Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar dv 2020 programına başvuruda bulunduk eşim ve benim adıma bizler gibi tüm bekleyen arkadaşlar için en hayırlısı ne ise o olmasını dilerim,

Gelelim benim soruma başvuru yaptığımız sırada eşim azerbaycan vatandaşı idi ikamet izni ile tr de yaşamaktaydı bu sebeble bu statüye uygun şekilde bilgileri girdik (isim , soyisim, uyruk) ancak başvurudan 2 ay sonra türk vatandaşlığı onaylandı ve eşim artık türk vatandaşı şimdi bu durumda çekilişte talihliler arasındaysak sonraki adımda ilk başvuru formundaki bilgileri tekraren mi yapmalıyız yoksa şimdiki almış olduğu türk vatandaşlığı üzerinden mi devam etmeliyiz şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurksknbck Secilirseniz surece guncel bilgilerle devam etmelisiniz. Yalan bilgi vermediginiz icin bir sorun yasamazsiniz.

• @crazycells cevap için teşekkür ederim eş çocuk tüm bilgiler doğru bilgilerdi o gün şartlarına göre, söylediginizden anladığım artık türk ismi ve soy ismi ile sürece devam etmemiz olacak, tabikide, şanslılar arasında isek 🙂

• Herkese Merhaba;

Bir süredir araştırıyorum ama bir cevap bulamadım. Yardımcı olabilecek veya bir fikir verebilecek olan varsa minnettar olurum.

Ben türk vatandaşıyım ama eşim türk değil ve green card başvurusunu eşimin kendi uyruğuyla yaptık. Ama eşim sonra Türk vatandaşlığını da kazandı. Şimdi hem kendi vatandaşlığı var (Mısır) hem de Türk vatandaşlığı edindi. Bu durumda yapılması gereken bir şey var mıdır? Ne yapılmalı veya ne yapılmasını tavsiye edersiniz?

Örneğin başvuru yaptığımız uyruğu ile devam mı edelim yoksa onun uyruğunu da Türk olarak mı değiştirmeyi mi talep edelim? Tabi mümkün mü bilmiyorum. Bir sorun çıksın istemiyorum sadece ve mümkünse onun da Türk vatandaşlığını kullanmak istiyoruz.

Şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ddgultekin, içinde söyledi: Green card başvurusu yaptıkdan sonra uyruk degisimi

Herkese Merhaba;

Bir süredir araştırıyorum ama bir cevap bulamadım. Yardımcı olabilecek veya bir fikir verebilecek olan varsa minnettar olurum.

Ben türk vatandaşıyım ama eşim türk değil ve green card başvurusunu eşimin kendi uyruğuyla yaptık. Ama eşim sonra Türk vatandaşlığını da kazandı. Şimdi hem kendi vatandaşlığı var (Mısır) hem de Türk vatandaşlığı edindi. Bu durumda yapılması gereken bir şey var mıdır? Ne yapılmalı veya ne yapılmasını tavsiye edersiniz?

Örneğin başvuru yaptığımız uyruğu ile devam mı edelim yoksa onun uyruğunu da Türk olarak mı değiştirmeyi mi talep edelim? Tabi mümkün mü bilmiyorum. Bir sorun çıksın istemiyorum sadece ve mümkünse onun da Türk vatandaşlığını kullanmak istiyoruz.

Şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim.

Cekilise uygunluk ulkeniz genelde dogdugunuz ulkedir, vatandasi oldugunuz ulke degildir. Eger dogdugunuz ulke cekilise uygunsa direkt olarak bu ulkeyi basvuru formuna gecirebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |