda "case was updated to fingerprints taken" olarak geçiyor. fotoğraftan bahsedilmemiş. bu ikisini de mi kapsıyor yani normal mi böyle yazması yoksa fotoğraf da yazmalı mıydı yani eksik mi? herkeste nasıl yazdığını bilemediğimden sormak danışmak istedim size.

sevgiler ve bol şans hepinize

• @Sini-sini benim de hesabım aynı şekilde gözüküyor ve verdikten 3 hafta sonra işlendi hesaba.(8 Haziran)

• @Map tam denk gelmiş 8 haziran olması 🙂 acaba gerçekten verdiğimiz tarihi mi baz alacaklar işlenen tarihi mi, durduk yere onca gün kaybetmek hiç istemeyiz.

• @Sini-sini Bu sorunuzun cevabını ben de merak ediyorum.☺️ Siz nereden işlemleri yürütüyorsunuz?

• @Sini-sini 1- Adıyamanlıların biyometriğini geç işliyorlar diye duydum 😃
    2- Herkeste aynı şekilde yazıyor.
    Lawfully’deki örnek caselerden de teyit edebiliriz. O şekilde yazmış mesela bir ay sonra green card üretildi yazıyor.

• Merhabalar buranın konusu değil ama sonuçta AOS için burada olanları ilgilendiriyor diye buraya yazmak istedim. Ağustos ortasından itibaren neredeyse %50 indirimli biletler var THY'de. Ben Eylül ortasında %100 iadeli bir bileti biraz önce satın aldım. Allah nasip ederse erken bitirirsem sürecimi değiştirim diye düşündüm. Geçen sene kota erken bitmişti bu sene de erken bitecek gibi görünüyor. Erken bitmez ise gerekirse Ekim başına tekrar bilet değiştiririm diye düşündüm. Bu arada Economy'de 3 ayrı bilet ile (Tek Bagaj / 2 bagaj / Tam İptalli) ciddi bir indirim söz konusu. İlgilenen arkadaşlar bakabilir. Bilginize..

• @erenotti ahaha adıyamanlılar adına esefle kınıyorum, ne diyeyim :}

hangi tarihi baz aldıkları muamma. mantıken kendi atadıkları tarihi baz almaları ama belli olmaz bunların işleri

• @Map eyalet olarak mı? Massachusetts

• Merhaba, AOS yapmak için eğitim vizesiyle Amerika'ya gitmeyi düşünüyorum. Acaba eylül başında Amerika'ya gidersem 1 ay içinde bu işlemleri başlattığım taktirde, 30 eylülü geçmesi hakkımı kaybetmeme sebep olur mu? 1 ay kala gidip işlemleri halledebilir miyim, mantıklı olur mu bunu yapmam? Buna dair bir şey bulamadım, sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

• @derzula Eylül ayinda gelip dosyanızı gonderemezsiniz bile .30 Eylül de tüm haklar bitiyor unutmayın bir şansınız olsun istiyorsanız bu günlerde Amerika da olup hizlica başlamanızı öneririm

• @derzula Eylul ayi gelip islem baslatmak icin cok cok ama cok gec bir zaman . AOS islemleri Dosya gonderildikten sonra yaklasik 4 ay gibi suruyor ortalamada . Bu sure Eylul sonuna yaklasildikca biraz daha hiz kazaniyor ama bu bir garanti degil . Kaldiki birde Kota bitme ihtimali / sorunu eklenince Eylul ayi tam bir mucize beklemeye girer . Maalesef Eylul 30 sonrasi hakkiniz herhalikarda yanar ve bir itiraz hakkiniz olmaz . Bu sebeple eger niyetiniz / karariniz bu yonde ise yarin ilk Ucaga binmenizi tavsiye ederim . Bol Sans

• @Güvenç Merhabalar, imzanızdan green cardınızın onaylandığını görüyorum, tebrik ederim! Süreç hızlı ilerlemiş. Dosyanıza hangi ofis baktı? Saygılar.

• @erenotti Merhaba evet dün my uscis ye approved gördük çok şükür.Oldukca kısa sürdü.Biz Florida Boca Raton da oturuyoruz dosya Palm Beach County de bakıldı ,sanırım Royal Palm Beach Field office. Bekleyen herkesin bu mutlu sona ulaşmasını dilerim.

• Herkese selam, k1 vizesi ile abd bulunmaktayım. Uscis’e (Chicago) gerekli formları ücreti ile birlikte gönderdim ancak 2 haftadır herhangi bir bildirim almadım. Dosyanızı aldık işliyoruz bildirimi ve takip numarasını hala göndermemiş olmaları normal midir?

Benzer Başlıklar

• 270
  • 152
  • 6
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.8k

| | | |