Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Onurfidan flash acaip dikkatlerini çekiyor gözlerini fal taşı gibi açıyorlar🤣

• @siraysessiz yeni doğan bir bebeğe flaşlı çekim gözlerine zarar verir. @Onurfidan telefon kamerasıyla flaşsız gözlerini açtığı anı kollayarak çekin bence.

• @ayvalik10

Sn @ayvalik10 yukaridaki mesajinizdaki cocuk fotografini siler misiniz?
    Sadece fotografi silemiyorsaniz lutfen mesajinizi tamamen silin.
    Tesekkurler.

• @Onurfidan, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

Benim çocuğum oldu ,2 gün oldu adam akıllı gözlerini acamiyo 😀 2 gün kaldı başvuruya hanım için başvurucam nasıl foto cekicem gözleri kapalı 😀 kendim için basvurmustum ilk gün

Sizi ve esinizi tebrik ederim, cocugunuz saglikli, mutlu ve huzurlu uzun bir omur sursun.

Fotograf cekerken telefonunuzda "burst/coklu fotograf" ayarlarsaniz onlarca fotografi arka arkaya cekersiniz, begendiginiz bir tanesini kullanirsiniz. Ornegin iPhone'de deklansor/fotograf cekme dugmesini sola kaydirip parmaginizi kaldirmadan tutarsaniz surekli (yuzlerce) fotograf cekecektir.

Siz telefonu sabit tutup fotograf cekerken bir baskasi da bebeginizin dikkatini cekmeye calisabilir. Eger yine de olmazsa, iki gunluk bebegin fotografindan elenmeyeceginize inaniyorum, en uygun olabilecek fotografi kullanabilirsiniz. Simdiden sansiniz bol olsun, gocmen vizenizi rahatlikla alabileceginiz bir dosya numarasiyla cekilisi kazanmanizi dilerim.

• merhaba, idphoto4you dan resimleri ayarladım. tsg phototool dan kontrol ederken , resimler aşırı sıkıştırılmış uyarısı veriyor. Ancak resimlerin özelliklerine baktığımda 600x600 piksel ve 50-57 kb aralığında olduğunu görüyorum. Bu sorunun çözümü nedir arkadaşlar? Önceki yıllarda adobe photoshop ta kolaylıkla yapıyordum işi bırakınca photoshop da gitti haliyle 🙂 . Web tabanlı çözümünü nasıl yapabilirim:?
    Birde arka plan beyaz değil ama çok açık gri. Herkes beyaz yapmak için uğraşmış. Açık renk ve desensiz düz zemin olursa sorun olmaz diye biliyorum doğrumudur?. Benim resimlerin arka zeminleri çok açık gri

• 601x601 yapınca düzeldi. heralde sorun olmaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sharm neden resmi silmeyim paylaştılar bende ayarladım geri gönderdim bu kadar basit ayrıca senin kadar bu forumun kurallarını çok iyi bilirim. kişi aldıysa sileriz kendisine etiketlerim cevabını beklerim sonra silerim @UgurOral resmi aldın mı ona göre kaldırıcam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adgercu, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

merhaba, idphoto4you dan resimleri ayarladım. tsg phototool dan kontrol ederken , resimler aşırı sıkıştırılmış uyarısı veriyor. Ancak resimlerin özelliklerine baktığımda 600x600 piksel ve 50-57 kb aralığında olduğunu görüyorum. Bu sorunun çözümü nedir arkadaşlar? Önceki yıllarda adobe photoshop ta kolaylıkla yapıyordum işi bırakınca photoshop da gitti haliyle 🙂 . Web tabanlı çözümünü nasıl yapabilirim:?
    Birde arka plan beyaz değil ama çok açık gri. Herkes beyaz yapmak için uğraşmış. Açık renk ve desensiz düz zemin olursa sorun olmaz diye biliyorum doğrumudur?. Benim resimlerin arka zeminleri çok açık gri

sorun degil, direkt kullanabilirsiniz.

• @Sharm, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@ayvalik10

Sn @ayvalik10 yukaridaki mesajinizdaki cocuk fotografini siler misiniz?
    Sadece fotografi silemiyorsaniz lutfen mesajinizi tamamen silin.
    Tesekkurler.

@ayvalik10, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@Sharm neden resmi silmeyim paylaştılar bende ayarladım geri gönderdim bu kadar basit ayrıca senin kadar bu forumun kurallarını çok iyi bilirim. kişi aldıysa sileriz kendisine etiketlerim cevabını beklerim sonra silerim @UgurOral resmi aldın mı ona göre kaldırıcam

Sn @ayvalik10 neden bu kadar negatif ve -bence- saygisiz bir tarz kullanma geregi hissettiginizi gercekten anlayabilmis degilim.

Aciklamaya, vicdaniniza hitap etmeye calisayim;

• Bir cocugun, kiz cocugun (sizin ailenizden degil) fotografini tum dunyaya acik sekilde yayimlayamazsiniz.
    • Cocugun ailesinin yapmis oldugu bir sey, size aynisini yapma hakkini vermez.
    • Bir yanlis, yaptiginiz/yapacaginiz baska bir yanlisa gerekce olamaz.
    • Cevap verdiginiz mesajda fotograf goruyor musunuz?
    • Turkiye'de yasalar cocuklari koruma konusunda ne kadar gelisti bilmiyorum ancak ozellikle cocuklarin kotu niyetli kisi ve davranislardan (suclar da diyebiliriz) korunmasi yonunde dunyada epey ilerlendi.
    • Ilgili forum kullanicisina yardim etmenizin tek yolu kucuk bir kiz cocugunun fotografini tum dunyaya acik olarak paylasmak ve uyariya ragmen orada tutmaya devam etmek midir?
    • Siz mesajinizda paylastiginiz cocuk fotografini silmediginiz her saniye o fotograf tum dunyada daha fazla "gorunur" oluyor.

