DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos Teşekkür ederim, peki bilginiz varsa acaba şu soruma da cevap verebilir misiniz? SSN için DS-260'da ben SSN istiyorum diye tik atmıştım acaba ekstra yapmam gereken bir şey var mı yoksa giriş yaptıktan sonra sadece adresime gelmesini mi bekleyeceğim bir de eğer mümkünse dijital olarak görebilme imkanım var mı SSN numaramı? Giriş yapar yapmaz çalışmaya başlayabilmek için

• ⭐⭐

@NINJAKEMAL Rica ederim. Ulkeye girdikten sonra beklemeniz yeterli, adresinize gelecek. SSN'i dijital olarak takip edemezsiniz.

• @NINJAKEMAL Ulkeye giris yaptiktan 3-4 gun sonra SSA ofisine gidip, SSN ogrenmek istiyorum diyebilirsiniz. Eger numara belliyse size soylebilirler. Bazi ofisler yardimci olmuyor ama baska bir ofisi de deneyerek ogrenmeye calisabilirsiniz. Bu arada ofise gittiginizde yeni basvuru yapmayin.

• @datanist Merhaba, Teşekkür ederim, yeni başvuru yapmayın derken ne kastettiniz? Orayı anlayamadım?

• @datanist Ya bir de aklıma takıldı, acaba USCIS fee'yi ödedikten sonra her hangi bir işlem yapmam gerekiyor mu? USCIS hesabı falan oluşturmam gerekiyor mu bu işlemin tamamlanması için yoksa sadece ödemeyi yapmak yeterli mi?

• @NINJAKEMAL Siz DS260 formunda SSN talep ettiginiz icin basvuru yapmis oluyorsunuz. SSA ofisinede ki memur basvuru yapin derse, formda talep ettiginizi belirtirsiniz. Birkac kisinin basina geldigi icin soylemek istedim. Bu arada sizden vize ve passport isteyecekler kontrol icin

• @NINJAKEMAL Asagidaki sayfadan account olusturup sonrasinda verify islemi yapmanizi oneririm. Su an icin kayitli adresinizi sistemde gorebilirsiniz.

Ulkeye girdikten sonra adres degisikligi icin burayi kullanmistim

• @datanist Teşekkür ederim, kayıt oldum ve emin olmamakla beraber identity verify işlemini yaptım fakat şöyle bir durum söz konusu Add a case to your account kısmında benim Case'yi eklemeye çalışırken Online Access Code istiyor bunu sanırım Mail yoluyla gönderecekler bana daha dün ödeme yaptığım için daha gelmemiş olabilir bu kodu maille otomatik göndermeyeceklerse nasıl temin edebilirim? USCIS'e mi mail atmalıyım kodu vermeleri için

• @NINJAKEMAL Ben verify islemi sonrasinda herhangi bir kod girmemistim. Ayrica odeme yaptiktan sonra size email gelmis olmasi lazim. Oradaki IOE’yi deneyebilirsiniz isterseniz

• Arkadaşlar merhaba USCIS Fee öderken eğer ki mülakatta belirttiğimiz kartın geleceği adresi değiştirmek istiyorsak ne yapmamız gerekiyor. Ödeme aşamalarında herhangi bir adres soruyorlar mı? Ben havalimanında adresi değiştirmek istiyorum. USCIS Fee ödeme kısmında yapmam gereken ekstra bir şey olur mu?

• @Atılay-Yeşilada Adres değişikliği istiyorsanız en net çözümü Abd'ye ilk girişde havalimanında sizinle ilgilenicek olan polise belirtmeniz. Bazen sormuyorlarmış hangi adrese gitsin diye sizin ayrıca bu durumu belirtmeniz lazım o polise.

• @yunoxxw, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@Atılay-Yeşilada Adres değişikliği istiyorsanız en net çözümü Abd'ye ilk girişde havalimanında sizinle ilgilenicek olan polise belirtmeniz. Bazen sormuyorlarmış hangi adrese gitsin diye sizin ayrıca bu durumu belirtmeniz lazım o polise.

Tabiki ben durumu oradaki görevliye bildireceğim. Fakat USCIS Fee öderken de yapmam gereken farklı bir şey var mı onu merak ettim.

• ⭐⭐

@Atılay-Yeşilada Merhaba, arkadaslar cevap vermis adres degisikligi konusunu fakat ben de sunu belirtmek isterim; odeme sirasinda (USCIS Fee) size sorulan adresin GC ve SSN'in teslim edilecegi yer ile ilgisi yoktur. O adres, odeme yapan kisinin o anki adresi olmalidir.

• @lumos, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@Atılay-Yeşilada Merhaba, arkadaslar cevap vermis adres degisikligi konusunu fakat ben de sunu belirtmek isterim; odeme sirasinda (USCIS Fee) size sorulan adresin GC ve SSN'in teslim edilecegi yer ile ilgisi yoktur. O adres, odeme yapan kisinin o anki adresi olmalidir.

Tamamdır ozaman ben USCIS Fee öderken adres sorarsa Türkiye'deki adresimi yazıyorum. Sonrasında da havalimanında adres değişikliği için görevliye bildirim yapıyorum. Çok teşekkürler.

• @NINJAKEMAL, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@datanist Teşekkür ederim, kayıt oldum ve emin olmamakla beraber identity verify işlemini yaptım fakat şöyle bir durum söz konusu Add a case to your account kısmında benim Case'yi eklemeye çalışırken Online Access Code istiyor bunu sanırım Mail yoluyla gönderecekler bana daha dün ödeme yaptığım için daha gelmemiş olabilir bu kodu maille otomatik göndermeyeceklerse nasıl temin edebilirim? USCIS'e mi mail atmalıyım kodu vermeleri için

Şimdi ben de USCIS Fee ödemesini yaptım. Hesabımı verify'da ettim. Case i account'a bağlama seçeneğinde benden de Access code istedi fakat o başka bir şey sanırım. Bir başka seçenek var orada da verify your identity diyor. Orada kendinizle alakalı özel bilgileri doğrulatıyor quiz şeklinde. Onu yaptıktan sonra bitti işlemim. Diğer yer bizim için bir kısım değil sanırım. Bilgi vereyim istedim.

• USCIS hesabı açıp sonrasında USCIS Fee yi ödedikten sonra Verify your identity quizini ilk çözdüğümde son sorudan sonra sayfa hata verdi, tekrardan verify your id kısmını tıklayıp bilgilerimi girdiğimde sürekli tekrardan hesaba giriş yapmamı istiyor hesaba giriş yaptıktan sonrada anasayfaya atıyor, yeni USCIS hesabı açtım onda da bilgilerimi girdiğimde aynısı oluyor, hesabımı verify edemiyorum. Bu konuyu daha önce yaşayan oldu mu?

• Ödemeyi akbank kart üzerinden yapmayın kuru en yüksek seviyeden çeviriyor bilginiz olsun.

• @sibrikoz Kredi kartınızın olduğu bankayı arayıp dolar ve euro ekstresi ekletin.
    Kartla ödeme yapınca borç döviz cinsinden geliyor ve vadesiz döviz hesabından borcunuzu ödüyorsunuz.
    Böylece kur farkından zarar etmemiş olursunuz.

• This post is deleted!

• @Kramer Bu Bütün Bankalar için geçerli mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

42.0k
Users

4.4k
Topics

431.7k

| | | |