Hepsini bir kenara birakiyorum, oncesinde dusunememis olabilirsiniz ancak ben saygili bir sekilde uyardiktan sonra neden vicdaninizi devreye sokmamakta ve yanlista israr ediyorsunuz?

• @ayvalik10, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

fotoyu aldım silin lütfen
    teşekkürler

• @Atlantis00, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@UgurOral Ayarladıktan sonra kızınızın fotoğrafını kaldıramyı unutamyın lütfen. Herkesin erişim sağlayabildiği bir platformda kızınızın resmi kalmasın hocam

merhaba.

fotoyu o gece kaldırdım. size cevap attım sanıyordum ama göremedim mesajımı

teşekkürler

• geçen sene kullandığım fotoğrafları kullansam sorun olur mu acaba?
    Herhangi bir eşleştirme yapılıp aynı fotoğraf veya eski fotoğraf olarak başvurunun iptali söz konusu olur mu?

• @Sharm silindi, uyarı için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meke, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

geçen sene kullandığım fotoğrafları kullansam sorun olur mu acaba?
    Herhangi bir eşleştirme yapılıp aynı fotoğraf veya eski fotoğraf olarak başvurunun iptali söz konusu olur mu?

hayir, boyle bir seye bugune kadar sahit olmadik. eger yenisini cekecek zamaniniz yoksa (basvuru icin 2.5 saatten az sure kaldi) eski fotonuzu kullanabilirsiniz.

• @crazycells Bilgi için teşekkürler.

• Teşekkürler
    lida

• Merhaba, işimi sağlama almak adına evde fotoğraf çekilmek yerine bir fotoğrafçıya gitmeyi tercih ettim. Fotoğrafçıya fotoğraf özelliklerini anlatırken lafımı yarıda kesip, "green card çekilişimi?, özellikleri biliyorum" diyerek anlatmama müsaade etmedi 🙂 Ben de güvenip fotoğrafı çekildim. Daha sonra çekiliş için başvuru yaparken "yüksek boyut hatası aldım" daha sonra internet üzerinden boyut düşürdüm ve başvurumu tamamladım. Fotoğrafı kontrol etmek sonradan aklıma geldi ve kontrol ettiğimde 20:1 sıkıştırılmış boyut hatası alınca dünyam başıma yıkıldı 😞 bir kaç siteden daha kontrol ettiğimde kimisinde onay verdi, bir sitede ise "baş fotoğrafın yüzde ellisini karşılamıyor" hatası aldım.

Şimdi sormak istediklerim başvurudan elenmiş olma ihtimalim var mı? Ve internette bu konu hakkında çok mit/efsane okudum, hatalı fotoğraf yükleyince sistem otomatik Block ediyor ve sonraki çekilişleriniz de red alıyor gibi.. Bu tarz sorun yaşayıp aramızda talihli olan var mı ya da buna şahit olan?

Birde bu işe hakim fotoğrafçı önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim, hiç değilse bir sonraki çekilişlerde hatasız katılım sağlayabileyim. Şimdiden çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uniq önce bir derin nefes alır mısın. Aşağıdaki linklere göre bu resmi yükler misin

Daha sonra aldığın hatanın neden olduğunu ben geçmişte anlattım ki bu hatayı alman çok normal.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4303/dv2023-sohbet-odası/5561

Ayrıca bu site de bizler sadece vize basamıyoruz geriye kalan tüm işlemleri yapıyoruz. Resimleri ayarlama dahil. Kaldı ki fotoğrafçılar biometrik olarak ayarlıyorlar. Uğraşanlar tam olarak uygun hale getiriyorlar. Bu sebepten 2024 bavuru açılınca bizler buradayız resimleri ayarlıyoruz için rahat olsun. Nasibinde yoksa 3 kişi de 2 kişi alınacak deseler sana çıkmaz. Geçmişte buzdolabı önünde çekilip şu anda amerikan vatandaşı olan kişiler var. Daha 9 ay var şimdiden kafana takma.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

@Uniq önce bir derin nefes alır mısın. Aşağıdaki linklere göre bu resmi yükler misin

Daha sonra aldığın hatanın neden olduğunu ben geçmişte anlattım ki bu hatayı alman çok normal.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4303/dv2023-sohbet-odası/5561

Ayrıca bu site de bizler sadece vize basamıyoruz geriye kalan tüm işlemleri yapıyoruz. Resimleri ayarlama dahil. Kaldı ki fotoğrafçılar biometrik olarak ayarlıyorlar. Uğraşanlar tam olarak uygun hale getiriyorlar. Bu sebepten 2024 bavuru açılınca bizler buradayız resimleri ayarlıyoruz için rahat olsun. Nasibinde yoksa 3 kişi de 2 kişi alınacak deseler sana çıkmaz. Geçmişte buzdolabı önünde çekilip şu anda amerikan vatandaşı olan kişiler var. Daha 9 ay var şimdiden kafana takma.

Ben sorunu anlatamadım sanırım, başlık açmıştım bu konu ile ilgili. Moderatörler bu konu başlığına taşımış. İyi ama benim sorunum evde nasıl fotoğraf çekilir değil ki 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uniq adım adım gidelim sen şimdi başvuru için fotoğraf çektirdin bu resimle başvuru yapmak istedin sistem hata verdi sen de boyut küçülttün sonra sistem kabul etti başvurudan sonra sen resmi hangi programla baktın da hatayı aldın

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |